VLADIMIREC T-25

Šema bi mogla da se iskoristi, zašto da ne ?
A za maticu, mislim da je 30 (ili tu negde), opet, zar ti je problem da probaš koji ključ "hvata" ? 🤔
Hvala na odgovoru, da problem mi je posto nemam Vladimirca, a jedan se prodaje blizu mene a nije dugo paljen i vozen. Nema akumulator, pa ako budem isao da ga gledam da znam koji kljuc da ponesem da rucno okrenem remenicu da proverim da nije kojim slucajem zakovao motor.
 
I da je zaribao lako se sredi.Naj bitnije je da ga kupis za male pare.Onavezno izvuci dekompresor da lakse okrenes radilicu
 
Znam za dekompresor, nego nista od traktora, upravo sam ugovorio kupovinu krave i teleta od poznanika tako da odose pare na drugu stranu. Ne vredi da idem da gledam traktor.
 
Planirao sam da stavim i releje.
Od cega je najbolje da uzmem?
Zelim celu instalaciju da sredim zato sto nista nije povezano ( samo brava za paljenje).Kad nisam pao u nesvest kad sam video stanje.Traktor je bas zapusten i zelim da ga dovedem u ok stanje.Posle elektronike hidrauliku sredjujem.Hvala!!
 
Danas sam konacno rasturio one limove na traktoru i pronasao uzrok curenja ulja izmedju bloka i cilindra i izmedju glave i cilindra.Problem prave bakarne podloske koje su pukle pa ulje curi!!
Na internetu sam pronasao video gde je nekom rusu curilo ulje izmedju glave i cilindra kao meni!!
Kad je skinuo Glavu stojala je bakarna podloska!!
Zar ne ide glava direktno na cilindar??
Koliko ja znam glava se ravna pastom za ventile!!
I na koliko se steze klipnjaca??
Evo link pa sami pogledajte:
 
Na starijim modelima nije bilo bakarnog dihtunga, na novijim daaa...
Uz kupljen komplet cilindar-klip dobija se gornji i donji bakarni dihtung....
Donji sam stavio, gornji izmedju cilindra i glave NE, samo ušlajfaš i steži...Imaš negde podatak u Uputstvu na koliko kg se glava steze...Mislim da je na kraju knjižice, u onoj tabeli...
 
Kod Lombardini motora koji su konstrukcijski slični, donji dihtunzi su ustvari podloške za štelovanje visine klipa prema gornjoj ivici cilindra. Potrebno je podesiti oko 3-4 desete ispod ivice.
 
Kod mene postoji taj dihtung ali je star pa ne drzi dobro.
Moram da vidim da li ima negde da se kupi samo taj bakarni dihtung zato sto nisam lud da dam 120 € za parce bakra!!
Super sporu retko kad koristim tako da mi nije ni potrebna!!
Mislim da je najbolje da sacekam malo dok skupim novac pa cu odmah da mu uradim generalnu i sve to lepo da sredim!!
Jos da nadjem gde cu da uzmem dizalicu i odmah se bacam na posao!!
Hvala svima!!!
 
Može li (upravo koliko bi bilo bolje-gore) umesto "običnog" ležaja na volanu da se stavi konusno -valjkasti ležaj i koliko je ovo dobra (pozitivna) ideja ?
Raspao se ležaj volana, onomad kada sam išao za elevator u Golubince, tek danas nađoh vremena da popravljam....
Oznaka mu je 6305....
To je već drugi ležaj stradao odkako je traktor u mome posedu...
 
Nazad
Vrh