VLADIMIREC T-25

Mogu spone da stradaju ako vozis brzo a put nije ravan zajedno sa bocnim reduktorima.Mislim da lezaj ne moze od toga da strada vec zato sto nije neki kvalitet da bi on trajao 20+ godina.
Dobrodole postavi konusno valjkasti lezaj pa vidi koliko ce da traje.Samo da bude kvalitetan i trajace dugo::super::
Gde se nalazi ona matica za smanjivanje lufta u glavi upravljaca??
Imam luft 1/4 kruga a sve spone su dobre pa sam siguran da ima luft u glavi!!
 
Kupljen danas i upravo montiran običan ležaj kakav je i bio, ali SKF (trebalo bi da je kvalitet), pa će vidimo kol'ko će potrajati...
Ne znam koju verziju volana imaš, stari ili novi tip ?
Kod mene je stari, lufta ima, ali ne postoji nikakva matica za štelovanje, jednostavno, puž je potrošen....
Plače za novim..;)
 
Dobrodol
Kod mene je stari tip volana s onom maticom od mesinga ili cega god vec. Preprosle sam se godine bas patio i ljudi su mi ovde s foruma rekli da ni nove te matice nisu bas nesto. Metalostrugari u mojoj okolini ovde izbegavaju da rezu te dugacke matice s dva pocetka tako da fakticki corsokak.
E onda se pojavilo resenje da oni meni po staroj matici naprave novi navoj s dva pocetka uparen s maticom. Napravljeno tako s proleca prosle godine lufta skoro da nema iz tog dela sklopa ali cu morati da sredim biksne u kucistu volana kako bi sve bilo na nuli.
Da stvar bude gora ja sam u garazi imao novu tu maticu za volan koju nisam uspeo da nadjem pre dve godine. Nasao sam je slucajno pre koji dan stojala s nekim stvarima koje nemaju blage veze s traktorom. Tako da sad imam set za reparaciju .
 
Zamenio sam ulje u traktor i bos pumpu, kad sam hteo da promenim u filter vazduha ulje nisam pronasao onaj plasticni deo koji treba da se zavrti maticom.Da li sme da se vozi bez toga??
Ja sam sipao 1L sae 30 i sklopio, usput sam zamenio crevo za gorivo I gumice na razvodniku.
Veceras mu sledi detaljno pranje od nafte i ulja i mozda ide opet da ugari jos jednu njivu.Trebam i levu kocnicu da otvorim i vidim zasto nece da radi.
Ostale su mi jos neke sitnice da se srede...
Zimi cu da mu skinem volan i zamenim sve sto nevalja jer me zeza luft
 
Zamenio sam ulje u traktor i bos pumpu, kad sam hteo da promenim u filter vazduha ulje nisam pronasao onaj plasticni deo koji treba da se zavrti maticom.Da li sme da se vozi bez toga??
Ja sam sipao 1L sae 30 i sklopio, usput sam zamenio crevo za gorivo I gumice na razvodniku.
Veceras mu sledi detaljno pranje od nafte i ulja i mozda ide opet da ugari jos jednu njivu.Trebam i levu kocnicu da otvorim i vidim zasto nece da radi.
Ostale su mi jos neke sitnice da se srede...
Zimi cu da mu skinem volan i zamenim sve sto nevalja jer me zeza luft
Kakav plasticni deo. To mi je nepoznato.
 
Kad skines donji deo filtera stoji mrezica, a ispod mrezice stoji onaj plasticni deo koji drzi sraf.Na njemu ima oznaka koliko sme da se sipa ulje!!Ako nadjem sliku postavicu pa da vidite na sta mislim.
 
Kod mene je taj deo metalni u obliku solje. Ulje mora biti do te oznake nikako vise. Ulje zamascuje mrezicu na koju se lepi prasina ali je istovremeno i ispire tako da se prljavo ulje sliva sa strane i odlazi ispod solje a u solju kroz rupice ulazi cisto ulje i tako ukrug.
 
Malo pre sam nasao sliku i mislim da je i kod mene tako.Ne postoji navoj za sraf vec kao metalna solja sa rupicama.
Za nekih 50h cu da zamenim opet ulje i mrezicu cu da operem!!
Nisam znao da su postojala dva modela filtera ulja.
 
Pre nekoliko dana sam rasklopio volan.Sva tri lezajeva su propala zajedno sa semeringom i puzem!!
Juce stigli delovi danas sam bio slobodan i sve zameni ostalo je jos samo da se stegne silikon sipa ulje i moze da ide na test!!Nekako mi je nezgodno bez lufta ali cu da se naviknem.Sad koliko ce da traje puz videcemo,jos da zamenim ulje u bos pumpi sredim neko curenje izmedju pumpe hidraulike i ceo je sredjen!!
Neverovatno je koliko se promenio od kako je dosao u moje ruke!!
 
Koji lezaj ide na ventilatoru??
Poceo da zuji pa da zamenim dok se ne raspadne.
Onaj katalog delova nemam pa ne znam koji ide!!
 
Pozdrav svima.
Koliko novca treba izdvojiti za jedan solidan T25 sa kabinom?
Koji je bolji, do 80-og godišta ili mlađi, pošto vidim da je posle 80-og godišta nešto menjano na njemu.
 
Pozdrav svima.
Koliko novca treba izdvojiti za jedan solidan T25 sa kabinom?
Koji je bolji, do 80-og godišta ili mlađi, pošto vidim da je posle 80-og godišta nešto menjano na njemu.
Uglavnom od 79 - 80 pa nagore. Motor i menjac su na svim isti . Menjana je samo estetika. Kolko god da das para za ovaj ili bilo koji traktor jedno kajanje ti negine.
 
Nazad
Vrh