Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
Hvala Savo. Ovnic je dobar, ima par detalja koji mi se ne svidjaju na nemu ali je generalno ok grlo i ima odlicnu genetsku podlogu i sa oceve i sa majkine strane. Drago mi je da ti se svidjaju siljezice znaci da sam na dobrom putu sa selekcijom.
 
Zeleo bih da svima vama pozelim srecnu Novu Godinu i Badnje vece kao i sutrasnji Bozic

v3znug.jpg


- - - - - - - - - -

149zdqp.jpg


- - - - - - - - - -

6gaofr.jpg
 
farbom za drvo i metal (nemam sablon ali planiram da ga kupim ) i obicnom tanjom cetkicom. bolje se pise kad se cetkica stvrdne dakle ne potapati je u razredjivac. na papiru vodim listu ovaca koje su se ojagnjile (inece sve moje ovce imaju imena) i onda redni broj pod kojim se ojagnjila ovca upisem na jagnjetu i tako uvek znam cije je jagnje (ona koja je ojagnjila dvojke oba njena jagnjeta nose njen redni broj )
 
Moje ovce po prvi put se jagnje (mislim na virtemberg) vec sam bio izgubio nadu posto je ovan bio sa njima od aprila prosle godine i nista.Ovan il de franc virtemberg ovce jagnjad odlicna i napredna.Jedno mi je uginulo od dvojki.I bilo je slabo po samom jagnjenju sve smo mere preduzeli ali nije vredelo cim se ojagnjilo predpostavio sam da ce da ugine.Ali zato njegov bata sada ide kao iz vode
 
to je i moj koncept jer idem na prodaju jagnjica kao klanicnu robu, a za remont stada kupujem jagnjad od kolege koji u blizini ima dobre umaticene ovce w rase
 
Evo koja slika ovcica naseg starog kolege Rajka iz Gornjeg Milanovca,u pitanju su dviske,oko 2.5 meseca do jagnjenja.
2nvfo5u.jpg
20h0wtz.jpg
2vdlkoy.jpg
2hs8383.jpg
5tuhi9.jpg
5obedz.jpg
23swwzl.jpg


- - - - - - - - - -

Mlad ovan,star nepunih 14 meseci,takodje u vlasnistvu Rajka iz Gornjeg Milanovca
2r3b67p.jpg
2hwo4fm.jpg
27y6u1.jpg
2ps0pvn.jpg







15zfj8y.jpg
zlw5eh.jpg


- - - - - - - - - -

2py0syd.jpg


- - - - - - - - - -

Stariji ovan je Rambo,ovan starog clana Dejan 26,star je 7 godina ali jos uvek radi posao.
 
Nazad
Vrh