Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
jer omastio brke konan ove godine , ako jeste kad ce biti jagnjica
 
Lepe ovcice Rajkane, lepe.
Evo malo slika i od mene :osmeh:

Tri zenkice koje ostaju za remont stada. Sa desne strane od zida.



Zenkica 1. Ojagnjena 19.11.'13. Predstavljena je na prethodnoj strani. Posto je zeznula nogu postoji mogucnost da ne bude merena sa 90 dana da je ne mucim jos vise.



Zenkica 2 ojagnjena 29.11.'13.



Zenkica 3. Ojagnjena 11.12.'13

 
Poslednja izmena:
znaci rambo je pario dviske , a nemice jesu li bile sjagnjene ili ih rambo overio

- - - - - - - - - -

bato podmladak je stvarno odlican samo malo ti je tri komada za remont, ti imas vece stado kolko sam upucen a za remont treba od 7do 10% u odnosu na broj grla

- - - - - - - - - -

rajko mogao bi konan kod moji ovaca na praksu pa da ti gavratim sa iskustvom
 
bato podmladak je stvarno odlican samo malo ti je tri komada za remont, ti imas vece stado kolko sam upucen a za remont treba od 7do 10% u odnosu na broj grla

Broj grla sam smanjio decembra 2012 mislim da sam pisao o tome. Rigorozna selekcija je dala rezultate i sada se broj grla polako povecava. Najverovatnije ce stici jos dve zenkice kao pojacanje ista linija.

Jedan zanimljiv muskic tacan datum jagnjenja ne znam, znam da je oko nove godine ojagnjen.

 
Imam ja lepih,mesec dana su stari.nemaju pedigre.

- - - - - - - - - -

Imam ja lepih,mesec dana su stari sad,ali ja ih prodajem kad imaju 3 meseca.nemaju pedigre,ako ti trebaju sa pedigreom javi se na p.p.
 
Da da puna mi kuca flasica svake godine pola propadne blizanaca a pola hranim na cuculu, posto su prvo jagnjenje a pustene su mlade u pripust sa nekih 11 meseci ne ocekujem puno dvojki samo nek se ojagnje kako treba posle je sve lako pa nek treba i cucla.
 
ovca na drugoj slici je profil ovce koju je po meni eksterijerno najlepsa (u ovoj rasi )
 
ovca na drugoj slici je profil ovce koju je po meni eksterijerno najlepsa (u ovoj rasi )
Tacno tako stim da ima jednu manu (pricam o svom ukusu da se ogradim) a to je ravna profilna linija glave , npr pogledaj profile ove dve na trecoj slici i uporedi sa njenim-velika razlika imam par takvih i drzim ih samo zato sto imaju sve ostalo u fulu inace bi letele.
 
dobro aki ti to kazes ,ali kod mene bi letele iz stada samo ako bi im plodnost bila ispod nivoa za rasu

- - - - - - - - - -

da se i ja malo pohvalim kupio sam dva zenska jagnjeta u cistoj wir rasi.tezine su 41 i 42 kg po ceni 3.2evrica/kg
 
Ovaj dečko polaže ispit za ovčara. Uči kako da vodi stado bezbedno od livade do štale i obrnuto mora da završi obuku i za psa kojim mora isto da komanduje. On svojm zviždukom vodi ovce i istovremeno komanduje psu. TAjna je u tome da ovce ne prave štetu kao što je ovde slučaj sa kukuruzom n akomšijskoj njivi s druge strane asfalta. O tome pričaju ništa o uzgoju ili nešto sto bi trebalo da se zna.
 
Nazad
Vrh