VLADIMIREC T-25

Evo i mog vladimirca u akciji.

2014-10-14-085946.jpg
 
A sta nemoze da povuce Vladimirec. :osmeh: :osmeh: :osmeh:

Ove jeseni sam sa njim balirao ali nevredi navikao sam na 539 i duplo kavacilo!!!!!!!!!
 
Probao sam i ja letos da baliram sa vladimircem ali mi ne ide ,ide ali tesko treba unapred predvideti brzinu sa kojom ces uci u otkos, ove puzece brzine su mu spore,a prva je obicno brza.
 
Probao sam i ja letos da baliram sa vladimircem ali mi ne ide ,ide ali tesko treba unapred predvideti brzinu sa kojom ces uci u otkos, ove puzece brzine su mu spore,a prva je obicno brza.

Bas tako... Samo veci otkos onda i puzajuce brzine... Ako bas treba da stanem na brzinu ga izbacim iz brzine da ne stane zamajac na presu i posle ponovo krenem...

- - - - - - - - - -

Svaka mu cast kad stalno vuce 222 sa Vladimircem...
 
Sto se baliranja sa vladimircem tice sve je stvar navike. Kod mene on u kombinaciji sa presom JD 342 godisnje odradi do 25000 bala.
 
Drugari imam problem, crkla mi je hidraulika na Vladimircu. Naime dok smo brali kukuruze vukao je kiperku i sve je funkcionisalo odlično, ka smo završili otkačili je i od tada traktor više neće a digne poluge. Napominjem da dok smo brali non stop smo je otkačivali i zakačivali i nije bilo problema do tog poslednjeg puta. Gledali smo ulja, ima. Ništa nismo čačkali, samo vukli onu polugu gore dole, a sad bilo gde da je povučemo uopšte pumpa nereaguje. Šta ti može biti kvar?
 
Drugari imam problem, crkla mi je hidraulika na Vladimircu. Naime dok smo brali kukuruze vukao je kiperku i sve je funkcionisalo odlično, ka smo završili otkačili je i od tada traktor više neće a digne poluge. Napominjem da dok smo brali non stop smo je otkačivali i zakačivali i nije bilo problema do tog poslednjeg puta. Gledali smo ulja, ima. Ništa nismo čačkali, samo vukli onu polugu gore dole, a sad bilo gde da je povučemo uopšte pumpa nereaguje. Šta ti može biti kvar?
Evo da se i ja malo ukljucim (nisam odavnoooo). Kada se desi takav problem da odjedanput prestane sa radom hidraulika a do tada radila odlicno najcesce se desi da zaglavi ventil na razvodniku hidraulike kao sto je vec pomenuo "Cira 92". Da bi taj problem resio ides sledecim redosledom: Traktor neka bude u radu (nije pod moranje da traktor radi ali ja tako radim), zatim na polugu gde se ukljucuje pumpa sa desne strane iskljucis pumpu,podignes onaj crni krug i polugu povuces ka sebi tako se iskljucuje pumpa, a obratno ukljucuje kada naravno stojis sa strane (desne) pored traktora. Sa te iste strane na razvodniku hidraulike nedaleko od papuce gasa nalazi se mali okrugli poklopac kojeg drze dva srafa m10 i odvrce ga 14 gedora (ili kljuc). Kada se to odvrne dolazi se do jednog malog klipa koji ima rupu na sebi sa navojem. U tu istu rupu uvrnuti jedan od ta dva srafa koji je predhodno odvrnut i uvrnuti u tu rupu sa navojem i taj sraf sad vec uvrnut nategnuti recimo klestima iscupati taj mali klip. Ispod njega nalazi se opruga i nju iscupati i onda ispod opruge nalazi se jedan klip koji je verovatno zaglavio. Najpre zaglavi ako pod njega podpadne (nesto) trunka ili sl. Iscupati i njega sa nekim spicastim klestima. Sve to detaljno prebrisati cistom krpom. Traktor sve vreme radi na leru (bar ja tako radim) sa ugasenom pumpom. Sada je trenutak da se ukljuci TRENUTNO pumpa na onoj maloj rucici na pogonu pumpe, ali bukvalno sto krace cak manje od sekunde. Da bi tu ulje doslo na mesto gde su buli ti klipovi i to ulje spralo ako eventualno ima neka trunka (koju sigurno nemozemo golim okom videti). Posle tog "spiranja" uljem i trenutnog ukljucivanja pumpe naravno ostaviti pumpu u isklucenom polozaju. Obrnutim redom spakovati sve te male klipove... Nakon pakovanja ukljuciti pumpu i normalno nastaviti sa radom... Sve to se uradi za jako kratko vrema za manje od minut... Naravno uslov za sve ovo je da ima dovoljno (cistog) ulja SAE 30 u
sistemu hidraulike i da su cisti filteri za preciscavanje ulja za hidrauliku... Nadam se da ce ovakav detaljan opis biti od pomoci :ppozdrav:
 
Zahvaljujem članovima MilošT25 i cira 92 na pomoci. Probaćemo sve ovo što ste napisali za koji dan kad završimo kukuruze i posejemo žito, pa ajvljam šta smo uradili.
 
Danas odem da orem za ječam okrenem par krugova i vlatko ostane bez daha ,probam da palim neće ni da čuje odvrnem cev sa dizne kad nema nafte na dizni počnem da drukam ali nikak da dobijem tvrdu drukalicu uglavnom upalim i posle luftiranje dobije gas ali opet par krugova i ista priča ostane bez goriva u pumpi,opetisti postupak i upali onda odem kući i krenem redom od metalnog filtera ( pun sra..a) pocepao se onaj unutrašnji filter odem kupim novi i takođe oba papirna filtera sve to izmenim i vlatko upali ko mina sada ujutru će opet na oranje pa ćemo videti rezultate
 
kojom brzinom ores Dule sa tim oltom.kod mene je veoma slican samo sto je starija serija. jako tesko ga vuce kad sam nesto letos orao ali malo sam ga i uvrnuo izgleda prosle godine u obali.jednostavno mi nema potrebnu snagu nikako od kad sam zamenuo nove filtere. dok je bio bez filtera imao je dosta vise snage.ovi nepovratni [sigurnosni] ventili me ubise vise.
 
Ja sam kupio od člana Mirko o15
Vića @ orem prvom kad je ovako vlažno a kad je normalno za oranje idem drugom zahvat je 16 coli i ide bez ikakve muke do 30cm dubine imao sam onaj niži olt isto 16 coli on mije zadavao muke kad je vlažno pa sam zato i uzeo ovaj
 
Nazad
Vrh