Vogel&noot soil solutions

Ugradio je na postojeći plug. Ova prethodna slika je VARIO sistem. Memori cilindar može da se ugradi na svaki plug obrtač umesto onog toplinga sa strane.
 
Na trobraznom plugu ne dobija se nista, na višebraznim se pri okretanju dobija mnogo, jer pre okretanja plug se memori-cilindrom zakosava.
 
@ Čokan ugradnja tog cilindra je po meni potrebna samo ako traktor nemoze da okrene plug. tj ako plug je previse rasiren i zadnja glava i tocak zapinju od zemlju.

Za takve postoji i varijanta da se plug okrece i na gore, ne na dole. mislim da je to i moguce prepraviti na nekim plugovima.
 
Memori cilindar samo je dobar za 5- brazne plugove, više od toga su već vučeni. Ispravi gredu, lakše obrne plug, nema cimanja traktora. Drugar je platio za 5-brazni 1000 e.
 
Odakle Vama podatak da su plugovi preko pet brazda vučeni.Ja to do sada nisam čuo, možda grešim, a Vi me ispravite.
kveo0008jpgkvglarge.jpg
 
Video sam nekoliko puta nosene obrtace od 7 brazdi u okolini vrsca,nosi ih neki poveci klas...i mogu vam reci da idu asfaltom sa nekih 15 km/h,ne mogu brze jer neverovatno podrhtava ceo traktor.mocno,nema sta.
 
Zašto se na ovakve plugove ne postavi točak za transport, zar hidraulika ne trpi previše na putu do obradiviš površina ?
 
@ matke Po cemu ste zakljucili da ovaj plug nema transporti tocak? Na slici koju je Panonstib okacio postoje cak dva transportna tocka. Pitanje je samo hoce li vozac da ih spusti za transport ili ne. A manji plugovi imaju kao opciju dodatni transportni tocak ili da radni bude i transportni, sto malo ko hoce da doplati. i onda im masine skacu.
 
@ matke Po cemu ste zakljucili da ovaj plug nema transporti tocak? Na slici koju je Panonstib okacio postoje cak dva transportna tocka. Pitanje je samo hoce li vozac da ih spusti za transport ili ne. A manji plugovi imaju kao opciju dodatni transportni tocak ili da radni bude i transportni, sto malo ko hoce da doplati. i onda im masine skacu.

Nisam zaključio da ovaj plug nema transportni točak kolega mucobieno već sam pročitao da prave plugove od 6~7 brazda kao nošene bez transportnog točka pa sam zbog toga pitao da to nije preveliko opterećenje za hidrauliku, ali i za sam plug.
 
Juce stigao,za par dana ce krenuti u njivu u zaoravanje stajnjaka.
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Nazad
Vrh