VLADIMIREC T-25

103310671-3923311637710221-2160902659919168424-n.jpg
103389051-1223109471366002-1168648390263988896-n.jpg
Malo se radilo ovih dana.
 
Ovo je pumpa hidraulike.Ali meni je otisao pogon gde ima rucica za iskljucivanje I ukljucivanje.Ispravite me ako gresim
76476c02b22e60d33edf6d8b33accbb6.jpg


Poslato sa ALE-L21 pomoću Tapatoka
 
Pa i u tom pogonu nije sveto pismo , i ono se sastoji iz dijelova koji mogu da se nabave.
Šta konkretno je otišlo u pogonu? Zupčanik,osovina,kajla,čahurica.kuglice,ozupčenje pumpe ..... ?
 
Imam pitanje za sve majstore na forumu.Imam Vladimira T25 sa tri rucice menjača i skoro mi se desilo da u radi kao izbaci a i dalje je u brzinu i neće da ide kao da grebe nešto.Kad smo ga cimnuli na tocku on ubacio i ide.E sada ja sam rasturio poklopce od menjača ali sam laik pa nisam video ništa da je toliko loše,sklopio i radi ali mi u drugoj brzini oče kao da trokira kao da preskače nešto.Hvala na odgovorima.
 
Imam pitanje za sve majstore na forumu.Imam Vladimira T25 sa tri rucice menjača i skoro mi se desilo da u radi kao izbaci a i dalje je u brzinu i neće da ide kao da grebe nešto.Kad smo ga cimnuli na tocku on ubacio i ide.E sada ja sam rasturio poklopce od menjača ali sam laik pa nisam video ništa da je toliko loše,sklopio i radi ali mi u drugoj brzini oče kao da trokira kao da preskače nešto.Hvala na odgovorima.
Malo je to informacija sto si naveo da bi ti pomogli. Meni lici kao da ti je otisla spojnica.
 
Pa pojma nemam ja da znam šta je nebi pitao.Aj pokušaću da pojasnim.Ovako u toku rada je samo stao nije hteo da ide a bio je ubačen sve brzine isaltan i dalje nije hteo da krene jedino u super sporu krenuo malo ali na ravno uzbrdo neće.Sve dok nismo ga ugasili ubacili u brzinu i cimnuli na zadnji točak napred,nazad i onda je hteo.dosli do kuće nekako,onda ja rasturio menjač sve ok bilo probao da ubacam ok.Samo u neku brzinu se desilo da sam ubacio ISO nazad i tako ubačen ide napred kao da je u leru.sve vraćeno menjač radi super samo u jednoj brzini kao da preskače to se dešava samo uzbrdo.
 
Pa pojma nemam ja da znam šta je nebi pitao.Aj pokušaću da pojasnim.Ovako u toku rada je samo stao nije hteo da ide a bio je ubačen sve brzine isaltan i dalje nije hteo da krene jedino u super sporu krenuo malo ali na ravno uzbrdo neće.Sve dok nismo ga ugasili ubacili u brzinu i cimnuli na zadnji točak napred,nazad i onda je hteo.dosli do kuće nekako,onda ja rasturio menjač sve ok bilo probao da ubacam ok.Samo u neku brzinu se desilo da sam ubacio ISO nazad i tako ubačen ide napred kao da je u leru.sve vraćeno menjač radi super samo u jednoj brzini kao da preskače to se dešava samo uzbrdo.
Iza hidraulicne pumpe imas poklopac. Proveri spojnicu. Utvrdi da li je lamela dobra, da li neproklizava. U menjacu nema sta da grebe ili ide ili neide. Najzadnja opcija je da ti je otiso trkac u diferencijalu mada neverujem.
 
Skinuo sam poklopac iza hidraulične pumpe i video sam da je kao proklizavala prema menjači sada dali možda je kajla tu problem ili već šta ubacio bi sliku ali ne znam.
 
Skinuo sam poklopac iza hidraulične pumpe i video sam da je kao proklizavala prema menjači sada dali možda je kajla tu problem ili već šta ubacio bi sliku ali ne znam.
Moras skinuti tu spojnicu i videti u kakvom su stanju zlebovi. Mora da ima jos par milimetara zdravog zleba. Nabavi duze kajle pa ih odseci na meru da popune ceo zleb. Ima 4 kajle. Laksi je pristup ako se skine ceo pogon hidraulicne pumpe.
 
Sad sam skinuo pumpu i spojnicu i otišala je ona osovina prema menjači a ova prema lameli mi se klati planiram sutra da nastavim sa rasturanjem ali ne znam dali prema menjači da odvajam ili moram da skidam poklopac odozgo ima li neko iskustva?
 
Sta je konkretno otislo na osovini. probaj nesto da zbudzis. Menjac jos nikad nisam radio tako da neznam ali mislim da bi izvadio tu osovinu moras da izvadis ceo prednji snop zupcanika. To je ono vratilo sa strane sto viri napolje ili bar dok neizadje iz onih konusnih zupcanika. valjda. A ona osovina sto se klati to i nije nesto strasno.
 
Zlebovi su načisto pojedeni videci sutra kada počnem da rasturam kako ću da vadim jedno po jedno.Javljam šta sam uradio pozz i hvala na odgovoru
 
Da bi skinuo spojnicku koja izlazi iz menjaca, moras skinuti prvi snop u menjacu. Ona ti je oko 25 evra.
Nije problem sto se spojnicka osovina ka motoru klati.
 
Nazad
Vrh