Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
Veoma lepo druze,samo napred...:bravo: Ako sam dobro procitao na prethodnim stranama ovce ti vode poreklo od Colica?
 
dzonyboy hvala, jeste ima grla od Colica, otac jagnjadi je od Colica i par ovaca.
Sava21 Ostavljam muskim repove jer on idu za prodaju, sa ove strane Drine nije trend skracivanja repova jer velikog ovna bez repa je tesko prodati posto se oni najcesce prodaju za Bajram, a ne kupuju se ovnovi koji nemaju rep. Ovo su jagnjad od ovaca kojima je ovo drugo jagnjenje. Dviske treba da krenu sa jagnjenjem za 10ak dana.
 
Evo koja iz mog dvorista...nisu sveze,al bice i njih za koji dan.
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
/IMG]
[IMG][URL="http://www.dodaj.rs/?2M/q4/43a6hShf/fotografija-0054.jpg"][IMG]http://www.dodaj.rs/t/2M/q4/43a6hShf/fotografija-0054.jpg[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Jos nista od parenja,ali danas je 14i dan kako sam ubacio ovna,moram obratiti paznju za vikend sta ce se desavati.mada,po nekoj literaturi taj prvi estrus posle ubacivanja ovna prodje neopazeno tako da se ovce pare tek oko 26og dana.tako pise u knjizi,pa sad pratimo...Ja cu sacekati sa sisanjem jos malo,jos su noci hladne.
 
Ako pocne,a nadam se da hoce,stvarno su lepo popravile kondiciju,sve se sklopilo,e sad videcemo...
Daj i ti koju sliku Vesko,da vidimo kako tvoje stado napreduje.
 
Hristos Voskrese! Srecan Vaskrs svim Pravoslavnim VErnicima i da ovaj praznik provedu u miru i ljubavi i u drustvu svojih najmilijih :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Evo i mog ovnica,trebalo bi da je cist w,7 meseci-60 kila,nije tovljen niti nesto previse hranjen,ispasa 6-7 meseci godisnje,uvece malo kukuruza,blizanac,imao je sestru,zavrsila je na raznju za Vaskrs, vi sada pogledajte,pa recite

013.jpg


- - - - - - - - - -

Ovo je Marica,moja najbolja ovca,teska je 79 kg,stara 3 godine,pre 2 nedelje se ojagnjila po 5. put,prvi put se parila sa 9 meseci,takodje W

009.jpg


Ovo je Milanka,stara 22 meseca,pre 17 dana se ojagnjila po drugi put,2 zenska jagnjeta

025.jpg


Ovo je Mala,moja najmanja ovca stara 3 godine,teska 55 kila,takodje je W,kao i sve ostale,ona se prvi put parila sa oko 6 meseci,sasvim slucajno,kada je ovan upao medju jaganjce

032.jpg


Ovo je Maza,Najkrupnija ovca,teska 81 kg,stara 3 godine

011.jpg


I ovo je najnovije pojacanje mom maticnom i jedinom stadu,Mirjana,stara 6 meseci,ima 52 kila,Maricina cerka iz cetvorki,nadajmo se buduca mama

030.jpg


To je sve od mene,moje skromno stado,posle cu dodati i slike jaganjaca,ovogodisnjih,za sada toliko :ppozdrav: :osmeh:

- - - - - - - - - -

Evoi jaganjaca,Maricine trojke,sve tri devojcice,ako Bog da srece i da sve tri pozive,ostaju za priplod :ppozdrav:

046.jpg


A ovo su najnovije prinove u mom stadu,stari 3 dana,bata i seka,mama je Mala(sa gornje slike) a tata bergamoxIll de france

047.jpg


prosle godine je bio malo slabiji prosek na 4 ovce prosek 1.75 jaganjaca,a sada 2.25 tj 3x2 + 1x3
 
разумем сврху канапа око врата код оваца , док није ми јасно зашто код јагњића . иначе стадо је лепо и свиђа ми се што овце имају имена то говори да их држиш не само због пара
 
Hvala :osmeh: :ppozdrav: konacno da se neko javi na ovoj temi,hvala Bogu.Svrha je da se raspoznaju jagnjici i ovce, tj. da ih moj deda raspozna,jer on vodi glavnu brigu oko dojenja jagnjadi,jer ja ujutru idem u skolu,a uvece idem na trening tako da ja nikad ne uspem da pomognem dedi.Ja imam 13 god i nameravam da se u buducnosti malo vise posvetim ovcama,a sto se tice finansijskog dobitka u stadu,to ide na kraju

- - - - - - - - - -

A cime se ti bavis,koliko ovaca iams,da li su u cistoj rasi,koj je prosek jagnjadi po ovci? zanima me sve to jer je ova tema prilicno neaktivna
 
ја немам баш много оваца 40 ком и све имају имена и све их знам у главу ( и моја ћерка такође ) и знам им сву јагњад, а у рачунару имам податке за 10 година уназад.просек јагњади по овци је 1,5 ове године до сада али се њих око 10 парило поново и ако су остале сјагњење очекујем јагњење у септембру па ће се просек још мало поправити.што се тиче расног састава има од ф2 до ф4 виртемберг (пре десет година је стадо било од 10 сјеничких ) и 4 мелескиње о овна романовог.поздрав петре
 
Ako je 40 malo,ja onda nemam ni jednu :haha: salim se.Ja imam ovih 6 ovaca sa gornje slike,tj. 4 ovce,jednu siljezicu i ovna.Kao sto sam i rekao,planiram da ostavim ona 3 zenska jagnjeta sa slike,koji su 50% w 25 IDF i 25% bergamo.TAko da u mom stadu preovladjuju w ovce.Meni je prosek po jagnjenju prosle godine 1.75 a ove 2.25.A moje ovce,konkretno Maza i Marica(vide se gore) jagnje 2 puta godisnje,nzm. ni ja kako,nista im ne dajemo posebno,ali eto 2 puta.Ovce nisu stare,do 3 godine,sve su selekcionisane iz jedne generacije,jer smo ranije imali preko 50-60 ovaca,ali je dedi to bilo previse,iako smo mu svi pomagali,i ostale su samo ove 4 + ova 2 mlada.Ovo im je drugo jagnjenje i zadovoljan sam rezultatima
 
јагњад за приплод само остављај од оних које се јагње два пута годишње, кад већ имаш такве у стаду али по мени је сасвим ок ако се овца јагњи 3 пута у 2 године , па и ако само једном али даје редовно близнад. ко нема овце у чистој раси код њих је све могуће тако да ми се дешава да ћерке од мајки које се редовно близне дају јединчад ( док њихове ћерке дају близнад ) или сам пак у неколико наврата оставњао јединчад од оваца које се никад нису близниле а да се оне редовно близне ( а књиге кажу да се за приплод остављају само близна јагњад ) дакле игри гена није лако доскочити
 
Pa tako cu i da ostavljam.Ovce su u dobroj kondiciji,data je tezina gore kod svake ovce,ova jagnjad ostala lepo napreduju,imam od Milanke blizance,tj sad su blizanci,imali su sestru koja je uginula na porodjaju,oba su muska,i ima jedan povukao je gene na il de frans,ima male usi bas male,i ja bih da ga ostavimo za priplod,ali deda kaze da ga ne ostavljamo jer je u srotstvu sa ovcama.Inace,ovna drzimo samo za jedno mrkanje,koliko je ti dobro/lose,msm na oba i ovog ovnica i za to mrkanje
 
слушај деду не остављај овнића из свог стада , прво јер су ти овце већ у сродству а друго будућу јагњад женску коју би добио не би смео никако да остављаш за даљи приплод јер би имао пуно угинућа , млитаве јагњади чак и разних екстеријерних недостатака од њих, док мушка јагњад (нека ) би могла да буду за даљи приплод јер би им се неке добре особине могле потврдити или чак побољшати али то је наука и тиме треба да се баве научници, а не ми аматери у сваком смислу те речи. ако нећеш поприлично да увећаш стадо онда ован за једно мркање је добар избор
 
Nazad
Vrh