Vogel&noot soil solutions

Nisam probao, iskreno nisam imao ni vremena da sve to isprobavam. NA, naravno da rade obe strane tako. Skinite prospekt sa Vogelovog sajta sve ima tamo.
 
Ja sam hteo da se osiguram i uzeo XM ali sam se zaje**o trebo sam uzeti M.

- - - - - - - - - -

Kod mene u selu ima jedna 105. i nosi trobrazdni obrtac LM. Nije se jos polomio ali po mom ukusu je preslab za taj traktor. I gazdi je krivo sto nije kupio jaci plug jer sada mora da ga cuva u teskoj zemlji da se ne bi polomio.
Izeš posao kad strahuješ.
jedno pitanje ,gde nabavljate one sigurnosne šrafove u kvalitetu 10.9 ili 9.10.
Još nikad mi nije pukao ali bi hteo da nabavim neki u rezervi da imam.
 
I ja sam se dvoumio izmedju klasičnog M i XM, i na kraju uzeo M Vario. U uputstvu koje sam dobio uz plug stoji da je M Vario za traktore do 140 ks.
 
cicimoric koji bi ti predlozio? hvala

evo ti odgovora:

2ecpzme.jpg







kupi M
 
jel znas da na belorusu ima mehanicka kopca (kuka)kad se nosi nesto tesko,da hidrulika ne trpi
 
Nije transport problem. A inače nisam ni siguran da bi kopča izdržala... šta više mislim da sam negde na netu video sliku polomnjene kopče.... Al na stranu to sad. Nebitno je! Šta ćemo sa radom? Problem je kad radi. Od velikog tereta stradaju osovine (i gore i dole na polugama) i to kroz čega prolazi osovina. Ne znam kako se to zove.... Evo imam taj deo na slici ali od 1221 drugu nemam. Ali znaćete o čemu se radi. Leko ja sam te dobronamerno savetovao i iz iskustva a ti kako hoćeš....

Uploaded with ImageShack.us
 
Nemogu a da nenapravim oftopic. I pored tog mehanickog kacenja ostaje jedan problem, vertikalna poluga, tj deo od ramena do poluge, onaj stelujuci, on je preslab i lose naravljen, do sad smo ih mi polomili par komada, pre svega s drljacom, jako je teska, a bas pre 2 dana mi je jedan pukao. Slikacu sutra da vidite, bez toga u rezervi nemojte kretati do njive.
 
Ovo je vec za MTZ temu,a uzrok tog "stradanja" je kvalitet materijala od kog se MTZ danas pravi,nista drugo.
 
Nazad
Vrh