Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
ako je to poziv obecavam da cu doci uskoro,ako te interesuje udruzivanje imas i temu u ovcarstvu pa ces videti sta sam pisao,i daj tvoje misljenje
 
Posto je o u ovoj temi nasa farma vise puta spomenuta mogu dati svoje misljenje vezano za W i IDF posto vec dve godine gajimo obe rase. Ono sto mogu reci je da i jedna i druga rasa imaju sojih prednosti i mana. Mi trenutno imamo oko 50 IDF ovaca i oko 100 W. I dosadasnjeg iskusta mogu reci da cemo u nasim uslovima proizvodnje najverovatnije ostati na 50 ovaca IDF ( to je neki prihvatljiv broj za proizvodnju priplodnog podmltka) a W stado povecevati.
Pozdrav
 
Ako Bog da i sve bude u redu, planirano je da izlozimo kolekciju odraslih ovaca W rase i jednog od mladja dva ovna iz zadnjeg uvoza koji sada ima malo vise od 3 god kao i grupu muske jagnjadi od istog ovna. Jagnjad ce biti nesto mladja nego ranijih godina (oko 3 meseca) ali nemamo starijih. Taj ovan je najvise radio tako da imamo dosta potomstva od njega a ovi drugi su sada ili ce biti u maju junu u pripustu. Mi do sad nismo ni jednom vodili istog ovna dva puta jer mislimda to nema smisla. Po meni ako se stalno izlaze i ocenjuje jedan isti ovan nema napretka. Za narednu gidinu pripremamo oper ovna iz naseg uzgoja koji je sada napunio dve god i tako redom. Takodje cemo izloziti i jednu grupu odraslih ovaca IDF, jednog ovna koji je nesto mladji kao i grupu muske jagnjadi od oko 4,5 meseci.
Dviske i dvisca W ne mozemo zbog prostora u kamionu doneti, morali bismo da idemo dva puta a to nam je malo previse maltretiranja.
 
Miljko,da li ce nesto od tih mladjih W ovnica koji se izlazu biti na prodaju,jer posle ove tvoje poruke nemogu ziv da ostanem od nekih zaljubljenika u genetiku
 
Kolekcije ovnica su uvek bile na prodaju kad sam ja išao na sajam,e sad ponesi lowu i budi brz da odaberes jer kad je dobro to se brzo razgrabi ili unapred ugovori!
 
cao drustvo. ovo su neke devojcice od ovog proleca ostavljene za priplod. akcenat je na ovoj velikoj beloj,da Deki bude ponosan na Mishka i mene,i da kaze eto kakva mu.a ja prodajem :))
 
A majko mila sta rade owi moji ovnovi,prave li prave jagnjad kao na traci.:)Platio si mi meso,a dobio ZLATNA m.da,i onda svi pitaju:"Kako si ti Deki propao?":)Eto sad znate odgovor!:)
 
Gracias,gracias! :ppozdrav: Eh,kakve sam zenke dao na klanicu... ove ostale iz dvojki.A kamo srece da imam detelinu,to mi nikako ne uspeva na njivama. Obicna mesavina,prosle godine bio samo prvi kos. Granulice ih ovako zaprljale,probao ja da im dajem svez vazduh i cistu rasu,al od toga ne rastu :haha:
 
U sto su ti lepe slike kad se otvore,stvarno zenkice za 10 :haha:(jel otvarao neko ili samo ja vidim ovu golotinju)u svakom slucaju hvala-EKSTRA LIVEJASMIN
 
Pa deki ti kad si razradio posao ti si posustao. Sad kad se čuo tvoj kvalitet i traži se jagnje više od tvojih ovaca ti batalio.
 
Mirko pritisni na ''continiue to your image'' nemoj previse ovo da gledas da ne uleti supruga pa ce biti fik i gotovo :haha:
Kolega Alexa, lepa grla, svaka cast :ppozdrav:
 
Alex,ja sam odusevljen,a ti se zgrani jos koji put nista nam nece faliti:haha:
bato, supruga na poslu,:osmeh:,e lud sam da pritiskam to sto ti kazes,jagnjad su ekstra
 
Nazad
Vrh