Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
Problem je sto na forumu u vecini slucajeva neko bude pogresno protumacen pa dovodi sebe u nezgodnu situaciju. Miljkovice postujem isto kao i Colica jer ima jos godina da prodje da im se priblizim koliko-toliko. A evo ti sada jedan PP da ovde ne idem bas u off.
 
da ne duzim,ovan od colica i miljkovica ne lice bas ni malo i nisu za poredjenje,oba su vrhunska grla,e sad u cemu je razlika vidite sami,platite benzin il kartu za autobus pa na sajam il na farmu kod njih,da ja ne pricam nesto pa da ulazim u polemiku,a sampion sajma je skavla od 138 kilograma i tacka
 
drugari bio sam i ja na sajmu,meni se svidja vecina ovaca koje su izlozene,sto se tice ovnova po meni je Miljkov nemac najbolji i u dobroj kondiciji,a jos i proveren raznim testovima u nemackoj na mesnatost i plodnost,tako da kada bi mi ponudili da odnesem jednog ovna sa sajma kuci to bi bio Miljkov,sampiona nisam zapazio tako da verujem da nije bio najbolji.....toliko od mene i sad nesto sto je off ali proci ce,jako su mi se svideli ulari na onim finim rogatim ovnovima,siroki su oko njuske i pleteni fino,pa neka mi neko javi na pp ako sazna gde mogu da se uzmu...xvala unapred
 
Posle sisanja i otac i onaj koji je sisao su me ubedjivali da lupam kada sam rekao da smatram da moje ovce treba da imaju bolje butove,napali me kako mnogo gledam sajmove i da to sto imam kuci retko ko moze da se pohvali,al meni tako nije u glavi,trazim ovna sa dobrim butkama i manje vune na glavi,zato smatram da ce jedan miljkovicev to da ispegla vremenom,a meni brate za sad ne zapinje,medju mojim ovcama su pobednici sa sajma u kragujevcu i bice jos dve godine,sad samo hocu da pripremim jednog ovna koji ce nastaviti njihov posao i pokusati da napravim liniju za primer,eto jer me sad razumes
 
entuzijasta jer mogu da te zamolim da mi slikas ovu ovcu za mesec dana tacno interesuje me kako ce da izgleda i ona i jagnjici ako ti nije problem,i nek je sa srecom prinova
 
Dobro vece svima,
vidim da je bilo zadnjih dana velikih diskusija oko izlozenih zivotinja ali se NA ZALOST manipulisalo sa dota POGRESNIH informacija. Pre svega mislim da nije potrebno stvarati neke struje(grupe ljudi) kojima se vise svidjaju nase ili Coliceve zivionje. Mislim da je dobro da postoje razliciti odgajivaci koji preferiraju razlicite stvari bas kao sto je i samo trziste. Ucinilo mi se da su se vodile polemike oko kilaza i ispada da je to jedan od najbitnijih faktora. Pre svega trebali bi svi da znaju da dobar deo kilaza koje stoje na kartonima odgajivaci odokativno pisu a neki to koriste kao marketinski trik jer ljudi kad prolaze i vide neku brojku, pogotovu oni koji se ne razumeju mnogo u ovcarstvo, sa cudjenjem i divljenjem citaju te podatke. Na zalost na sajmu ne postoji vaga da bi se mogla znati tacna kilaza. Mi smo do sada svaki put merili ovnove i po dve zivotinje iz kolekcije i prema njima procenjimali kilazu ostalih u grupi. Na taj nacin se mogu napraviti greske od koji kg ali ne desetine kilograma kao sto je skoro svake godine slucaj kod nekih odgajivaca. Nas ovan je bio tezak 174kg ali mislim da taj podatak nije toliko bitan ako se uzme u obzir sve ostalo sto ta zivotinja ima. Bilo je i poredjenja nasijh muskih jaganjaca sa muskim jaganjcima drugih odgajivaca. Poredjene su dve razlicite kategorije zivotinja.Nasi jagnjci su bili stari oko 3-3,5 meseci i to su bila najmladja jagnjad osim onih koji su se ojagnjili na sajmu. Jaganjci od drugih odgajivaca su bili stariji 3 ili vise meseci i normalno je da drugacije izgledaju ali sam u ovim raspravkama video da ti koji su raspravljali nemaju iskustva ni sposobnosti da procene kvalitet zivotinja u zavisnosti od uzrasta. Nadam se da su ovim postom neke strai pojasnjene.
Pozdrav
 
Gospodine Miljkovicu, imam jednu molbu za vas. Ako vam nije problem da nama koji nemamo iskustva i sposobnosti da procenimo kvalitet zivotinja pojasnite kako treba da izgleda W jagnje sa 3-3,5 meseca? Dali jagnjad koju ste Vi izlozili na sajmu trebaju da budu kompas za pocetnike kako treba da izgleda kvalitetno W jagnje? Ako moze i kraci opis izlozene jagnjadi vasim ocima?
Unapred hvala na odgovoru.
Pozdrav
 
Gospodine Miljkovicu, imam jednu molbu za vas. Ako vam nije problem da nama koji nemamo iskustva i sposobnosti da procenimo kvalitet zivotinja pojasnite kako treba da izgleda W jagnje sa 3-3,5 meseca? Dali jagnjad koju ste Vi izlozili na sajmu trebaju da budu kompas za pocetnike kako treba da izgleda kvalitetno W jagnje? Ako moze i kraci opis izlozene jagnjadi vasim ocima?
Unapred hvala na odgovoru.
Pozdrav
Nisam znao bato87@ da smo na "Vi"?!
Nije mi jasno zasto ja to sad treba da ti objasnjavam a videli smo se na sajmu, tj. da nije bilo one guzve verovatno da ne bi ni zastao da se javis, ovako sam iskoristio priliku da te pozdravim. Mozda si na sajmu trebao da me pitas koliko su jagnjad stara, kad su zalucena i iz kakvih su legala. Ako se uzme u obzir da su jagnjad na sajmu bila stara 3do 3,5 meseci, tj. da su zaluceni pre tri nedelje sa oko 2,5 meseci i da su svi blizanci, onda mislim da kilaza koju su imali ni malo nije losa. Svi su bili teski od 42 do 47 kg tj. blizanci sa nekih 400g prirasta. Verovatno da znas da jagnjad posle zalucenja neko vreme "boluju" za majkom i da spadnu sa kilazom, ona jagnjad samo sto su prosla tu fazu i opet su imali dobru kilazu. Verovatno si video i koju duzinu su imali za svoju uzrast i da su svi imali besprekorno ravna ledja. Mi godisnje odgajimo oko 15-20 ovnova od godinu dana i dosta dobro mozemo da procenimo kako ce neka zivotinja da izgleda. Nadam se da je za ovu priliku dovoljno od mene a sledeci put kad se vidimo sve to i jos mnogo toga mozes i uzivo da me pitas, nemas potrebe da bezis od mene.
Pozdrav
 
Nazad
Vrh