Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
Ona mi se poslednaj ojagnjila i njeno sam jagnje prodao sa sise skoro, znaci oko nove godine sam je odvojio od jagnjeta a skakao je on jos jednom na nju ranije izgleda da ponavljaju-svidja im se :ppozdrav: Nije bio odvojen, samo mesec dana mozda dok su jaganjci mali odvajam. Od jesenas idem ovaj nacin. Ovce pred jagnjenje odvajam iz ove "mase" i idu u susednu stalu tu se jagnje i budu nekih 45dana sa Romanovskim ako se neka pari pari posle ide kod ovog ovna zajedno sa jaganjcima oni odatle imaju prolaz gde se dohranjuju i sa 2 meseca ih zalucujem odatle a ovca ostaje
 
Probacemo da odvojimo ovna,pa da ga vratim kroz mesec dana,da vidim hocu uspeti da izazovem to vansezonsko parenje kod njih,al eto zanimljivo da su ove moje ovce rodjene uglavnom u novembru,znaci plod vansezonskog parenja.provereno.nista mi nije jasno zaista...
 
To i nije tako pouzdana metoda ali dobro kao sto rece mozes da probas.
P.S ako ne mozes da ispusnis sve uslove kao sto pise ovde,ne verujem da ce to imati ikakvog smisla.
 
Sto ne bi imalo?Najvaznija stvar je da ovce ovna ne vide,ne cuju,a posebno da ne mogu da ga nanjuse.to se moze izvesti vrlo lako,odvajanjem ovna u objekat dosta udaljen od ovaca i zatvoren.Ovnovi probaci samo izazivaju da se ovce pare cim se pusti planirani ovan,tako da nisu obavezni,ako nema probaca ovce bi se trebale pariti oko 25 dana posle uvodjenja ovna u stado.
 
Pa eno pre nekoliko dana parila se jedna koja doji jagnje a sastavljena je u ovoj grupi nema jagnje jos 2 meseca to je ova prva sto se vidi na ljubavnoj slici koju sam poslednju ubacio...
Uf ako su se isparile sve bice para opet oko N.G :ppozdrav:

Po meni, samo hrana nista drugo ovce su mi u odlicnoj kondiciji zato se i pare sta ce drugo da rade od sile i besa :haha:
 
hoce ovaj biti dobar?
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Znaci da ne ocekujem vansezonsko parenje ove godine?ovaj ovnic ima 14 meseci,jos je mlad i nije skakao,a i prethodni ovnovi mi nisu bili stariji.bice da je u tome greska...
 
Sika,ako su ovce izrazito poliestricne i ok kondicije one ce sigurno traziti i ako nema ovna,ali matori ovan feromonima ce ubrzati ceo proces i omoguciti da za sto krace vreme trazi vise ovaca,i pospesuje owulaciju!
 
Nazad
Vrh