Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
U pitanju su sve mlade ovce (uglavnom) tri se nisu jangjile +tri starije 3-4godine ostalo su sve jedno jagnjenje ovan druga godina sad je dobio 4zuba i jos cu jednu da sklonim od ovih starijih ne blizni se, prosle godine sam 4 udaljio
 
Bravo drugari! Rajkane owaj mali lepo izgleda,Vesko zenka je bombona,steta sto je muskic ostao bez majke,a moj lepotan je pozer pravi,mogao bi ga vagnuti!:)
 
Eh kad bi nam trava bila cele godine ovako bujan i zelena kao na Miljkovim slikama bile bi i nase ovce kao po Evropi bar leti...
 
ovce idu na ispasu od pocetka aprila a dobijale su zrnaste hrane ukupno tri nedelje za vreme parenja, ovce na slikama su na tri, cetiri nedelje do jagnjenja a neke su i zasusene pre desetak dana. Ostale trenutno doje jaganjce. Ovce su preko zime hranjene samo silazom i po malo slame a one koje su dojile su dobijale po malo lucerkinog sena dok su jele kukuruznu silazu.Dok je bilo lucerkine seilaze nisu dobijale nista drugo (malo slame iz prostirke). Da li je ovo neka ekstra kondicija ne bih ja da sudim ali mislim da su u dobroj priplodnoj kondiciji. Inace su ovce osisane pre dve nedelje
 
Pa izgleda entuzijasta,a svaka ovca na dobroj pasi je u kondiciji,odgajivac se poznaje kad se zatvore u stalu zimi pa ih pogledas u februaru,a one svaka ko tenk,a ne olinjale i mrsave ko sto vidjam uglavnom,lako je kad ozeleni,i po putu ima trave,al kad je sneg pola metra onda se vide domacini,W trazi vrhunsko seno(livadsko) i prihranu koncetratom ili lucerka i malo prihrane ili silaza i senaza,skoro bez prihrane,ako nemas nista od toga,nemoj ih ni drzati,definitivno ono sto sam ja vido senaza lucerke daje najbolje rezultate,ovce se tove srazmerno,nemaju stomacine,i vuna im je kao na slici.
 
Nazad
Vrh