Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
Kolega simirivao, pošto znate kako treba da izgleda šampionsko grlo zašto ne odgajite jedno takvo, izložite ga na sajmu i pobedite aktuelnog šampiona ? Nije nikome zabranjeno da izlaže na sajmu a ni da se reklamira a mušterije neka same odluče šta im se sviđa, niko ih ne prisiljava da kupe. :ppozdrav:
 
Posto vidim da ste advokatski sposobni da branite nekadasnje "sampione" da vam odgovorim sve i da ga odgajim i izlozim nebih mogao pobediti tzv nazovi sampione jer dok god u komisiji sede grobari srpskog ovcarstva koji lagano proglase ovakva grla za sampione sve i da se Spiljini nekadasnji mutanti (pravi sampioni) vrate nebi ih mogli dobiti jer danas se neizlaze genetika nego reklama, posto ocito nevladate puno ovom materijom kad se uverite u gore navedeno vi prepravite ili obrisite svoj post cisto iz moralnih razloga , ziv mi bio Mihailo 78
 
Još jednom je potvrđeno da je Srbija zemlja gde se uspeh ne prašta.
Ako vi uspehom smatrate gore prilozene fotografije a da pri tom u svom toru imate cak bolje ovce onda ste zreli da kupite naocare ili da se pojavite na crtu sa gore pomenutim pa kad vidite da ste realno bolji i kad vidite da nemate sansu da pobedite mozda cete misljenje promeniti. Samo mi nije jasno sta je po vama ovde uspeh?
 
Nama bi bilo izuzetno drago da se na sajmu pojave te neke idealne zivotinje i na taj nacin obogate novosadski sajam a ne da se o takvim zivotinjama samo prica i da se kriju od javnosti.
Evo par slika sa ocenjivanja
250rtc2.jpg


- - - - - - - - - -

2qno0lz.jpg


- - - - - - - - - -

Da ne bude zabune ovo su zadnja dva ovna koja su ostala od desetak koliko je bilo izlozeno
2z3nr5l.jpg


- - - - - - - - - -

30keds4.jpg

A sto se nasih proizvodnih rezultata tice koji nekima zvuce kao naucna fantastika, mogu samo reci da se mi uvek ugledamo na bolje od sebe (npr. kolege u D) i da se trudimo da saznamo na koji nacin da do takvih rezulata svojim radom iste takve ili bar slicne rezultate postignemo a ne da to sto cujemo omalovazavamo. Kome je to previse moze ici da poseti neka druga stada i slusa neke prica od ljudi kojima je ovcarstvo hobi na ne primarna delatnost.
Mislim da bi neko trebao da bude bar blizu onoga koga kritikuje ako ne bolji da bi stekao to pravo.
 
Novosadski sajam ima malo komplikovaniji pristup kad je u pitanju organizovanje poljoprivrednog sajma, pa ga ljudi zato izbegavaju ka je prikaz stoke u pitanju.
 
Evo jos jednog od aktuelnih grbavih ovnova bez vune jer se ovako grbe najbolje vide

2f0409g.jpg


- - - - - - - - - -

Novosadski sajam ima malo komplikovaniji pristup kad je u pitanju organizovanje poljoprivrednog sajma, pa ga ljudi zato izbegavaju ka je prikaz stoke u pitanju.

komplikovaniji je zbog toga sto se mora imati zapat sa dobrom evidencijom, sto zapat mora biti zdrav, sto bi trebalo da se ima nekoliko jednoklasnih kolekcija i razlicitim starosnim kategorijama i na kraju odgovarajuci kvalitet svih islozenih zivotinja a ne samo jedne ovce ili ovna. Usput mi smo ove godine imali 6 kolekcija u dve rase sa po pet zivotinja plus dva ovna. Ne moze samo marketing da proda ono sto se nekome ne dopada.
 
Lako je napraviti uvoz i onda se duvati i kititi tudjim perijem mada ni taj uvoz niste znali da odradite kako treba ali tu je ocenjivacka ekipa da to potkrpi nagradama, odustajem jer vidim da kritike ne urode plodom lepo nas narod kaze neko za drugim vidi slamku a za sobom ne vidi gredu. Uzdravlje nastavite sa bajkovitim pricicama koje su vise za laku noc deco nego za temu W u Srbiji
 
Lako je napraviti uvoz i onda se duvati i kititi tudjim perijem mada ni taj uvoz niste znali da odradite kako treba ali tu je ocenjivacka ekipa da to potkrpi nagradama, odustajem jer vidim da kritike ne urode plodom lepo nas narod kaze neko za drugim vidi slamku a za sobom ne vidi gredu. Uzdravlje nastavite sa bajkovitim pricicama koje su vise za laku noc deco nego za temu W u Srbiji

Meni bi bilo drago da imam nekog eksperta u Srbiji sa kojim bih mogao da se posavetujem oko uzgojakoji ce na na svojim primerima da mi pokaze kako bi zivotinje trebale da izgledaju posto ja na svim nekim akcijama u D i silnim posetama tamosnjih farmi ne mogu da najdem ono sto bi "eksperte" u Srbiji zadovoljilo
 
Nije lako napraviti uvoz, potreban je pre svega novac, koga u danasnje vreme nema, potrebno je vreme, zivci... Potrebno je imati mu.a i doci iz drzave u kojoj imas siguran posao i platu u Srbiju i postati ovcar. Uloziti par desetina hiljada evra i uvesti ovce, uloziti u objekte, mehanizaciju i nadati se da ces sa tim moci da zivis sa porodicom. Niko nikoga ne tera da kupi jagnje od Miljkovica ili nekoga drugog, svako ko ode kao kupac imao oci. Pocelo je malo da iritira da svako od koga se moglo nauciti nesto ne samo ovcama nego i nekim drugim stvarima je na ovaj ili onaj nacin oteran, a forumi su spali na par ljudi koji nemaju pojma o ovcarstvu!

- - - - - - - - - -

Evo par slika i od mene cisto da bi tema krenula u pravom smeru. Ovo mini stado, moze se tako reci elita ovih zadnjih godina mog rada, grla sa vrlinama i manama ali svako ima razlog zasto je u stadu. Od njih ako Bog da krece neka ozbiljna prica jer moze se reci da tek sada poznajem svoje stado u dusu i znam sta mogu da ocekujem od njih na osnovu njihovih majki, oceva i par generacija unazad.








Od preko 15 zenkih jagnjadi samo ove tri su ostale u stadu


 
setim se da sam od brundala ovde negde procitao da kad se formira stado da treba da se sve ovce premere i da se utvdi koja je prosecna kolaza pa da se onda odstrane one koje su ispod proseka. tada se dobije jedno lepo uobliceno stado kao sto je tvoje bato
 
setim se da sam od brundala ovde negde procitao da kad se formira stado da treba da se sve ovce premere i da se utvdi koja je prosecna kolaza pa da se onda odstrane one koje su ispod proseka. tada se dobije jedno lepo uobliceno stado kao sto je tvoje bato

Hvala kolega Slavis, od 40ak grla koliko je brojalo stado prosle godine u ovo vreme dosao sam do ovog broja. Naravno ne mislim da ostale ovce nisu bile ok, bilo je u stadu i njihovih majki i baka, pa sam na osnovu njih dobio ovo sto je po meni dobra baza za prosirenje stada. Inace ovce su mlade, drugo i trece jagnjenje.
 
znam da ti nije bilo lako da se nekih ovaca resis, ali sad kad si to presekao sad samo siris stado dok ne dodjes do 50kom.
 
Nije lako napraviti uvoz, potreban je pre svega novac, koga u danasnje vreme nema, potrebno je vreme, zivci... Potrebno je imati mu.a i doci iz drzave u kojoj imas siguran posao i platu u Srbiju i postati ovcar. Uloziti par desetina hiljada evra i uvesti ovce, uloziti u objekte, mehanizaciju i nadati se da ces sa tim moci da zivis sa porodicom. Niko nikoga ne tera da kupi jagnje od Miljkovica ili nekoga drugog, svako ko ode kao kupac imao oci. Pocelo je malo da iritira da svako od koga se moglo nauciti nesto ne samo ovcama nego i nekim drugim stvarima je na ovaj ili onaj nacin oteran, a forumi su spali na par ljudi koji nemaju pojma o ovcarstvu!

- - - - - - - - - -

Evo par slika i od mene cisto da bi tema krenula u pravom smeru. Ovo mini stado, moze se tako reci elita ovih zadnjih godina mog rada, grla sa vrlinama i manama ali svako ima razlog zasto je u stadu. Od njih ako Bog da krece neka ozbiljna prica jer moze se reci da tek sada poznajem svoje stado u dusu i znam sta mogu da ocekujem od njih na osnovu njihovih majki, oceva i par generacija unazad.








Od preko 15 zenkih jagnjadi samo ove tri su ostale u stadu



Cestitke kolega ovo izgleda veoma dobro

- - - - - - - - - -

Evo jos jednog od aktuelnih grbavih ovnova bez vune jer se ovako grbe najbolje vide

2f0409g.jpg


- - - - - - - - - -



komplikovaniji je zbog toga sto se mora imati zapat sa dobrom evidencijom, sto zapat mora biti zdrav, sto bi trebalo da se ima nekoliko jednoklasnih kolekcija i razlicitim starosnim kategorijama i na kraju odgovarajuci kvalitet svih islozenih zivotinja a ne samo jedne ovce ili ovna. Usput mi smo ove godine imali 6 kolekcija u dve rase sa po pet zivotinja plus dva ovna. Ne moze samo marketing da proda ono sto se nekome ne dopada.

Vrhunsko grlo cestitke odgajivacu.Je li ovo Vas odgoj ili iz uvoza?
 
Nazad
Vrh