VLADIMIREC T-25

Moras skidati poklopac menjaca odozgo da bi dosao do te osovine. Probaj to nesto da nabudzis, zavaris ili nesto slicno. Pitaj nekog majstora sta moze da se uradi. Inace moras rasturati ceo menjac.
 
Sad sam gledo tehnicki crtez. Po njemu nemora da se rastura menjac nego se odviju srafovi sa prirubnice pa se na prirubnici nalaze dve rupe sa navojem u koje se zaviju vijci i oni bi trebali da izvlace prirubnicu komplet sa spojnickim vratilom. Valjda.
 
Resen problem nista skidano_Osovina obrisena gde idu kajlice pravo sjedne i sedruge strane a na spojnicu navareno pa obruseno.spojeno i seljaka zasada.poz i hvala svima na pomoći ako bude Jos problema javljam se 🍻🍻🍻
 
Ja sam odneo kod majstora sve je namestio I sad da postavim poluge I to je to.Pali kao mina brzine sam odmah shvatio I topling podmazao.Sutra stizu slike :)

Poslato sa ALE-L21 pomoću Tapatoka
Cemu sluzi ona mala rucica pored dekompresora I rucice hidraulike
 
Poslednja izmena:
Danas sam se 30 min motao oko traktora.Cuo sam da postoji leptir na cilindru pa sam ga trazio ali ne znam kako izgleda.Moze neko da mi slika trazio sam po internetu I nisam naso sliku.Moze li vlatko da ore bez tog leptira I bez tocka na plugu?

Poslato sa ALE-L21 pomoću Tapatoka
 
Pročitaj malo Temu, pisao sam o tome....
Nemam vremena ponovo da pišem....
Može se orati i bez točka na plugu s tim graničnikom na cilindru hidraulike, ali je mnooogooo komfornije sa točkom....
Bio to Rus ili IMT ili neki treći traktor....
 
Cuo sam da postoji leptir na cilindru pa sam ga trazio ali ne znam kako izgleda.Moze neko da mi slika trazio sam po internetu I nisam naso sliku.

Pod brojem 5 ti je taj "leptir", odnosno "graničnik hoda" hidrocilindra....

gidrocilindr-c75-110-3-naveska-t25.jpg

A evo i kako izgleda....

 
Poslednja izmena:
Materijal je neki gusani ili duraluminijum...
Verovatno da može, ali bolje zaobiđi taj sport, već kupi od ovih što prodaju polovne delove od rasturenih Vladimiraca...
Ako ni to ne može, pokušaj da napraviš slično, od neke pločevine gvožđa, ako imaš imalo smisla za rad s brusilicom i švajs-aparatom....
Ako se odlučiš za nabavku, javi se preko privatne poruke, da ti napišem kontakt telefone ovih sa polovnim delovima (i novim)....
 
Imam pitanje.Cuo sam da kad se menja ulje u motor da treba da se vergla dok traktor ne dobije pritisak pa se onda upali.Da li trebam da smanjim gas na minimum I da verglam dok traktor ne dobije pritisak pa da ga upalim ili da ga odmah upalim I da radi dok ne dobije pritisak.Verovatno cu za vikend da menjam ulje, a mozda i filtere goriva pa zato pitam.Izvinite ako je glupo pitanje ali su me svi zbunili I prvi mi je traktor:(

Poslato sa ALE-L21 pomoću Tapatoka
 
Nema potrebe za tim, slobodno ga odma pali. Naravno kad upalis prekontrolisi pritisak.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Cuo sam da kad se menja ulje u motor da treba da se vergla dok traktor ne dobije pritisak pa se onda upali.
Да, прво електро пумпом натераш притисак уља, па онда пушташ компримовани ваздух за стартовање мотора.... ...ал' ти то важи са стартовање тенковског мотора. ;)

А за стартовање "Владимирца" послушај Сомборца.
 
Malo pre sam prosao pored traktora I na onom desnom stepeniku (gledavsi sa zadnje strane traktora) video ulje.I mislim da izlazi kroz onaj dihtung koji stoji izmedju traktora I pogona h. pumpe.
Jel trebam da skidam I pumpu uz pogon da bih zamenio dihtung ili samo pogon skinem zamenim dihtung I vratim sve na svoje mesto?

Poslato sa ALE-L21 pomoću Tapatoka
 
Malo pre sam prosao pored traktora I na onom desnom stepeniku (gledavsi sa zadnje strane traktora) video ulje.I mislim da izlazi kroz onaj dihtung koji stoji izmedju traktora I pogona h. pumpe.
Jel trebam da skidam I pumpu uz pogon da bih zamenio dihtung ili samo pogon skinem zamenim dihtung I vratim sve na svoje mesto?

Poslato sa ALE-L21 pomoću Tapatoka
Samo pogon skini zajedno sa pumpom. Ocisti sve i iseci od kartona dihtung i obavezno namazi sa silikonom crvenim ili crnim.
 
RUS@ Kakav ti je to majstor sto ti je namestao pogon kad mu probija ulje kroz dihtung. I prvo ispusti ulje.
Dihtung je stari pa je verovatno procureo I stavio je crni silikon.On je majstor za kamione I autobuse...Covek je sipao ulje jer je rezervoar bio prazan.Sad ponovo treba ulje da se kupi I da se rasklapa.A bas sam zeleo da ga isprobam kako ore sad u subotu.A moze da izdrzi bar da probam plug.Ne curi mnogo.A onda da rasklapam I menjam ulje?Samo dva kruga sam hteo.Kakvu srecu imam ne daj boze nikome.Uh sto sam se iznervirao.

Poslato sa ALE-L21 pomoću Tapatoka
 
Ne sekiraj se dok curi. Zabrini se kad prestane. Nema tu puno ulja mozda par decilitara. Malo ces u pocetku da pizdis ali kad se naviknes bice to uredu. Ne ore se traktorom nego razumom. Plugu je svejedno koji ga traktor vuce.
 
Ne sekiraj se dok curi. Zabrini se kad prestane. Nema tu puno ulja mozda par decilitara. Malo ces u pocetku da pizdis ali kad se naviknes bice to uredu. Ne ore se traktorom nego razumom. Plugu je svejedno koji ga traktor vuce.
Onda cu da isprobam plug pa cu da ga parkiram I polako sredim taj problem.Ulje nije boga oca kao I silikon ali me nervira sto curi.To je problem jer da staje 2L prst u uvo I teraj.Taman kad budem menjao u motor promenim tu namestim sve I traktor ce da ceka oranje u jesen.Ali nema veze rucica je namestena na iskljuceno pa cu da se ucim u jednoj njivi da vozim.Brzine sam shvatio.Hvala na odgovoru!!Pozdrav!!
 
Nazad
Vrh