VLADIMIREC T-25

Ja i moj auspuh...
Sapunska serija...
Nisam imao mira, pa ga danas isekao da vidim šta ima unutra....:osmeh:
Bio sam uveren da je prigušivač "truleks", ali sam se prilično iznenadio kada ga ugledah tako "zdravog"...
Pa kada sam ga već isekao, daj da mu produžim lonac i prigušivač, malo "tjuning-a" nije na odmet...
Ko nikada nije video šta ima u tom čuvenom "oriđiđi" auspuhu ovog tenkića, pa ovaj mali Rus ima tako "karakteristično ubistveni" solfeđo kada protutnji sokakom u punom gasu...
Eto Vam pa gledite...
P.S. Daaaaa, opet nisam bio zadovoljan onim rešenjem, pa se vratih na ovo !!!
A kada mi i ovo dosadi, opet brusilica i švajs aparat u ruke !!!!
(party).gif


20181108-125240.jpg

20181108-145438.jpg
 
Okrece se rucicom tj mehanicki sistem na dva lancica i ujedno rucica odbravljuje polozaj .Kese su pozadi zbog transportnog polozaja jer vodoravno stoji tada a siri je od traktora .Kako voze i vitlaju bolje da vijori nesto na coskovima a ne da raspale po plugu
 
Komsija hoce da pazari t25 koji stoji vec 6 god nije paljen,kakva je vasa preporuka u vezi prvog paljenja,sta je najbolje raditi? Hvala unapred
 
Ljudi jel uzimao neko novu bosh pump u za vlatka na najlonu kod rusa u novom sadu ? Interesuje me jel valja sta ili bolje remontovati staru ?

@PG Krnac samo ga nemojte prvo slepati jer je mozda motor zapekao. Znam za jedan slucaj da su hteli da su slepali jednog sto je stajao par godina pa su pokidali motor jel je zapekao ..najbolje prvo kljuc da se vidi dali hoce da okrene motor :bravo:
 
Ako je već kupio taj traktor, onda nema žurbe.
Ja bih ipak potrošio nekoliko sati, da se taj motor pusti u rad bez oštećenja.
Dakle, skinuo bih dizne i ušpricao po nekoliko spriceva nafte u cilindre. Onda bih ga polako pokretao ključem preko navrtke radilice. Ako su karike zakorozirale i zalepile za cilindar, time bi se preventivno omogućilo da se ne ostete klipovi, suvim trljanjem preko korozije.
Proveriti, stanje ulja u karteru. Ako je loše, ja bih ga zamenio odmah uz pregled i čišćenje filtera. Ustvari, ulje bih sigurno zamenio pre starta motora(ja ulje uvek menjam na hladnom motoru).
Tek tada bih vratio dizne i pokrenuo to..
 
PG krnac najbolje skini dizne i naspi petroleja malo u cilindre par puta i probaj na remenicu kljucem dal ce se okrenuti jer sve zavisi gde je stajao i dal je vlaga ucinila svoje. Na silu nesme se nista jer radilica je toliko suplja da ta opterecenja na silu tesko da ce istrpeti kao i ostali delovi. Ako se okrene probaj bez dizni izverglati malo da vidis i dal ce nafta krenuti iz pumpe .a dizne obavezno pregledati kako bacaju .Ako je i to u redu zameni ulje i oprati filter ulja i one dve diznice produvati obavezno i tek onda pokusati upalit.
Aki.w vecina bos pumpi su reparirane u ukrajini i kako koja se pokaze . Mislim da se moze naci i nova pumpa ali je skuplja sigurno duplo od ovih a ja sam moju reparirao sa ruskom hidro glavom i propratnim gumicama i zasad 3 godine radi dobro.Kod Mie LJudmile sam nasao tu hidro glavu
 
Vozio ja juče....
Upalio, isterao na ulicu, pa naišao zgrtač...
Vratim traktor u dvorište i uzmem auto ko čovek da idem kod sestre i zeta na zabijaču.....
Grtalicu nemam, samo nove gume....
 
Meni je traktor na selu inace bi se vozao :osmeh:

Nego gledam danas na tv emisiju neku i prikazuju tipa da vozi rusa na zejtin čist. Kaže celo selo tako tera. Ista potrosnja isto vuce a upola jeftinije nego nafta. Kaze dve godine vec tera i nista mu ne fali. Protero je kroz njega sigurno 1000 litara. Ja sam pretprosle godine vozao na bio dizel.
Sta mislite o zejtinu?
 
Danas sam opet morao da startujem traktor...
Čistio sam sneg koji je pao sa velike šupe, a traktor stajao baš ispod i nikako nisam mogao da manevrišem pa rekoh, da ga mrdam odatle...
E kad ga već palim, 'ajde to i da snimim, kako kod mene funkcioniše, čuveni, "hladni start u zimskim uslovima"....
Prvo, normalno, prekidač mase, svetli lampica alternatora, OK, povlačim ručicu dekompresora, i okrećem ključ u bravi za 22.5 stepeni, i čekam da se kontrolna svećica grejača u usisnoj grani užari, što je znak da se i sam grejač užario, i onda opet za toliko ključ okrećem da startujem motor...
Čim zamajac dostigne dovoljan broj okretaja, što se lepo čuje na snimku, uključujem kompresiju pomoću ručice dekompresora i nadam se pokretanju motora...
Kod mene je uspelo iz prve, jer sam juče startovao motor, i traktor je radio u mestu, na leru nekih 15-20 minuta što je rezultiralo delimičnom popunjavanju akumulatora elektricitetom, a i ulje u motoru se lepo izmešalo....
Juče nisam uspeo iz prve, i onda se postupak ponavljao, s tom razlikom što sam na drukalicu drukao naftu nekih pola minuta da budem siguran da nafta stiže na dizne...
Danas to nisam morao, niti sam uradio...
Temperatura je bila -2 i ponavljam, traktor stoji na otvorenom, jer su mi sve prikolice pod šupom, a one su prioritet, kao drvenarija, ipak je ovo gvožđurija, pa kontam, lakše će traktor podneti otvoreno...
Naravno, tu je i nezaobilazna "fotka" u radu, našega zajedničkog, jelte, "ljubimca"...
I naravno da, čim ga uslikah, uzeh metlu u ruke pa da ga očistim od tog snega, moraće tu da ostane do daljnjeg, dok ne napravim malo mesta za njega pod nekom šupom ili dok ne kupim kakvo parče cirade pa da ga makar prekrijem, kada već nema svoje garažno mesto...
Sutra ću skinuti akumulator u uneti u toplo, napuniti ga punjačem, siguran sam da je potrebno, nisam odavno, a moram i proveriti nivo elektrolita u njemu...

20181216-142609.jpg


[video=youtube_share;l5xSenNNjg0]https://youtu.be/l5xSenNNjg0[/video]

Pole...
Malo, malo, pa se povede rasprava po pitanju sipanja zejtina, bio dizela ili drugih, "alternativnih" dizel goriva, možeš prelistati temu, pa potražiti, već "sažvakano"...
Ali evo, sa svoje strane, mogu ponoviti iskustvo sa sipanjem zejtina...
Eksperimentisao sam sa udelom zejtina u običnom dizelu, i najbolje mi se pokazalo fifti-fifti, odnosno, 50% zejtina kao udeo...
I to samo preko Leta, ili kada su dnevne temperature više od 15 stepeni, zejtin se upihtija na niskim temperaturama...
Za nuždu, sipao sam i čist zejtin, i to bukvalno 100%, jer sam uspeo da ostanem bez nafte, a nisam imao drugog izbora nego da odem do najbliže prodavnice i kupim 5 litara zejtina, i to Dijamant, ovo sam zapamtio, i sipam u rezervoar, nadrukam na ručnu pumpu da zejtin stigne na dizne, i startujem motor traktora...
Stigao sam kući tako, transport je bio u pitanju, prazna prikolica zakačena za traktor, i nisam primetio nikakav nedostatak "snage"....
Osim što mi se vrtelo u glavi od mirisa pečene ribe ili krompirića umesto da lepo, čestito, smrdi na sagoreli dizel...
Onda sam počeo da eksperimentišem sa udelo, pa sam sipao 5 litara zejtina i 5 litara nafte, i traktor je radio besprekorno...
Malo koristim traktor, male su količine pogonskog goriva koje "spalim" tako da mi ta priča o uštedi koju bih pravio ako koristim zejtin kao jeftiniji od dizela, nije bila privlačna ni aktuelna...
Diskutabilno je i to, kako se PVP izgleda, tj u kakvom je stanju, posle određenog vremena korišćenja zejtina kao pogonskog goriva....
Još nešto, čitao sam na jednom Ruskom Forumu da ovaj "tenkić", u slućaju krajnje nužde, može da ide i na prerađeno ulje i benzin u nekom udelu, ne sećam se kom...
Eto toliko...
 
Potrosio sam oko 68 l nafte i 22casa oranja sto uopste nije lose za jednobrazni plug i uslove za rad jer ovo je lepljiva barska zemlja .Nekoliko ih je dolazilo i napustalo jer nemogu da vuku plugove pogotou drugog dana kad je i kisa pala ali tenkic se neda .Mirosti kupljeni su da rade i zarade kao i traktor i prilika se ne propusta a sestra i zet prezadovoljni rezultatom jer 539 nije mogao ni da pipne

Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh