VLADIMIREC T-25

Da zamenim sat?Ili nesto drugo pravi problem.Ali vise sumljam na sat jer je na staklu kao voda.

Poslato sa ALE-L21 pomoću Tapatoka
 
Možeš proveriti sat za temperaturu....
Davač temperature nalazi se na kućištu centrifugalnog filtera za ulje, to znaš, verovatno...
Pogledaj žicu dal' se nije otkačila kod filtera za ulje....
To mu je uljni merač temperature...
Ako nije otkačena, uzmi kablić, skini i stavi nakratko na masu, sat bi trenutno trebao pokazati max. temperaturu.....
Ako tako pokaže, sve je ispravno osim tog indikatora na filteru.....
Ako nepokazuje ništa, kvar je u kabliću, negde nekom spoju ili samom satu.....
 
115789980-5128319254188310-6200267893988101664-n.jpg
Ja prsko strnista ovih dana pa ajde da ga uslikam. 41 godina.
 
Moj je star 44 godine.Kako da razradim one podizne ruke?Stavio sam ulje ali nece da mrdne.Vlasniku nisu trebale pa ih nije uopste podmazao.

Poslato sa ALE-L21 pomoću Tapatoka
 
Nisam vlasnik Vladimirca ali sam procitao celu temu, meni je ovo jako interesantan traktor, a citajuci temu vidim da moze i dosta posla da odradi.
 
On ti je mala zver.To ti mogu potvrditi clanovi koji ga imaju dugacko.Jer su oni vukli po dve dvosovinke uzbrdo.

Poslato sa ALE-L21 pomoću Tapatoka
 
Vidjao sam i po Youtube-u da mu ljudi dusu vade i da ga forsiraju i vise nego sto moze. I onda kada se desi problem kao sto se clanu PKB (ako se dobro secam) desilo, onda traktor je s...e, g...o itd. Ja vec imam 539 u domacinstvu tako da jos jedan mali traktor u domacinstvu mi ne znaci nista, samo veci. I sto ima jednostepeno kvacilo pa rad sa presom i beracem moze biti "zanimljiv".
 
Kako kome.S njim moras da pravis ili velike ili male redove da bi normalno islo bez gusenja.Ako ti treba jaci tu je njegov stariji I jaci brat t40 sa duplom vucom.Njemu je automatska prednja vuca kao na vtz 2048.

Poslato sa ALE-L21 pomoću Tapatoka
 
Sve to stoji, ali treba misliti i o tome da je LTZ fabrika odavno u rusevinama i da nove delove pravi ko god stigne, a najvise P.R.C. Tako da kolika je isplativost kupovina jednog T-40, jer kad ne daj Boze nesto rikne na traktoru krenes da se ceses gde te najmanje svrbi.
 
Poslednja izmena:
Zar su poceli i polovne delove da prave,opasni ti Kinezi

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Kupio sam vladimirca bez bocnih lanaca.A svi znamo da plug ili bilo koji prikljucak zahteva lance.
Video sam na internetu ovo.
Jel moze da izdrzi bocni reduktor tu silu? I kolko je ovo pouzdano I bezbedno?Sta drzi taj poklopac I smem li za to da zakacim lance?
58b78d88d1ccdb0ce16338becff4c985.jpg


Poslato sa ALE-L21 pomoću Tapatoka
 
Plug zahteva lance u transportu a u radu treba da su labavi tj može i bez njih.
 
Da ali kad ulazim u brazdu plug ode u desno jer je traktor nagnut.I posle nekoliko krugova njiva ispadne kriva.Sredina uzorana a pocetak nije.Bas zbog toga zelim da ugradim lance,a za transport mi nisu potrebni zato sto su mi obe njive blizu kuce.

Poslato sa ALE-L21 pomoću Tapatoka
 
Ovo ja imam , može da funkcioniše SAMO ako je traktor u visočijem položaju , a ako je u niskom onda samo lanci na X.
Tako se meni najbolje pokazalo.
 
Nazad
Vrh