Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
ja kada hocu da ih vansezonski parim ovna odvojim u susednu stalu a ovcama za obrok dajem jedno 15-tak dana zob kamena so da je pred njima non-stop i dosta sveze vode. ovna pustim posle tih petnestak dana. to mi se za sada pokazalo kao extra jer mi se 60-70% ovaca omrka
 
ja sam danas odvojio jagnjad,ovce su celo vreme bile odvojene od ovna,posto su bile mnogo debele sada ne dobijaju nikakav obrok vec mesec dana ,sada jos nedelju dana necu davati obrok a jedu samo sojinu slamu,dok zasuse,e onda krecem sa obrokom lagano i vitaminima uz obrok jedno nedelju dana i tek onda ovan ulece medju njih........nadam se da ce se opariti,a ako ne nek cekaju jesen :) sta ja tu jos mogu? :)

---------- Poruka napisana u 23:39 ---------- Prethodna poruka je at 23:38 ----------

savo mene se cini da ce biti dobar :0
 
Vesko ja sam siguran da bi se tvoje ovce vec sve isparile da su sa bile ovnom jos dok su dojile jaganjce, jer dobro hranis. Ko dobro hrani W ovcu i koja je debela i dok doji jagnje taj nema smisla da odvaja ovna. U redu je mrsavu da ostavis mesec-dva da se popravi malo pa onda da se pari a u tvom slucaju MISlIM da je greska raditi tako
 
sto se tice vanzezonskog parenja evo to sad upravo pokusavam sa gviskama od dodinu dana,ovan pusta mirise (smradove),oseca se na dvadeset metra od stale,ovce su tek posle deset dana sa njim dobile ovulaciju,(vidi se pomalo krvi) kao u sezoni,danas sam ugledo,i to sve do jedne,e sad dal skace na njih neznam sigurno ali ujutru vidim da su jedna-dve prljave po ledjima,pisacu sta je bilo,uglavnom ih ranim dobrim senom,poceo sam da mesam sa svezom travom zbog prelaska i privikavanja na pasu,a koncetrat pravim sam jer imam povoljno sve sto je potrebno,ustvari menjam za moj kukuruz,ovan ima skoro dve godine
Da ne otvaram novu temu mozda je pravo vreme da porazgovaramo i cujem misljenja o novim trendovima u genetici Virtemberga i zadnjem uvozu brace Miljkovic,koliko sam primetio ti ovnovi su nesto nizi od naprimer linije od uvoza Spiljevica ili pobednika na NS sajmu 2010,2011,takodje Miljkovica,ali zato su siri i imaju zaobljeni zadnji deo,vece butove,a i kilaze,pa stoga bi zeleo cuti ako neko nesto vise zna o tome. . .
 
Poslednja izmena:
Milose,bas suprotno od tog,zadnja 3 Miljkova su izrazito visoki,Miljko merio greben jednom,bio 95cm, i de se na sve tri dela,duzina,sirina visina,s'tim da treba izbegavati izrazito kratka grla..ima dosta postova na temu trendova u ovoj temi,pa kad budes imao vremena prelistaj malo.
 
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=PkVLKUcpKUA ovo je zanimljivo,znaci o rasama i srtrategiji razvoja stocarstva

---------- Poruka napisana u 10:37 ---------- Prethodna poruka je at 10:25 ----------

dejo ja pricam o ovnovima koji su sad uvezeni,ako se razumemo,ne o pobednicima sa sajma,nego ovo sto su Miljkovici kupili na aukciji u nemackoj i uvezli zadnje sa novim stadom il de frans
 
Pa i ja pricam o ta zadnja 3 koja su visoka a jedan je i izrazito dugačak,imas ga tu i na slici u zadnjem redu,mada su sva 3 ta nova Nemca odlicna.

---------- Poruka napisana u 10:43 ---------- Prethodna poruka je at 10:41 ----------

Mogao bi Miljko to bolje da objasni on posecuje te aukcije i vidi uzivo a i vlasnik je doticne trojke.
 
Evo jedne grdosije iz okoline Batocine.Snimljeno jutros.
http://tinypic.com/player.php?v=spx93r&s=5 Snimak
A i slika:
dsc00061.jpg
 
milossoumi koliko sam ja puta procitao svaku stranu u ovoj temi i dan danas se vracam kad nesto zaboravim :)
 
sika jer sam ti reko da je slika ispala smesna obzirom koliki je ovan ,a ti se sale ko i svi, kazi nesto o svom stadu,i pogledaj sliku malo bolje jer ovan stoji pored skoro cetiri reda starog tipa nosaca od trideset santimetara u visini glave ovna,pa vidi kolika mu je visina na grebenu(prvi red je utonuo u zemlju skoro trecinu)inace ovan nije ni moj ni onog sto ga je slikao pa da ga hvalim ili kudim
 
Poslednja izmena:
Moju malu cetu znaju svi,ima je na 82 stranici podforuma ile de france.Ja iznosim svoje misljenje i to je to,kome se svidi svidi kome ne ne.
 
aha,ile de france,pa dobro,ovo je ovca rase Virtemberg a ako ja cenim tvoje komsije,ceni ih i ti,pa makar ih ne pljuj,ako ih vec ne cenis,a misljenje imas pravo da imas ko i svi mi
 
Nazad
Vrh