Voćarski traktor-vaša preporuka

Spreman za zimski san
1_62987014_IMG_20171125_141059.jpg
1_62987014_IMG_20171125_140924.jpg
1_62987014_IMG_20171125_141136.jpg
 
Vasovac, kojim sredstvom brišeš stakla od ostataka hemije, to mi je baš veći problem pri pranju traktora, skoro sa svim sam probao, ali ako se ne opere odmah, a desi se, onda ni živa soda ne pomaže.
 
Потребан савет. Зетор 2511 или Урсус 335? Урсус млађи 10 год. и 100€ јефтинији а на Зетору урађена пуна генерална, замењен сет квачила, урађене кочнице и компресор. Иначе, трактор ће јако мало да ради, само једно јутро.
 
Pa po meni je bolji ursus u opsteno govoreci,ali u ovom slucaju je zetor primamljiviji bas zbog odradjenog remonta...
 
Postovani kolege potreban je savet. Solis 50 4x4 ili Tafe 45 4x4. Sa kabinom razlika je 300e solis je skuplji. Sta je po Vama bolji izbor i zbog cega. Imam 539 i zbog toga mi je blizi tafe (rukovanje, odrzavanje, eventualne popravke i sl.) Solis je valjda kopija zetora a tafe maseya.
 
Solis 50 sa kabinom je veliki traktor za vocarstvo pogotovu mu je kabina presiroka. Tafe bez kabine moze ali sa onim Orašje kabinama koje im ugradjuju su presiroki a i kabine nemaju dihtovanje. Naravno ovo su zamerke ako zelis voćarski traktor.
 
Prvo da se zahvalim na komentarima i savetima. Mozda sam promasio temu ali vidim da se u noj komentarisalo o svim traktorima ne samo vocarskim, pa rekoh da pitam posto vidim da imate dosta iskustva sa stranim traktorima. Jasno je da to nisu vocarski traktori ali u svakom slucaju ja malinu obradjujem tomicom 821, freza i prskalica, jedino s proleca kada je povezana malina moze se ici s 539 u prskanje posto ima kabinu a razmak je 2,5m. Posto sejem i heljdu na nekoliko hektara i raz mislio sam traktor za tu namenu. Tu povrsinu koju ja radim moze i 539 bez problema da odradi ali jesenas posle ovakve suse a njive koje sam uzeo nisu dugo orane skakuce ko jarac sa 755 plugom, dok su ljudi koji tu seju krompir sa novim solisom 50 orali bez problema. Iz tog razloga razmisljam u tom pravcu. Ipak svaki savet je dobrodosao o pomentim traktorima.
 
Na 2.5m ja sa kinezom idem bez problema u redove malina i kupina. Solis ti je neokretan i trom po meni. I solis i tafe imaju samo brzi i spori rikverc sto je jako lose za nove traktore. Po meni ti je dosta bolji izbor neki foton sa reverzerom. Ima ih u nasem prijepoljskom kraju dosta i svi rade bez nekih vecih problema.
 
Komsija hvala na savetu. O kinezu nisam razmisljao iz prostog razloga sto je smatram da su indijci malo kvalitetniji da ne kazem bolji. Da se razumemo nemam nikave predrasude nego nemam nikakvo iskustvo sa njima a i vrlo ih je malo kod nas da bih mogao da se raspitam. Ima jedan momak kog znam i traktor mu je se katastrofa pokazao ali nije foton ne go neki wolf kako mi se cini. Ima i jedan covek yto i opasno ga hvali, e sad znaj. Cini mi se da je yto najcenjeniji od kineza ili mozda gresim. Kakva im je hidraulika, mora li da ore sa tockom na plugu kao rakovica ili? Itd.
 
Komsija hvala na savetu. O kinezu nisam razmisljao iz prostog razloga sto je smatram da su indijci malo kvalitetniji da ne kazem bolji. Da se razumemo nemam nikave predrasude nego nemam nikakvo iskustvo sa njima a i vrlo ih je malo kod nas da bih mogao da se raspitam. Ima jedan momak kog znam i traktor mu je se katastrofa pokazao ali nije foton ne go neki wolf kako mi se cini. Ima i jedan covek yto i opasno ga hvali, e sad znaj. Cini mi se da je yto najcenjeniji od kineza ili mozda gresim. Kakva im je hidraulika, mora li da ore sa tockom na plugu kao rakovica ili? Itd.
Mislim da je foton najskuplji gledajuci cene polovnih, pa yto. Ja nisam orao bez tocka, lakse mi je dosta tako. Inace ja kad budem menjao traktor, samo noviji kinez, zbog kabine, ja sam zadovoljan
 
Imam mahindru i yto. Hidraulika kod Yto je tesko sranje po pitanju preciznosti a snage nigde nema u vecim brzinama tako da je mnogo lenj i brzine su isuvise razvucene. Mahindra je sirov ali nesalomiv i veoma jak traktor. Moja preporuka mahindra 595 turbo od 52ks.
 
Nazad
Vrh