VLADIMIREC T-25

Mislim da je 1mm lim dovoljan.A stari cu da koristim kao meru da napravim novi.Hvala ti!

Poslato sa ALE-L21 pomoću Tapatoka
 
Oranje pre neki dan.
124155533-1369897613350426-1969452686063049330-n.jpg
124473435-806551463475928-8025890404986901714-n.jpg
 
Fabrika propada i rusi se kao imt i imr.A ovi novi traktori ne vrede nista :udri:.
Kupio sam jednobrazni plug za vladu.Plug je 14 cola vk.Sada mu pravim tocak da bude spreman za prolece ::traktor1::.
 
Opet ja sa problemom.Gurnuo sam rucicu kardana ali nece da se pomeri vise od 1cm.Skinuo sam onaj poklopac kardana i pokusao da ga zavrtim .Cuje se samo struganje u menjacu ::lose::.Kad je vratim lepo se vrti.Nije mi toliko hitno ali zelim da koristim tarup.Kardan se sijao (ali bukvalno sijao) kad sam ga obrisao krpom.::super::
Sta moze da pravi problem?
Sutra cu da slikam.
 
Nisam stisnuo kvacilo.Traktor nije radio.Izgleda da je osovina kardana bila okrenuta tako da kad probam da ga ukljucim udara zub u zub.Okrenuo sam kardan malo u desno i sad mogu da ga ukljucim.Bitno je da sve lepo funkcijonise i da mi je pao kamen sa srca.
Pogledao sam na meracu koliko ima ulja i bio sam iznenadjen.Toliko malo ulja ima da merac ne moze da dohvati.A majstor je rekao da je sipao.Neverovatno je da je tako jak mehanicar prevarant i lazov.U subotu cu da odem da ga pitam koje je ulje sipao (ako ga je sipao) pa da kupim i dolijem
Izvinite na ovako dugackom postu.
 
Imam problem sa hidraulikom.Gurnem rucicu za dizanje i nista se ne dogadja.Ili moram da gurnem jos malo rucicu da pocne da dize ili da dam gas na sekundu.Zestoko sumljam na pogon pumpe.Cak mi se jednom desilo da sam digo plug I hteo da ga jos malo podignem plug je pao na zemlju.::lose::
E sad da li je pogon i ako jeste kako se steluje.
 
Ako je pumpa otisla to nije problem.Imam staru koja je ispravna (valjda).A mozda i kupim novu.Uglavnom znam sta je problem.Hvala puno!!
 
To ovako izgleda "iznutra", kad se rasturi....
Daklem, može se i remontovati, ALI lakše ti je i jednostavnije, druga, polovna i ispravna pumpa i teraj dalje...Ovo levo ti je kućište pogona pumpe, što ide na "zvono", a desno je sama hid. pumpa....

 
Valjda sam gde treba.Rus hvala,zupcanik u traktoru se pomera napred nazad ,citav santimetar,jel tako treba ili jok,imam i ulje u onoj komori,jlel treba ili jok da ga ima?
 
Kolko ja znam ulje iz pogona ulazi u tu komoru.Zato sto trebaju oba zupcanika za budu podmazana jos plus cep za ispustanje ulja je kod tog zupcanika.Ako zelis sam da ga zamenis kazi mozda mogu da ti pomognem:ppozdrav:.Bilo bi dobro da slikas zupcanik ili jos bolje da snimis.
Sacekacemo dobrodola on ga zna u male prste.
Jos nesto.Da li taj zupcanik ima luft levo desno ili gore dole?
 
Poslednja izmena:
Valjda sam gde treba.Rus hvala,zupcanik u traktoru se pomera napred nazad ,citav santimetar,jel tako treba ili jok,imam i ulje u onoj komori,jlel treba ili jok da ga ima?
Pogonski zupčanik na vratilu ne bi trebao toliko lufta da ima....
U zvonu gde je lamela ne sme biti ulja, ako ga ima, crko semering, na vratilu...
U pogon hid. pumpe se sipa 0.3 litra SAE90 ulja...
Otšrafiš gornji čep, i srednji (kontrolni) čep, sipaš dok ne procuri na kontrolnom, sve zašrafiš....
Traktor treba na ravnom terenu biti pri "intervenciji"...
 
Da bi zamenio lezaj zupcanika moras traktor na pola ili nekako da rasklopis pa da izvuces zupcanik.Mislim da je Savoris bez rastavljanja zamenio zupcanik.Ja ti preporucujem da ide na pola i odmah vidis da li je ok semering i da li je lamela potrosena kao i ostali delovi kvacila.
Sad sve zavisi kako stojis sa ::novac::.
 
Da bi zamenio lezaj zupcanika moras traktor na pola ili nekako da rasklopis pa da izvuces zupcanik.Mislim da je Savoris bez rastavljanja zamenio zupcanik.Ja ti preporucujem da ide na pola i odmah vidis da li je ok semering i da li je lamela potrosena kao i ostali delovi kvacila.
Sad sve zavisi kako stojis sa ::novac::.
Kad pomislim samo da patos treba da skinem zbog glAve upravljaca vata me strava a kamoli na pola,to mora majstor da radi ja imam previse posla u szr-u,demontirao sam letos pumpu da bi remontovao pa sam video da taj zupcanik ide santim gore dole.nego nema majstora nigde osim u Racniku kod Jagodine,teracu jos ovu godinu valjda ce izdrzi.
 
Kad pomislim samo da patos treba da skinem zbog glAve upravljaca vata me strava a kamoli na pola,to mora majstor da radi ja imam previse posla u szr-u,demontirao sam letos pumpu da bi remontovao pa sam video da taj zupcanik ide santim gore dole.nego nema majstora nigde osim u Racniku kod Jagodine,teracu jos ovu godinu valjda ce izdrzi.
A ulja ima na onom cetvrtastom limu sa 4 srafa kad se to skine unutra je vratilo za pogon tog zupcanika,ako dobro objasnjavam.
 
Sad cu ovih dana da remontujem cilindar hidraulike,pada stalno,cak sad i samo kuku kad imam.inace vucem uzbrdo Gosinu cisternu od 3200l.Ide cudoviste,samo stekce,gledaju seljaci i cude se,valjda misle da on to ne moze.Hahahah.
 
Nazad
Vrh