Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
A zbog cega slika rogatog ovna,nije valda da ima rogove
 
Prvo na tabli je pisalo 187 ne 197,drugo nema ni ono sto pise na tabli,trece butovi su mu za 2o posto manji,a ledja za 25 posto tanja od ovna kojeg ima miljko i koji je meren tacno 180 kilograma,ljudi ima na sebi vune devet santima i samo izgleda ko medved,ovan je dobar cak i ekstra,svidja mi se i linija i glava,bas W specifican za nase prostore ali nemojmo preterivati sa ciframa,ja volim W,i voleo bi da neko ima takvog ovna pa makar i moj najcrnji dusmanin ali ovo je preterivanje u besvest,evo Sika je bio tu pipali smo mu i ledja i butove da ga poredimo sa Miljkovim ko god malo zna o ovcama reko je da nema 187 kila,i po onome sto smo videli nema mesta ni da napreduje vise,a u tovnoj je kondiciji i to ful,a Mljkovicev ovan je sa 187 spao na 180 kilograma jer je u ovcama i od njega je odlucio da ostavi celu liniju pre svega zbog duzine ovna,i ovan je bas u priplodnoj kondiciji,treci ovan koji mi je privukao paznju bio je merimoi imo je 157 kila a izgledao ko tenk jer je imo runo zlatne boje,i toliko hvalitetno da kad prodjes rukom ko preko vate,sve sto neko drukacije kaze nema pojma sa istinom,sampiona necu da komentarisem bruka ziva,ja bi ga zaklo i podelio ciganima
 
Somi brate ti si nesto debeeelo pobrkoa. :)
Prvo na tablici je pisalo 197kg a drugo miljkov je imao 173kg i kao trece onaj merino je imao 138kg. :)
 
Milos prica merino,zato sto je taj ovan bio bas drugaciji od drugih imao je ogromnu vunu (ko da nije sisan 2 godine),pa ga zato zove tako.
 
Jel se ovnovi prilikom ocenjivanja na sajmu mere??

Milose kako mozes oceniti butove i sirinu ledja ovnu koji nije sisan godinu dana i porediti ga sa ovnom koji je sisan nekoliko meseci pre sajma i ima kracu vunu?
Sta mislite koja je tezina Colicevog ovna odokativno?
 
Nisam bas razumeo kako mi je jedan covek objasnio,ali kako sam shvatio ovce su merene kada je uzimana krv,pa kada su dosle i na jagnjad i na ovce je dodato po 5-10-20 kg (da ne lupam) i napisano na tablici.

A colicev po meni je od 170 do 180kg.
 
moje misljenje 180 maksimalno,a voleo bi vojvodjanin kad se vrati sa sajma da da misljenje,a bato ispipo sam ga i premerio ko da je lepotica od 18 leta,znam de mu svaka koska,zmureci bi ga mogo osisati
 
Kolege zar niko od vas nije bio s aparatom i da to sve lijepo snimi a kako vidim niste puno ni slika postavili sa sajma, za mene kao covjeka koji ne poznaje ovu rasu bili bi lijepo da sam vidio vise slika i video klipova, ono sto je kolega Rale 83 postavio je jako lijepo i onako ste trebali svi koji ste bili jer kako vidim niko od vas nije izlagao a slabo je i fotografisao pa postavlja se pitanje sta ste vi tamo gledali i da dodam ova rasa je dosta lijepa i citajuci neke postove i cifre ovnova i ovaca ostao sam bez teksta zato kolege dajte malo vise fotografija sa tog sajma za nas koji smo daleko a voljeli bih vidjeti hvala....
 
Eto ja sam siguran da ima sigurno 180 kg a mozda i +. Ovan koji je kod nas ojagnjen ali je Nemacka krv, sasvim pravilan ovan i zadovoljava sve kriterijume vrhunskog virtemberg grla. Ima sasvim dobro razvijene butove, duzinu, sirinu, glava potpuno u tipu W. Evo ja obecavam slike ovna kada bude osisan, da stvoris kompletnu sliku.
Nisi primetio Micu koji je sada vec malo stariji ali se jos drzi kao momak i dva mladja ovna koji ce biti uhhhhh.

---------- Poruka napisana u 23:14 ---------- Prethodna poruka je at 23:11 ----------

Mislim da je glupo porediti Miljkovice i Colica, obojica su vise puta dokazani u svom poslu i profesionalci ljudi kao i ovnove. Sajam je bio i procice, komisija je ocenila a mi sada samo mozemo da razglabamo.
 
pa ja ne poredim ni colica ni milkovica,colica ni neznam,a ovnove poredim i poredicu bato uvek,ja nisam reko nista za colicevog ovna lose,cak i da je vrhunsko grlo al preko 180 kilograma nema,e sad znam ja da ti se svidja coliceva linija,svidja se i meni,al mi se ne uklapa u genetiku,sto neznaci da mi se sledeca linija mozda bas na njemu bude bazirala,moje misljenje je da on prvi treba da poradi na mesnatosti genetikom,a ne hranom kao sto pokusava,pa sad ti reci jer nije tako
 
Meni se svidja sve sto je kvalitetno nije bitno koja je linija. Videces slike osisanog ovna pa onda oceniti mesnatost. Kao sto rekoh ovan je od roditelja iz Nemacke,znaci nemacka genetika tako da neka prica o mesnatosti....
Jesili video jagnjad na sajmu, mesnatost jagnjadi. Sta mislis koja su kvalitetnija i mesnatija. To je za mene vazniji podatak.
 
Bato ne mora znaciti ako je nesto iz mjesta odakle potjece rasa da mora biti dobro maloprije sam gledao video gdje I. Miljkovic kaze :“Da vasa drzava tj. Srbija ima bolje uslove za proizvodnju stocne hrane od Njemacke“.
Tako da ne vidim razlog ako je nesto iz Njemacke da mora biti odlicno grlo ne vjerujem da su tamo sva grla vrhunska, ewo primjer ali potrudit cu se da ne odem u off Ako je Vlasicka pramenka nastala u selu Dub zasto covjek koji je s Bjelasnice ne bih imao bolja grla od covjeka iz sela Dub ako ulozi dosta u genetici i opet kako I.Miljkovic kaze hrana i samo hrana, zato moj vam je savjet hranite i stici cete Njemce i radite dosta na selekciji toliko od mene da ne idem vise u :off_topic:
 
bato kazi slobodno nece se miljko ljutiti,colicevi jagnjici na sajmu su bili bolji,i ja tako mislim,u subotu idem na farmu kod miljka pa cu videti sta ima kuci i kako je,nema tu cile-mile,za sve je isto bio ti,ja,colic ili miljko,nezaboravi samo da je birao jagnjice sa dva meseca za sajam i da nije imo vremena za selekciju kao colic,al dobro nije imo vremena covek radio na hrani,kupio nove masine,moz samo da mastamo za sad o tome,nemoze na sto strana niko,sam je reko da se nisu lepo pripremili zbog obaveza
 
Nazad
Vrh