Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
Svaka cast,nisam znao da imas ovako ozbiljnu farmu.napisi nam malo vise o njoj.moze i koja slika ovnova koje koristite.:ppozdrav:
 
ja pomislio bice ovo moje vece :haha: lepo,lepo,nego jel bilo nekad ovo stado na tv-u,objekat kao da mi je poznat?
 
Bilo je 2x ali ja nikako ne mogu da nadjem na youtub . Bili su ovi snimali iz emisije domacin i moj brat je dao intervju.
 
Jeste preko 100 komada. Zao mi sto moj brat nije slikao malo lepse objekat , da mogu svi da vide. Zelim da svi vide slike ovog objekta , jer ovaj objekat je neverovatno funkcionalan. Nije da ne bio jeftin , pogotovu sto mi nismo imali Bagrem za ovu konstrukciju , pa smo sve kupovali , cak i rogovi(mertecu ) su 10x12. U ovaj objekat staje tacno 60 ovaca , a objekat je 10x13 ako se ne varam.
 
Zato sto imas hranidbeni hodnik,da su ti jasle u krug stalo bi 150 ko od sale... Dobro,treba mesta i za jagnjice,plus neki boks...
 
Alexa to si potpuno u pravu , ali sa ovakvim rasporedom jasla mi nemamo nikakav kontakt sa ovcama. Na celu objekta imamo velika vrata , na koja ubacujemo prikolicu , prilikom ciscenja. Koliko se cisti , za toliko se prikolica vozi u nazad . Tako da to mnogo olaksava ciscenje.
 
Našao sam jednu ovčicu (kao omanje june) od bivšeg čobanina deban 29 ex26. Gaji trojke dva ženska jedno muško. Parena dobrim ovnom ima tetovir broj. Kupljen imao 146kg. Nije sa ove teritorije nema ga u matičnoj evidenciji. Imao papir al se zagubio. Biće da je iz vojvodine. Ja nešto ne simpatišem vir al moram da priznam da je kvalitet vanserijski. Ovaj kod koga je nije ni svestan šta ima. Čovek kupio odlično grlo koje je u gajenju koštalo tri puta više.
 
Zemo kod koga je ta ovca u Ljubinicu,ta ovca daje mnogo lepe zenke(visoke i dugacke) i muskice,imala je jednom muskarca 53 kg sa 90 dana a bio blizanac.Njen otac je bio fantazija ovan a majka kao tramvaj dugacka,ogromna ovca,ona nije narasla toliko ali je lepa.Trojke je dala zato sto nije parena dugo,5 meseci,inace je sibala dvojke na svakoh 7,5 meseci.

---------- Poruka napisana u 22:15 ---------- Prethodna poruka je at 22:14 ----------

Inace ta ovca je otisla za 100evrica.....od mene.

---------- Poruka napisana u 22:18 ---------- Prethodna poruka je at 22:15 ----------

Inace je tetka moga Ramba.
 
'nebi teo da vas smaram' :) ovaj je iz sitnije grupe,tj mladje. Otac mu je drugi dekijev ovanic koji je kod mene. Skoro tri meseca ima 33 kile,a svi mu daju 24kg :) Kako sam razbucao stariju bandu on poceo bas da raste. Inace,na jesen ce jedan iz dekijeve skole da bude na prodaju,koji je kod mog rodjaka,strvina,jedino deluje malo kratak spram svoje sirine
:)
 
Nazad
Vrh