Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
Bas cu za vikend da odem da vidim kod Srecka jel ima nesto od toga,ima jednog ovna od genetike zlatnog runa al kao caplja nije ni za k....,kad vam kazem da su se meni svidele W ovce znaj koliko je sati,tj kakve su bile,to nisam vise nigde video,mozda je tu beli safolk umesao papke ko ce ga znati
 
Znam i ja sam video par ovaca iz tog 1 uwoza,video ovnica kojeg je majka donela u stomaku iz D,bio azdaja kao slon,ali ga roknula srcka sa 11meseci,ja sam imao 2 koje su bile 3generacija od tog uvoza,bile su bombe..
 
bilo je par lepih grla od Srecka u poljop skoli u valjevu...
trenutno opasnih par ovaca ima Bajic iz brgula al su vec stare i pri kraju,al zbog 0 losih ovnova podmladak mu je prosecan
 
A Bajicevi ovnovi..no coment..jednostavno ja ne shvatam neke ljude poput njega,umesto napred on ide unazad a da ne mora,znaci ima da se nadje 5 puta bolje grlo od onog frankestajna sto drži sad.
 
i nula im je mala za ocenu...nije jedini koji svesno ili nesvesno obara svoj kvalitet u sjenickoj rasi takodje ima slicnih slucajeva nazalost
 
Evo prvih utisaka sa sajma iz mog ugla,sto se tice Virtemberga,krenucu od sampiona sajma,kojem se nisam trudio odgajivacu ni ime da zapamtim jer ovan nije zasluzio tu titulu,opisacu vam ga a Sika ce da postavi slike,ovan ima sedlasta ledja,malu zdepastu glavu,137 kilograma,nikakve butove i ledja drugim recima KRS,e sad ostali ovnovi su po meni svi bolji,krenucu od jednog Merimo koji je bio kao sa slike,i imao jedno od lepsih runa koje sam video u zivotu,od istog je odgajivaca,zatim Colicev ovan koji je takodje na oko lep,ravnih ledja,lepe glave sa nepotvrdjenom kilazom od 187 kilograma,i na kraju Miljkovicev ovan iz uvoza star tri godine koji je za mene bio najkompletnija zivotinja na sajmu po svemu,od butova do linije ledja,sirine istih,glave,temperamenta,ovce tu i tamo,opet bi izdvojio Colica i Miljkovica,jer su bile ovce u kondiciji i ne tovljene i spremane za sajam tako da se moglo videti sve na njima realno,kategorija gviski reci cu samo sledece,ne bi jednu moju dao za sve sto je bilo na sajmu,jagnjica zenskih sam video cetiri-pet komada kao lutke,a od ovnica dva da vrede,jedan Colicev,jedan Miljkovicev kojeg sam hteo pazariti ali je vec bio prodat,i tako sve u svemu nista novo sto se tice Virtemberga.
 
E da nisam spomenuo, kad sam isao kod Colica pokaze mi njegov otac jagnje u stvari ima 2 u istom boksu NENORMALNE duzine, ekstra primerci a nemaju ni mesec dana jos, jedan je bas vrh, kaze njega ce da spremaju sa sajam 2015 ako se odgaji dobro tj ne iskrivi itd. Tako, da mozda i znam kako ce mu izgledati ovan te godine, da ga ne ureknem... Zao mi sto nisam napravio nekoliko fotki, jbg bilo me sramota prvi put kod coveka otkud znam kakvi su moze me isterati ima svakakvih
 
Neracunajuci Miljkovicevog ovna i onog merimo koji su stvarno vrh,i Colicevog koji se meni licno ne uklapa u planove o genetici inace je lep ovan,sve ostalo je krs i samo krs,a sampion krsa pobednik na sajmu,znaci da sam izlagao ja bi se pobio i izasao u vesti na prvom kanalu,kolegama koji su izlagali skidam kapu na uzdrzanosti i profesionalnosti
 
Ma šta znaju oni iz komisije? Videli ovcu samo u knjizi. Ja nisam bio ove god a prošle bili sve krševi! Da im vežu 500evra oko vrata uz uslov da moram da ih držim nebi ih uzeo!
 
Iskreno ima ovde mnogo ljudi sa vise iskustva od mene al sa ovim znanjem koje imam ne bi se usudio ni pomislio blamirati da izvedem onakvo grlo i da ga proglase sampionom,bilo bi me sramota,ovan koji je kod mene sad bice izlozen na sajmu u Kragujevcu ove godine,ko dodje videce ga,gledajuci ono danas ja sasvim realno mogu ocekivati vrsne jaganjce u mom stadu,opet cu reci po kozna koji put,zlo da nije ljudi da se uveze po koje grlo,ne bi nam valjo posao,danas su se vratili ljudi sa izlozbe u Madjarskoj,Laza,Raka,i dosli su na sajam da mi izaberu ovnica ali eto nisam imo srece prodat je,al sta da vam kazem kad su ono sto su videli u Madjarskoj proglasili za katastrofu i uzas,i rekli da imamo ovce deset puta bolje od Madjara sto se tice Virtemberga i da je sajam u NS jos i extra u odnosu na situaciju u Madjarskoj
 
Pa tako se to radi,unistava se sve sistematski od Zapadnjaka i mi smo tu,Madjarska ne moze od poljoprivrede nista da uradi,a mi cemo..axa,LIMBURGA MESECA,KAD SE MAJMUNI BUDU SISALI!
 
Opet idem u off,ja lepo rekoh da im je poljoprivreda ko kula od karata,3-4 god im ukines subvencije i opet ce kupovati od nase sirotinje eto resenja za izvoz,5 drzava evrope je donekle mocno ostalo sve na staklenim nogama,zato Deki pali za toplije krajeve,Soumi mozda pobednik W ima dobre rezultate u priplodu/na papiru:haha:,znas ono sto se cesto cuje kod cobana "ne izgleda nesto al sto daje jagnjad",vrana sokola da rodi ne moze
 
Evo da i ja napravim mali osvrt na sajam u NS. Za sampiona sajma se slazem sa Milosem, stvarno los ovan. Ovce u kolekciji sa ovnom koji je sampion su ok ali ovan los.

Apsolutni sampion NS sajma Goran Colic sasvim zasluzeno, 4 kolekcije ovaca, racunajuci i dviske. Dva mladja i dva starija ovna. Svi u tipu i primer kako treba da izgleda jedan W ovan. Colic je pokazao sa svojim grlima kako treba da izgledaju W ovce. Skidam kapu, svaka mu cast.

Miljkovici jedna kolekcija ovaca, sve pod konac, tacno, ujednacene ovce sto bih rekli sve po zapadnom sistemu. Ovan lep, dug. Momci su ispunili ocekivanja sto se tice izlozenih grla, svaka cast. Ono sto mi se nije svidelo kod Miljkovica su jagnjad, ali su dosta mladi tako da se moze progledati kroz prste, inace mislim da imaju mnogo bolju jagnjad.

Ostali ostali odgajivaci, prosecna i ispod proseka grla par dobrih komada ali u globalu gledano prosek nista vise.
 
Nazad
Vrh