Vogel&noot soil solutions

Iman vogel l950.daske un400,pa me zanima da li su raonici isti kao na wy400 i sta mu doje oznaka na daskama LK.Tj ocu da kazem da na WY su krajevi raonika odseceni pod pravim uglom a na UN imaju neki poseban oblik.Pa me zanima da li tu ima neke razlike i uticaja pri oranju?
 
3338m.jpg
Un350
ws400
un400


Izmedju ova tri ima razlike
 
Pa da o tome pricam,pitam zato sto imam na ravhjaku nove a hteo sam da stavim na obrtac tj samo da dokupim jos tri.
 
Sto se tiče krajeva raomika nema razlike u oranju. Oznaka na daskama np. VN UN400 LK znači da se radi o levoj dasci, a znak K (C-plus) da je napravljeno od materijala ojačanog ugljenikom. Inace raonici sa UN dasaka neodgovaraju na WY daske. Za obrtač ne možeš samo prebaciti raonike, tj. trebaju ti raonici za levu stranu.
 
Aaaaa,ja sam nedavno kupio obrtac pa nemam bas tog "sitnog" znanja.Hvala Cokan.Inace jedna glava mi je naprsla pa me zanima sa cime se to vari ako se uopste moze variti taj C-plus?
 
Planiram da na L 950 stavim veći kozlac tako da dobijem klirens pluga 78 cm. Sutra idem kod drugara da uporedim jedan i drugi kozlac. Da li je neko to radio i šta mislite o tome?
 
Mislim da na L950 ne pase sa sledeceg veceg vogela (M serija), bar su meni tako rekli kad sam se raspitivao kod uvoznika vogela...ali resenje bi moglo da se potrazi u ovim poznatijim kovackim radionicama, da naprave tu ruku(kozlac) kao sto je na L950 , samo duzu za 10-ak cm.
 
Pre par jeseni sam bas bio zagrejan da to uradim zbog gusenja pluga u kukuruzu, i da su mi rekli da pasuje, narucio bi sigurno. A druga kombinacija da mi naprave u kovackoj radionici opet se nije dala ,jer je bilo uveliko sezona oranja i nisam hteo da gubim dane.
Javi sta si uradio kada ih uporedis :ppozdrav:
 
Ja mislim da nije fora u kozlacu vec u vratu tj. nosacu glave. Koliko sam upucen, za L950 postoje dve varijante nosaca glave i razlika u klirensu je oko 10cm.
 
Društvo oće li greda to izdržati, pošto stavite duži nosač glave veća je poluga, razumem da ima sigurnosni šraf ali zar nebi austrijanci to napravili? Voleo bi da vidim kako radi ako kolega čokan tu zamisao sprovede u delo pošto sam i sam razmišljao o tom predlogu.
 
Sale ratar je u pravu, veci je poluga i veće je opterećenje na gredu koja je 120 x 80. E sad ja to vučem sa MTZ 82.1 pa se nadam da neću prepoloviti plug. Još nisam uporedio vratove ili kako ja to zovem kozlac. Idem na to da uzmem orginal, a ako ne odgovara onda možda da pitam nekog od kovača, a tu onda dolazi u pitanje kvalitet materijala. Sve u svemu javljam vam šta sam uradio...
 
Au pravi veseljak .Dobar plug ,dobar traktor sigurno ima i koja bočica u kabini . Svaka mu dala.....
 
Postaviću slike samo da uhvatim drugara da fotografišemo zver, imam još 5 delova, kada ih spojim postaviću snimak na forum. Čovek je veseljak, kako kaže ne pije dok radi ! :ppozdrav:
 
Slike iz MAUCH-a u Austriji
Takozvani zlatni plugovi...
03032012317.jpg

03032012316.jpg

Memori cilindar
03032012315.jpg

Dok nisam video uživo kako traktor okreće sa memori cilindrom nisam uopšte znao šta je to i čemu to služi. Drugar mi je uzeo pre dve godine plug Vogel XS sa 5 brazdi, a prošle godine je kupio memori cilindar. Razlika je nebo i zemlja!!!
 
Nazad
Vrh