Vogel&noot soil solutions

Izvinjavam se , ja sam pomesao L i LM , tacnije nisam znao da je nova LM serija vislja za 7 cm od L .. Za M sam siguran da je visina 78 jer posedujem M950 3 brazde 2008 god ...
 
talianu, m za traktore do 120ks? Nešto ne bih rekao da npr m-950 4 brazde kao što mi imamo može vući samo 120ks. Na 14' da pa i na 16' plićaka ali 18+ jok. Da ne tražim sad po netu ili po katalozima podatke.... Gde ti to izbunari? Uuuu evo našao sam na brzinu..... Izvinjavam se! http://www.scribd.com/doc/94900631/Vogel-Not-Plugovi
 
Poslednja izmena:
pogresio je verovatno .. piramida na M modelu je za traktore 200 + ks , naravno ako napred ima 12 srafova m24 kao kod mene a greda za 4 brazde je duza u odnosu na 3 brazde za 95 cm ( ako je model 950 ) ili 102 cm ( ako je model 1020) , sve ostalo isto , a za 5 brazdi ide deblja greda , mislim da su dimenzije grede za 5 brazdi 120 x 100 ako se dobro secam ..
 
Imam katalog,maximalna snaga traktora za koju je namenjen plug je 120 ks ili 88KW
LM do 80 ks
M do 120 ks
XM do 140 ks
XMS do 175 ks
XS do 260 ...itd
To što kod nas na 1221 kače LM je druga priča ali tek kad im pukne greda onda se zapitaju zašto.
Ja sam samo zato uzeo XM inače sam planirao M. Ali planiram da sa njim orem još dugo godina.

- - - - - - - - - -

Marko
LM ima 2 i 3 brazde
M ima 2,3 i 4 brazde ali samo st modeli inače su sa 2 i 3 brazde.
XM svi modeli samo 3 i 4 brazde
XMS 3,4,5 i 6
XS 4,5,6 samo XS 1150 i 1150 st imaju 3,4,5 bratzdi

- - - - - - - - - -

Ipak je Marko u u pravu,ja pričam za obrtače a vi za ravnjake
Evo vam info za ravnjake
http://rs.vogel-noot.info/Proizvodi...jaci/Farmer-3S-L-M-MS/(product_tab)/technical
 
Evo ga tata od Vogel Not.


2u9ityq.jpg


A tu je i deda.


2hgbfdj.jpg


- - - - - - - - - -

Aj sad da vidimo ko je bolji u kukuruzovini. Ovaj sa gornje slike je 70cm klirens , a razmak izmedju glava 95cm. A ovaj sa donje slike 65cm klirens , a razmak izmedju glava 110cm. Kakva su vasa misljenja ?
 
Na modeli sa gornje slike Vogel nista nije zamenio do prosle god. Znam jer je ovde neki lik kupo , pa sam uporedivao.

- - - - - - - - - -

Evo ga jos 1.


2hgbtwg.jpg
 
Ljudi jel zna neko gde moze da se uzme kod nas originalno crtalo za vogela ravnjaka, novo ili polovno, unapred hvala.
 
Al bar ore ko covek. Lako je na traktor zakrkati 4 brazde pa onda malo-malo poplicuj. Ide di je laksa zemlja a kad naidjes na tesku onda zlo. tri glave i udri. Plug je odlican. I ja sam bio prosle godine u nedoumici da ga uzmem, njega ili Kuhna i na kraju ispala varijanta na rabljenog Overuma. Iza njih nista ne ostaje po oranju samo nesparaj predpluznjake, nastelas im spiceve 4 prsta iznad raonika i deri!
 
Plug je sa vario sistemom, zahvat menjam zavisno od zemljista. Uglavnom radim na 40 cm, par puta na laksim zemljistina ili kad izoravam bude i na 50.
 
Nazad
Vrh