Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
Solidan ovnic za sad sa dobrim prirastom pitam se sta li jede kad ima ovu kilazu ako je uopste moguce da ima ovu kilazu sa 5,5 meseci.
 
Pa verovatno jede granule + zrno i kvalitetno seno. Na merenju nisam bio ali se radi o postenom coveku pa ne verujem da bi lagao sto se tice kilaze. Ovo je jedan ekstrem sto se tice prirasta i veoma malo takvih zivotinja ima. Preterano? Da!, ipak je skelet mlad i treba da izdrzi toliku masu. Ovnic je mlad, jos uvek ne povezan, nezreo pa se iskreno bojim da bi moglo doci do deformacija u skeletu npr. kicmi ili ekstremitetima. Da sam ja na mestu vlasnika ja bi mu skinuo gas jer je ovnic definitivni pokazao sta moze sto se prirasta tice.
 
Solidan ovnic za sad sa dobrim prirastom pitam se sta li jede kad ima ovu kilazu ako je uopste moguce da ima ovu kilazu sa 5,5 meseci.


prema ovim fotografijama koje vidim njegovi gabariti su znatno ispod pomenutih 89 kg.pogotovu ako ga poredim sa jaganjcima koji su na slici zajedno sa njim.imao sam i ja vitemberg ovna do pre 4 godine,mislim da je ovo nemoguce...osim u nekim labaratorijskim uslovima...ovnic jeste vrhunski ali mislim da je daleko od tih 90kg!
 
Ja sam napisao kilazu onu koju mi je vlasnik ovnica rekao, ovnic je osisan sto delimicno utice na opsti utisak. Vecina te jagnjadi su kupljeni pre oko 2,5 meseca, zenke i tada su imale 30+kg, tako da bi one sada trebale da imaju bar po 50 kg.
Takvi prirasti nisu nista novo, npr. Dejan iz okoline Obrenovca je imao tolike i bolje priraste. Na slikama su njegovi ovnici sa istom staroscu i nesto vecom kilazom http://tinypic.com/view.php?pic=14j12fd&s=7 http://tinypic.com/view.php?pic=29er1h&s=7 http://tinypic.com/view.php?pic=axnx93&s=7. Naravno vecina se seca njegovog ovnica koji je bio ekstrem i sa 6 meseci 104 kg.
 
tako je bato :) a poneki i imaju njegove ovnice u stadu

- - - - - - - - - -

a i ovoga ovnica sa slike u ciji prirast apsolutno nesumnjam je on birao zajedno sa rajkom ko zna zna :)
 
Hvala Bogu na tome, steta bi bilo da su sva njegova jagnjad nestala sa lica zemlje.
Znam, nazalost treci clan komisije nije bio u mogucnosti da ide kada su birali jagnje.
 
odlicno stado, posto ti je ovan uvek ispred ovaca moras biti oprezan, bez dobre motke ja ne bih isao u cobaniju
 
Motka je uvek tu, elektricini udarac i alkatan crevo :haha: Ali verovatno bi do sada bio u bolnici da mi nije pulinke ona je uvek kraj mene i kada vidim da je ovan zainteresovan za boks mec ona tu uskace. Stvano da mi nije nje ko zna sta bi do sada bilo.
 
Koliko mogu da primetim lepo negovane zivotinje sto mi se posebno dopada nadam se da ce ovo stado imati svetlu buducnost ukoliko je to u ovoj drzavi uopste moguce,
 
Zenska grla starosti 5-7 meseci ostavljena za priplod...
2013-09-03-091018.jpg

2013-09-03-091202.jpg

2013-09-03-091518.jpg
 
Lepa grla,slikaj nam i njihovog tatu da vidimo genetiku.Inace,mislim da grla koja se ostvljaju za priplod treba osisati kad navrse 6 meseci.
 
Tata nije vise sa nama, to jest otisao je u drugo stado... Mi ih uglavnom osisamo sledece godine kad i sve ovce... Oni sad imaju oko 6 meseci, pa mislim da bi bilo kasno da ih sada osisam s'obzirom da je pocetak septembra... Iz kog razloga bi ih trebalo sisati sa 6 meseci, utice li na nesto?? Nemam tu informaciju, pa me zanima?!
 
Nista konkretno,samo ja moje osisam u junu,a to su uglavnom decembaraska i januarska jagnjad i siguran sam da im prija,a za ovo si u pravu,verovatno je kasno sad za sisanje.
 
Nazad
Vrh