Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
Nije nama problem da ih namnozimo , nama je problem plasman. Jedva i za ovih 100 komada nalazimo kupce jaganjaca, a kamoli da imamo vise. Jaganjce ne prodajemo ispod 35kg . Kad cuvamo nekom za veselje onda idemo na kilazu vecu od 50kg , po nekada postizu i kilazu od 65kg. Nê radimo sa restoranima i hotelima , iako nas svi znaju. Kupuju kod nas samo onda kad im hitno . A zasto je to tako? Svi oni sto imaju restorane i organizuju veselja , svi oni oce da naplate skupo po osobi oko 25e , a da uzmu jagnje ako je moguce dzabe , jer oni su gazde i imaju ugostiteljske objekte , a mi smo seljaci i neznamo da prodajemo. Jos niko nije prihvatio da sklopi dogovor sa nama pred sezonu i da mi radimo za njega, svi imaju isti odgovor: videcemo neznamo , kako cemo , a koja je cena. Kod nas je cena ko na pijac , ali ne gori nam pod nogama , da bi davali dzabe i spustali cene restoranima. Sa idejom da rade za restorane su poceli nase kolege iz Sedlara i sa obecanom cenom od 5.5e/kg i izvozom za Nemacku ili neznam gde. Sve su te ideje pale u vodui onda kad su poceli da cuvaju ovce. Nisam ih obiso zadnje 6god , ali imam nameru da ih obidjem , cini mi se da su se cak i rastali i da sad radi svako za sebe. Nebi zeleo da oduzavam ovaj tekst, ali mislim da sam bio jasan.

U nasu drzavu gde vazi sistem lako cemo , pa na sud. Nema nista zagarantovano. Svaki pocetnik treba da zna :jedino trziste je pijaca i nema spustanja cene od te koja se trenutno krece. Neka i gospoda iz restorana cuva ovce , pa nek prodaje gostima, a ne da nam se smeju iza ledja kako su uzeli jagnje dzabe.
 
Dragane juce sam bio u tvoje selo kod ramba da gledam samoutovarnu prikolicu sto prodaje ali mi ne odgovara,da li imas ti neku.pricao mi da imas dobre ovce.
 
dragana82 sto se sedlara tice svako za sebe,mislim cak da su ostali na malo grla posle podele,cak i znam su pkusali da sklope neki ugovor sa restoranima u lisinama ali nista ni od toga
 
Da me neko ne shvati pogresno. Ja se sa ljudima znam i u super smo odnosima. Oni pre nego sto poceli da se bave ovcama , oni su dolazili kod nas najmanje 10x i pricali nam te njihove ideje. Sam njihov pocetak je bio dinamican , jer su oni svi finansijski mnogo jaki. Ali na kraju je ispalo ovako kako je sada. Zato sto je kod nas u nasu drzavu takva situacija. Sve kafane i restorani imaju neke svoje spekulante ili sami kupuju na pijac nejlosiju robu , redki su oni koji zele da placaju pravu cenu i da gostima daju pravi kvalitet.
Vecina je videla kako radi Spiljevic i njegove cene od 700 i 800e ovnic. Ali to nije cuvanje ovaca to se zove pranje novca. 90% jagnjeta Spiljevica zavrsi u klanicu po pijacnoj ceni.
 
E hoce neko (upucen) da objasni nama koji nismo upuceni u tog Spiljevica kako i kad je poceo i zbog cega je zavrsio ovako nisko ako sam dobro ukapirao?
 
Ja vec 6god otkad sam otiso iz Srbije , pa zato nisam u toku sta se snjim zbiva. Ali sistem pranja novca preko ovaca sto rade ti bogatasi to moze i slep da ukapira. Jako je jednostavno . Kad imamo nekoliko firme i radimo poslove na crno , onda finansijska policija pita odakle tolike pare. Svim zaradjenim parama mora se pokazati poreklo. A oni kazu prodao sam jegnje za 800e x 2komada po ovci x 100 ili 200 ovce i eto ti cist novac koji moze lepo da udje u banku i niko nece pitati odakle je stigo.
 
Spiljeviceva farma se nalazi na nekih 7-8km od mene i na toj farmi su sada ostali samo konji i mozda po neka ovca.On je uvozio sjagnjene dviske i ovce iz Nemacke i ovde ih prodavao za debele pare.Ono od ovaca i dviski sto nije mogao odma da proda ostavljao je kod sebe da se jagni i posle prodavao jagnjice,a te ovce svakako posle prodao kada bi naleteo neki sasav kupac jel te cifre nisu bile "normalne".Prvi uvoz mu je stvarno bio dobar ali kada je video da nasi ljudi "nemaju pojma" oko ovaca,poceo je da uvozi i neki bofluk iz Austrije na vec dobro steceno ime od predhodnog uvoza i tako prevario grdan narod.
 
Prisustvovao sam jedne prilike kada je u pozegi kupio 40 zenskih jagnjadi W uslov je bio da nemaju tetovir po 3,5 evra po kg,sef farme je tada bio Miki iz Pirota,Sta se desilo sa Zlatnim Runom
 
A i Zlatno Runo je uvezlo isto gomilu odpada koje nisu licile ninasta,bilo 2 ovna solidna a drugo sacuvaj Boze....Muckarski gen je nemoguce odstraniti kod naseg coveka,cela drzava prezivljava na muckanju.Celu Srbiju sada da pretreses ne bi se nakupilo 200 vrhunskih W ovaca,realno.

---------- Poruka napisana 07-05-12 u 09:34 ---------- Prethodna poruka je 05-05-12 at 21:41 ----------




---------- Poruka napisana u 09:36 ---------- Prethodna poruka je at 09:34 ----------

Mozda ce se moj prijatelj Vesko ljutiti ali ja sam morao da objavim ove fotke,za uporedjivanje,inace je covek visok preko 185cm.

---------- Poruka napisana u 09:42 ---------- Prethodna poruka je at 09:36 ----------

Malo da se vidi u 3D,da ne bude slika se samo sa boka.:)
 
Nazad
Vrh