Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
Na neki nacin znaci teznju ka virtembergu ali ce terminalni ostati sarole jer su jagnjad ove dve rase u kombinaciji neprevazidjena u odnosu na sve ostalo u svakom slucaju W ce biti majcinska linija za trziste ce ici melezi sa saroleom a za prosirenje stada samo W ovnovi.
 
ovnic dobro izgleda i bas mi je drago sto se vracas na staro, a opravdanost toga se jasno vidi na slikame gde ove kombinacije sa romanovim po pitanju prirasta su prosto neisplative
 
svaka cast Miljko :) :) samo kaci,Rajko meni se ovnic svidja bas je dobar,a svidja mi se i kako razmisljas :)

---------- Poruka napisana u 23:36 ---------- Prethodna poruka je at 23:35 ----------

i nebrisite slike da se nagledamo ove lepote
 
Znaci Rajko bataljujes R totalno iz stada ?
Da tacno bataljujem totalno samo ko uspem da prodam tih 15tak komada

---------- Poruka napisana u 22:40 ---------- Prethodna poruka je at 22:31 ----------

Rajko aj napisi u chetu razloge(sta ti se svidelo,sta ne itd),da ne skrecemo ovde sa teme.
Odgovoricu ovde jer ima veze sa temom nervira me velicina jagnjadi pri rodjenu koja su sigurno duplo manja nego kod W samim tim treba im bar dve nedelje da dostignu kilazu koju prosecan W ima pri rodjenju znaci u startu dve nedelje uzaludnog rada zatim plodnost koja me nije preterano odusevila a to je 2 a sa W sam imao 1.8 zatim vansezonsko parenje kod W mi je bilo izrazenije nego kod meleza sa rom zatim W jagnje do tri meseca izbija na 30 do 40 kg zavisno od brojnosti legla a kod ovih cak i pri upotrebi terminalnog bar mesec dana duze u najboljem slucaju posle 30kg zakiva i nemrda skoro sa te kilaze e tu mi puca film i smuci mi se i odlucim se za ovo sto se vec odlucim da je srece da se nikad nisam igrao sa ovim nebi izgubio pocetno stado i 5 godina rada i mozda jos toliko da se povratim na stare staze. Ranije sam muske prodavao unapred seljacima i svaki se vracao ponovo a sad beze odmene ko djavo od krsta kazu nisam normalan sta sam ucinio od stada i u pravu su kad bolje razmislim.
 
vojvođanin evo je ta ovca



---------- Poruka napisana u 20:21 ---------- Prethodna poruka je at 20:20 ----------

volio bih i komantare ostalih da li valja da je uzmem
 
Ne izgleda loše, ali malo je skupa za moj ukus.Ja kad kupujem, gledam da , ako se nedaj Bože nešto desi, mogu kroz meso da vratim uloženo.Da li je već odhranila jagnje.
 
Lepe slike i grla Miljko,nove Svabe su se dobro pokazale!Jel' je ona dwiska W sto se na sajtu vidi cela,sagnute glave,cerka od ovih zadnjih ovnova,meni se po obliku glave i tela cini da jeste?Rajkane dobra kupovina i drago mi je da se vracas na put stare slave!
 
Nazad
Vrh