Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
200xsv7.jpg
mozel mi neko rijet koja je ovo vrsta ovce
 
neki soj pramenke, a rekao bih da nema nimalo krvi wirta jer joj ni konstitucija ni vuna nemaju slicnosti sa w
 
volim da vidim dugacku jagnjad pa jos ako je wirt

- - - - - - - - - -

da probam da postavim koju sliku
cam00020.jpg
 
Ja sam pre nekoliko dana prodao ovna(Sarolea je u pitanju) 120 din. po kilogramu,toliko mi je covek ponudio.E sad nzm koliko je tvoj ovan tezak,al vidi se da je lepo odgojen,izmeris ga,pa izracunas.
 
Dobro vece svima
evo par slika naseg aktuelnog podmaltka
jagnje desno je w a levo idf

- - - - - - - - - -

1zpruo0.jpg


- - - - - - - - - -

sxgadf.jpg


- - - - - - - - - -

347i5n7.jpg


- - - - - - - - - -

2nsmcjs.jpg


- - - - - - - - - -

sbq248.jpg
Kolega, prije svega cestitke za prikazano. Na fotografijama se vidi da drzite skupa podmladak virt. i idf-a sto je sasvim uredu jer pojednostavljuje obaveze ali i druge stvari. Da li bi ste, kada vec radite po toj praksi, a bez ikakavih pretenzija, mogli barem jednu godinu vrsiti odredjena mjerenja i pracenja odredjenih proizvodnih parametara (porodne mase po kategorijama, prirasti od 0,15,30,60 i 90 dana, cisto u naucne svrhe.Bilo bi jako korisno malo uloziti truda sa vase strane a siguran sam da bi se evaluacijom dobijenih rezultata okoristili i vi (rezultati bi sigurno dali odredjene odgovore i vama drzaocima obje rase) ali i mnogi oni koji imaju odredjene dileme. Pozdrav
 
pocelo zimsko jagnjenje, pre dva dana od najstarije ovce (12god)jedno lepo zensko jagnje
 
Kolega, prije svega cestitke za prikazano. Na fotografijama se vidi da drzite skupa podmladak virt. i idf-a sto je sasvim uredu jer pojednostavljuje obaveze ali i druge stvari. Da li bi ste, kada vec radite po toj praksi, a bez ikakavih pretenzija, mogli barem jednu godinu vrsiti odredjena mjerenja i pracenja odredjenih proizvodnih parametara (porodne mase po kategorijama, prirasti od 0,15,30,60 i 90 dana, cisto u naucne svrhe.Bilo bi jako korisno malo uloziti truda sa vase strane a siguran sam da bi se evaluacijom dobijenih rezultata okoristili i vi (rezultati bi sigurno dali odredjene odgovore i vama drzaocima obje rase) ali i mnogi oni koji imaju odredjene dileme. Pozdrav

Mi imamo dosta podataka o nasim zivotinjama i to nam je jako bitno da bismo znali u kom pravcu se proizvodni podatci krecu pogotovu kad uvodimo nove ovnove. Pored tacnog datuma rodjenja i roditlja imamo gotovo od sviha jaganjaca porodjajnu tezinu. Tezine sa mesec dana imamo od jednog broja jagnjadi kao i pri zalucenju. Da bi se sve tacno ispratilo i izmerila svaka zivotinja toliko cesto to bi zahtevalo dosta vremena jer mi proizvedemo sada oko 300 jagnjadi godisnje i to je jako puno posla. U svakom slucaju hvala za sugestiju to je ispravan pristup uzgoju. Ono sto je mozda jos bitno jeste sam odabir rase prema proizvodnim uslovima i mogucnostima.
 
Nazad
Vrh