Vremenske prilike u 2009. godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Odg: vremenska prognoza

Oblacno bez kise.
 
Odg: vremenska prognoza

Za narednih deset dana opet najavljuju lepo vreme sa mnogo :cool: i sutra za 1.maj sunčano :cool: do 25 stepeni. Baš mi je žao za okolinu Kikinde što nisu dobili ništa od ove kiše ali verujem da će sledeći put dobiti oni :kisa: ako ne onda stvarno treba da pređete na gajenje kaktusa i da pravite tekilu :D
 
Odg: vremenska prognoza

Ljudi konacno kisaaaaaaaaaaa.Bas lepo pada vec nekih dva sata sa povremenim prekidima,mada je u par navrata bilo i pljuskova,pravih letnjih.Po mojoj proceni palo je bar 15 lit do sada. :ppozdrav:
 
Odg: vremenska prognoza

Kod nas u toku celog danasnjeg dana samo 3 litre :udri: :udri: a izgleda da vise nece ni biti jer pocinju da se vide zvezde! ::lose::
 
Odg: vremenska prognoza

Kod mene palo popodne 3lit,a uvece 4lit...
Ima izreka kod nas koja kaze: ako ne curi onda kaplje :ppozdrav:
 
Odg: vremenska prognoza

ja sam danas obisao oko 70km nasega atara i najvise kise je palo u jednom delu mog atara izmedju ns i b.petrovca i tamo mora da je palo preko 40litara jer je tamo stajala voda na njivi i sad ce verovatno biti pokorica :udri: dok u drugom delu atara je palo od 15 do 20lit a na nekom samo 5,litara ali i to je nesto bar je nakvasilo ovu suvu i zednu zemlju ali ja sam zadovoljan kolko je palo :ppozdrav:
 
Odg: vremenska prognoza

@ kish Robert
reci mi kako ste prosli sa ledom(nevremenom) posto je moj kum bio juce u Beceju i kaze da je padao nevidjeni led cak je i slikao mobilnim
 
Odg: vremenska prognoza

Kod nas prosle noci celih 8 litara.Nije lose isao sam na njive i sastavilo je vlagu ali je malo.
 
Odg: vremenska prognoza

@dragansavin
uf imali smo srece samo tako,bio je vise kao sneg,dosta je bio mekan.nije bilo stete,bar kod mene.

ovo je iz dvorista.
 
Pa tek je pocetak , nemoze se jos sad reci da nece biti nista od kukuruza. U avgustu se vidi rod kukuruza.
 
Kod nas je u protekla 3 dana pala bas lepa kisa. Usudio bi se reci,spasonosna za one sto su posejali u suvo. Kisa je svakako dobro dosla i zitu,bar kod mene na parcelama pocelo je da vlata,i to dobro.
I pre ove kise stanje tla je bilo zadovoljavajuce,samo par cm je bilo suvo dok je u dubljim slojevima bilo dosta vlage. Moj polozaj je blizu granice sa Hrvatskom (Ilok,Vukovar).
 
kod nas dobro za sada ima vlage posto je pre par dana palo i do 40 litara i stvorilo pokoricu na nekim mestima i tamo se nadam da ce dobro da rodi,dok na nekim mestima je palo samo 5 litara i tamo je jos sve suvo i nadam se da ce i tamo pasti malo vise kise pa da zalije malo i nikne kukuruz koji je u suvom ... :kisa:
 
Kod nas obicno padne za Djurdjevdan,ili tu oko 6-og maja. Ako jos i ta padne za kukuruz se ne bojim. Bas zbog moguce,a pre bih rekao verovatne,suse ja sam kukuruz posejao rano da bi izbegao cvetanje u najvecu vrucinu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh