Vogel&noot soil solutions

Da li neko može da mi kaže koje podešavanje imaju Vogeli sa dve pozicijei na kojoj poziciji je namešten ? Merio sam pa mi se čini da je na 32 cm ...ali nisam siguran... Takodje me interesuje položaj kolenaste osovine u agregatu sa MTZ 820 eurolux
33auvkn.jpg
 
Lala iz Banata ima isti traktor ne verujem da je dirao točkove , a i 892 sa grbavim mostom ima isti razmak kao i kod mene ... Mislim da je spoljna mera 190 cm a unutrašnju sam zaboravio 16,9 su zadnje gume . Ono što me je zbunilo je to da mi je Lala rekao da je podešavanje 30 i 35 cm ...katalog ne mogu da nadjem na netu...
 
99 godiste je plug .... Hvala cici ...sad bar znam na koju meru da podešavam prednju brazdu. Što se tiče kolenaste osovine , razmak izmedju točkova se menja samo ako se menja radni zahvat plužnog tela . Po formuli koju mi je dao cenjeni Panonstib točkovi su mi bili dobro podešeni za zahvat od 35 cm . Dakle potrebno je samo namestiti kolenastu osovinu u pravu rupu, što bi se reklo. Pošto me to izuzetno mrzi da radim očekujem od nekog dobrog čoveka da da predlog dje da ubodem klin :ppozdrav: :riba:
 
ti stariji 950 imaju samo po dve rupe,a posle su se pojavili sa tri...oni sa tri mogu malkice da smanje"zalogaj",ali ovi sa dve rupe ne mogu da se spuste ispod 38 po pluznom telu-mozda koji cm manje na lakim zemljama.
 
Ne mogu ga naštelovati ni da se ubijem mogu s njim po strnjištu da orem lepo al po kukuruzištu katastrofa podesio sam ga nekako da ide u kukuruzištu da mi zahvata 2 reda al zato 1 brazda je išla odmah uza točak i nisam orao lepo kao što bi trebalo jel zna neko kao da ga podesim u pitanju je taj plug i traktor belarus 1523.3 ??
 
Ne mogu ga naštelovati ni da se ubijem mogu s njim po strnjištu da orem lepo al po kukuruzištu katastrofa podesio sam ga nekako da ide u kukuruzištu da mi zahvata 2 reda al zato 1 brazda je išla odmah uza točak i nisam orao lepo kao što bi trebalo jel zna neko kao da ga podesim u pitanju je taj plug i traktor belarus 1523.3 ??
Ako mislis na L950 nije ni cudo sto ne mozes da ga podesis jer on nije za taj traktor.Kacenje mu je preusko(za traktore manje snage),prvu brazdu ne mozes namestiti samim time i ceo plug.U strnistu ti je stalno isao ka neoranom i prva glava je hvatala mnogo zemlje ili gresim?Tebi treba nesto od M1020 ili M1050 pa na vece.
 
da li ima razlika osim u boji izmedju crvenih i plavih vogel plugova?

- - - - - - - - - -

mislim na obrtace 3+1

- - - - - - - - - -

konkretno na vogel noot XMS 1050 3+1
 
Ima! u boji ,imam ja plavi .Koliko ja znam samo zastupnici mogu uvoziti brendirane tj crvene.Ali pošto se neko setio prefarbo ih u plavo i uvezao.
Klasičan vogel C.I proizvodi se u istoj fabrici kao i crveni.Samo da dodam kad se farba počme skidati sa preplužnjaka i crtala vidi se lepa zelena boja.
Moram priznati da su na oko crveni mnogo lepši.
 
C plus XM 1050,3+0,sve od opreme(predplužnjaci,crtalo,deflektori,transportni točak).
Cena bila 1050000 din sa PDV.
Ne znam koja je inače bila cena ovo mi je odgovaralo jer sam platio 300000 din odmah a ostalo kad sam prodao kukuruz a nešto i od pšenice.Euro otišao sa 101,00 na 116,00 kad sam zatvorio isplatu.
 
LM 950 štelolovanje na 28-32-36-40 cm
M 950 na 36-40-44-48 cm
Visina ista,razmak između plužnih glava isti,M je za traktore do 120 konja a LM za traktore do 80 konja.Znači da M ima deblju gredu.
 
Nazad
Vrh