Voćarski traktor-vaša preporuka

Malo sam propratio cene ovih traktora sto smo kometarisali pa evo: Foton lovol 50 ks 17300e, Tafe 45 16900e, Solis 50ks 17200e, Mahindra 52 ks, ali samo zadnja vuca 14800e svi sa kabinom. Cini mi se da se za iste pare najvise dobija sa Fotonom, reverzer, kabina extra, kardan u dve brzine itd. Kvalitet je sigurno na strani mahindre ali za relativno malu razliku ne kupiti sa prednjom vucom mozda nije pametno (595 turbo) a mozda i jeste. Ja sam i do sada ali do juna kroz maline prolazio sa 539 na 2.5 razmaka a posle sa tomicom, mada vecina glavnih radova se odradi do juna, samo neko prskanje posle. U mom slucaju traktor bi prvenstveno bio ratarski a u nekoj meri i vocarski, jer nije lako sa tomicom prskati bez kabine a i kada je puna prskalica pa se okrece na kraju reda hoce da zamane dobro skoro do prevrtanja, a kod mene je sve u brdu, dok je sa 539 prskanje i frezanje pesma, kabina je znamo svi kakva ali u poredjenju sa tomicom majka. Posle svega nisam pametan sta i kako. Ustvari 539 mi je extra i nikad ne bih pomislio na ovu pricu nego nisam mogao da uzorem jesenas ledinu dugo neoranu i posle nekoliko pokusaja sa 755 plugom, a ljudi sa solisom 50 pored mene i uzbrdo i nizbrdo kao od sale. O Hatatu ima tema na forumu kako je covek prosao. Izvinjavam se na duzini posta.
 
Sa ovim Solisom u tim malinama nećeš moći da prođeš nikako, a za ratarstvo bi bio jako dobar. Tafe je za nijansu manji, ali ipak slabiji, motor je 3 cilindra. Mahindra je nešto kompaktnija, i jako žilava, opasno dobar odziv na gas zbog turbine, u klasi rakovice sa snagom, ali nedostatak je prednja vuča, ako si u brdu to zna da bude problem. Od svega se priča svodi na Foton, koji je zaista najmoderniji od gore pomenutih, izašao kod nas prošle godine, ima najnoviju kabinu, klimatizaciju, daleko najbolje zadihtovanu kabinu. Generalno ja ima Yto i kinezi iz mog iskustva su žilavi i nisu podložni kvarovima, ali je kod mene bio problem menjač, kod Fotona su dodali, čini mi se još 3 brzine, i kod mene se pogubili negde usput barem 10 tak konja u brzim brzinama, možda zbog dobre težine od 2400 kg ili dugih prenosnih odnosa. Moj glas bi od ovih gore išao Fotonu, ali ako možeš da ga probaš u opterećenju negde da vidiš kakav je sa snagom, ostalo je OK.
 
Hvala ti na savetima, mozda si i najmerodavniji jer imas i kineza i mahindru a cini mi se da sam procitao da imas ili si imao 539 4x4. Ovaj foton lovol nema sta nema, malo sam gledao istina na ruskom sajtu predstavljanje, ma nema dalje, na onom modelu 504 volan se steluje po visini gramer sediste uljni filter dize 2200 kg i ne mogu da popamtim. Posle onoga kazem ovaj i ni jedan drugi, pa onda procitam forume o fotonu (kinezima) pa se uhvatim za glavu. Kolega Xone je pisao te spojnicka te viljuska dal menjaca il blokade, te spone popucale, uglavnom svasta nesto a najstariji 2004-5 god. Pa moj 539 sa 2250 sati nema nikakvih problema (da ne ureknem) 88 godiste. Kakav je bio tebi problem sa menjacem i koliko je kostala popravka. Da probam fotona ne mogu jer ne znam ovde nikoga ko ga ima,pogotovo lovol. Jedino jedan drug je kupio solisa 50 4x4 i rekao mi ga je dati da uzorem tu njivu sto me muci i ujedno me nagovara za solisa, mada je on imao i 549 i kineza svi 4x4 a bavi se samo sumom nista poljoprivreda, solisa najvise hvali ali to nije objektivno, sutra da proda njega i kupi drugi hvalio bi toga. Ali on ne moze u maline i tako jbg. Malo gnjavim ali slozices se da nije lako odabrati sve da neko hoce drugi da mi kupi, a da moze malo i voce a i njivu.
 
I mane muči ista stvar, treba mi traktor i za ratarstvo i za povrtlarstvo (plastenici).
 
Hvala ti na savetima, mozda si i najmerodavniji jer imas i kineza i mahindru a cini mi se da sam procitao da imas ili si imao 539 4x4. Ovaj foton lovol nema sta nema, malo sam gledao istina na ruskom sajtu predstavljanje, ma nema dalje, na onom modelu 504 volan se steluje po visini gramer sediste uljni filter dize 2200 kg i ne mogu da popamtim. Posle onoga kazem ovaj i ni jedan drugi, pa onda procitam forume o fotonu (kinezima) pa se uhvatim za glavu. Kolega Xone je pisao te spojnicka te viljuska dal menjaca il blokade, te spone popucale, uglavnom svasta nesto a najstariji 2004-5 god. Pa moj 539 sa 2250 sati nema nikakvih problema (da ne ureknem) 88 godiste. Kakav je bio tebi problem sa menjacem i koliko je kostala popravka. Da probam fotona ne mogu jer ne znam ovde nikoga ko ga ima,pogotovo lovol. Jedino jedan drug je kupio solisa 50 4x4 i rekao mi ga je dati da uzorem tu njivu sto me muci i ujedno me nagovara za solisa, mada je on imao i 549 i kineza svi 4x4 a bavi se samo sumom nista poljoprivreda, solisa najvise hvali ali to nije objektivno, sutra da proda njega i kupi drugi hvalio bi toga. Ali on ne moze u maline i tako jbg. Malo gnjavim ali slozices se da nije lako odabrati sve da neko hoce drugi da mi kupi, a da moze malo i voce a i njivu.

Solisa nemoj kupovati ako ne probas pre toga lovola. Za isto para mislim da foton nudi dosta vise. Ipak kad kupis traktor sa onakovom kabinom. Glavno zbog cega uopste ne bih gledao ni solisa i tafea je reverzer. Ko radi dosta zna koliko znaci u svemu, a posebno ljudima u brdu koji se dosta vracaju nazad prazni u dosta operacija.
 
ALEN 1972@, je u pravu, reverzer je nešto što je jednostavno potreba na traktoru, mada kod YTO-a ne postoji ali je rešen tako što se desnim menjačem (reduktor za spore i brze), za nazad prebacuje za hod unazad, tako da glavni menjač ostaje u istoj brzini, a to radi neverovatno lako tako da mi dođe na isto. Za HUNTER@ Što se tiče tih malina nema šanse sa solisom da se radi, jedan moj kolega uzeo takvoga solisa prošle godine za višnje, pa se sad kaje dosta mu širok, kaže dobar za drva ali nije za voće. Onaj Lovol je jako dobar na papiru, ali ne uzimaj dok ne probaš, traži od Agro žikena ili Nekog drugog ko ga prodaje kod nas, u Kraljevi tj. Ratini je generalni zastupnik, spisak kome su ga prodali, pa pozovi čoveka, časti ga da ti omogući da probaš traktor i čućeš iz prve ruke, ja sam tako kupio Mahindru i čovek me nije izlagao ništa. Lovol ima jako modernu kabinu, na papiru dovoljno snage, potrebnu neophodnu opremu, ali moraš da probaš da vidiš da li ti zadovoljava potrebe ili moraš da ideš na onaj od 60ks. Doduše i njegova kabina je široka za pravo voćarenje i trebalo bi da ima, sem tešnjije kabiine, i malo manji klirens, nižu sveukupnu visinu traktora, za čak pola metra, i širinu na točkovima za jedno 10-20cm, i Foton ima takvu voćarsku varijantu od 60ks, ali u prethodnoj seriji a Lovola voćarca još uvek nema. Menjač kod Yto-a nije imao kvar, ako si tako razumeo, nego ima loš raspored brzina, inače moj Yto ima oko 1200 sata za nepune 4 godine i nije imao kvarove.
 
Sad yto 454 i 504 ima menjace sa strane i reverzer i kvacilo kocnica gas od gore tako da je pod ravan i nema nista na sredini...
Mi smo kupili prosle godine i to je sve bila dodatna oprema tako da smo uzeli standardno sve na sredini...raspored brzina jeste malo losiji al ok naviknes se ..sirina traktora nam je odgovarala za vinograd redovi na 2.4m...malcer ako se sisa trava 3 spora i ne oseti,loza kad se tarupa 2 spora...imam od ove godine i zalamacicu koja radi na njegove izlaze,i moze lepo da radi s njom.transport npr u zetvi 5t psenice +tezina prikolice,malo teze startuje al ide...sporije do silosa al zato nazad do njive casom
 
Lovol 504 koji se prodaje kod nas isporučuje se sa turskom kabinom bez klime i natpritiska u kabini. Upoređivao sam isti traktor za evropsko tržište i sasvim druga priča - kao i cena :) Za nemačko tržište je oko 20000e . Ispada da je LS XR 50 najpovoljniji traktor koji možemo nazvati voćarski, to jest da ima kabinu sa nadpritiskom i filterima kao i klimom a on košta oko 23500e. Ispod te cene nema ili bar ja nisam našao.
 
Upravo na sajmu sam gledao xr50 svideo mi se zbog svoje sirine i guma sto su kao na kinezu 8.3-20 i 12.4-28
Sa svom opremom klima,muzika,izvodi hidraulike,karbonski filteri...a cena manja od ostalih vocarskih traktora...a moze da bude i ratarski za oranje spartanje itd i vocarski da sve radi
 
Probao sam ga malo na sajmu - koliko je bilo mesta :) , a negde u isto vreme sam probao i Landini Mistral 50 (bez kabine) i nekako mi se više svideo LS. Nekako sve lepše i lakše na njemu radi, posebno reverser.To moj subjektivni utisak i naravno bitno je kako će se pokazati u eksploataciji, a bitna je i post prodaja, od servisa do prodaje polovnog traktora. To će vež vreme da pokaže.
 
Landini Mistral u selu u zadnjih godinu dana 4-5 komada kupljeno utisci dobar za voce mana lagan oko 1500kg, premalo za 55ks. To uglavnom pravi probleme prilikom vuce prikolica uzbrdo inace je ok.

Sto se tice Lovola 504 on stvarno izgleda dobro resen, reverzer, 3x4 menjac kabina itd. Ali dilemu pravi tezina od 2950kg, po meni previse za 50 ks, postoji mogucnost da bude jako trom. Ne znam nisam ga probao. 604 ima slicnu tezinu ali 60 ks i 4000cm3. E sad ne znam kakvi su po spoljnim gabaritima, ako su isti onda je 604 bolja kupovina.

Sto se tice rasporeda brzina na YTO isti raspored je na Jinma 454 i mogu reci da je nezgodno ako recimo ides 1. brza 4. rikverc non stop. Ali jako zgodno 4. spora-4. rikverc. Rikverc je malo brzi od istog stepena prenosa unapred.

LS XR50 sam video na sajmu i deluje jako fino a u slicnoj opremi i snazi je oko 5000e jeftiniji od landinija. Landini 24k eur + PDV, LS 24k eur sa PDVom. E sad kakav je kvalitet to ne znam ali verujem da je dobar. Prava nepoznanica je servisna mreza.
 
Kad sam pre 3 godine kupovao traktor, probao sam Landini mistral nov na placu, i sve komande su bile jako krute, nerazrađene, reverzer je teško ulazio, menjač neprecizan, i sl. e sad verujem da bi to kasnije leglo, ali iskreno time me nije oduševio. Jako mi se sviđaju njegove dimenzije, i široke gume napred, ali jednostavno je prelagan za vučeni atomizer uz brdo. To je light varijanta za vinograde i ravne voćnjake. LS je za nijansu teži, mada i on ispod 2t, a nema voćarskog traktora bez 2.5t +-100-200kg i snage 60ks, sa menjačem 4x3. Nažalost nismo mi jedini ko to zna. i onaj ko je to napravio naplaćuje minimum 30 000 sa kabinom. Jedino je Foton nudio 604 voćarski za oko, čini mi se 17 000 eura, ali ga nema u ovoj novoj izvedbi Lovola. Još jedna bitna stvar je naknadno održavanje, koliko koštaju redovni servisi i rezervni delovi za pojedine marke. Za Kineze i Indijce je to smešno tj. realno, za bolje marke dosta skuplje, a u granciji morate sve raditi kod njih, menjati ulje na 25o sati, njihovo ulje, filteri, obavezno promene i ulje u hidraulici. Kod Kubote je to izlazilo par hiljada eura godišnje.
 
Kad sam pre 3 godine kupovao traktor, probao sam Landini mistral nov na placu, i sve komande su bile jako krute, nerazrađene, reverzer je teško ulazio, menjač neprecizan, i sl. e sad verujem da bi to kasnije leglo, ali iskreno time me nije oduševio. Jako mi se sviđaju njegove dimenzije, i široke gume napred, ali jednostavno je prelagan za vučeni atomizer uz brdo. To je light varijanta za vinograde i ravne voćnjake. LS je za nijansu teži, mada i on ispod 2t, a nema voćarskog traktora bez 2.5t +-100-200kg i snage 60ks, sa menjačem 4x3. Nažalost nismo mi jedini ko to zna. i onaj ko je to napravio naplaćuje minimum 30 000 sa kabinom. Jedino je Foton nudio 604 voćarski za oko, čini mi se 17 000 eura, ali ga nema u ovoj novoj izvedbi Lovola. Još jedna bitna stvar je naknadno održavanje, koliko koštaju redovni servisi i rezervni delovi za pojedine marke. Za Kineze i Indijce je to smešno tj. realno, za bolje marke dosta skuplje, a u granciji morate sve raditi kod njih, menjati ulje na 25o sati, njihovo ulje, filteri, obavezno promene i ulje u hidraulici. Kod Kubote je to izlazilo par hiljada eura godišnje.
U pravu si za komande, bile su malo krute ali samo na pocetku. Posle 50 sati sve legne. Sa tegovima napred, nema nikakvih problema u brdu. Ja sve resavam nosenim atomizerom 450 litara, tako da sam veoma zadovoljan. Verovatno nije za velike vucene atomizere

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Upravo sad videh na njuskalu lovol ali neka verzija IMPODAN, crvene je boje ima dosta sire prednje gume a ostalo isto kao ovaj sto se prodaje kod nas (novi tip), da kazem plavi. Ali pazite sta pise- 50 KS MOGUCNOST POVECANJA SNAGE NA 65 KS. Mislim da 15 KS nije malo ako je u pitanju neko "odvrtanje" na bos pumpi, da li neko zna o cemu se radi. A skuplji je 1000e od ovog plavog. I jos jedno pitanje za kolege, kako ovi kinezi koce, jer kad krenem sa traktorom i punom prikolicom stajnjaka niz malinjak ako ne koci dobro ne bih se zaustavio skoro kilometar do u dolinu
icon12.png
. Sala na stranu traktor od 3 tone bas nije zaje_ancija bar na mom terenu. Da li koce i prednji preko kardana itd.
 
Poslednja izmena:
Kod svih traktor sa prednjim pogonom koče i prednji preko kardana (ako je uključen). Bolji traktori i oni brži od 40 km/h bi trebali imati nezavisne kočnice na prednjim kotačima ili automatsko uključivanje prednjeg pogona čim takneš kočnicu.

Povećanje snage od 50 na 65 KS se obično dobije ugrađivanjem turbo punjača. Možda taj Impodan ima napravljenu pripremu za turbo punjač.
 
Upravo sad videh na njuskalu lovol ali neka verzija IMPODAN, crvene je boje ima dosta sire prednje gume a ostalo isto kao ovaj sto se prodaje kod nas (novi tip), da kazem plavi. Ali pazite sta pise- 50 KS MOGUCNOST POVECANJA SNAGE NA 65 KS. Mislim da 15 KS nije malo ako je u pitanju neko "odvrtanje" na bos pumpi, da li neko zna o cemu se radi. A skuplji je 1000e od ovog plavog. I jos jedno pitanje za kolege, kako ovi kinezi koce, jer kad krenem sa traktorom i punom prikolicom stajnjaka niz malinjak ako ne koci dobro ne bih se zaustavio skoro kilometar do u dolinu
icon12.png
. Sala na stranu traktor od 3 tone bas nije zaje_ancija bar na mom terenu. Da li koce i prednji preko kardana itd.
Za kocenje nemas brige, koci kao auto, ne znam kakav teret da je u pitanju on zakiva kad pritisnes kocnicu. sistem lamela u ulju koji funkcionice mehanicki preko poluge, znaci nema sta da otkaze ili da ne koci kao sto je slucaj kod paknova itd..
 
Nazad
Vrh