Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
Svaka cast momci, mene samo zanima na koji nacin odgaiti ovakve ovnove ovo je stvarno bez komentara ! :ppozdrav:Vesko nemoj da zab da prijavis ovog deliju na NS sajam ! :osmeh:
 
E,ovo se zove poziranje,svaka cast Vesko_Opasno gleda ovaj delija,kao da je iz Barica:haha:
Rajkane ,svaka cast za slike,momci ulepsali ste mi dan.Iskoristicu priliku pa cu i ja mog Micka vagati ovih dana,sad je npunio godinu.Svaki dan je sve jaci i jaci,uvek mu se javim kad ulazim u tor,nadam se da cemo ostati dobri i dalje:osmeh:
 
Svaka cast momci, mene samo zanima na koji nacin odgaiti ovakve ovnove ovo je stvarno bez komentara ! :ppozdrav:Vesko nemoj da zab da prijavis ovog deliju na NS sajam ! :osmeh:
Ajd ja cu da ti odgovorim iako nisam nikad odgajio ovakvu grdosiju,prvo,genetski potencijal,znaci roditeljski par da bude krupan,dalje,da je jagnje u startu krupno,ljudi koji se bave odgojem priplodnih grla poznaju neke parametre u okviru rase koje grlo mora da ispuni da bi proslo prvu selekciju,da ga majka dobro doji,to obavezno jer nikako od loseg jagnjeta dobar ovan,trece,konstantno dobra ishrana,ne tov,ali raznovrsna ishrana sigurno,onda ne pustati ga u priplod pre navrsenih 18 meseci,i onda paziti koji br.ovaca mrce da se ne potrosi puno,i tek u trecoj godini ces videti kakav ce taj ovan zaista biti jer otp.kad navrsi tri god.staje sa rastom,a sigurno mu trebaju dobre 2.5 god,da on sazri.Pozdrav svima:ppozdrav:
 
Pozdrav drustvo,drago mi je da ste temu oziveli.Vesko majstore svaka ti cast kako si ovo cudoviste odgajio,presisao si i mene,drago mi je sto si me poslusao prilikom izbora jagnjeta i vidis da nisi pogresio,jer ovaj ima preko 150 kg,a 2 godine puni tek 22.avgusta 2012,nije troma nepokretna mrcina,vec trkac i prava ubica za sta si sam kriv...a najbitnije je da daje jagnjad koja napreduju kao i kod mene preko 500g/dan.:bravo:
 
hvala Deki,prezadovoljan sam sto sam te poslusao i sto si bio iskren prema meni u izboru ovnica,mislim da smo odradili pravu stvar,puno mi je srce jer mnogi ljudi iz okolnih mesta kraj mene dolaze da ga vide,cuju price pa ih ima dosta koji dodju sa rezervom svi su iznenadjeni ...ovnu se bas sve to i nedopada najradje bi ih pobio sve xaxaxa :) medjutim ako ostavimo velicinu na stranu,on ima jos jednu vrlo bitnu karakteristiku ,on daje abnormalno naprednu jagnjad ogromnu sam razliku primetio izmedju ovih jagnjica i proslih,kada sam pozajmio ovna,jagnjici su dzinovski za svoje uzraste iako ja zbog obaveza nisam stigao da im skucam nesto da prolaze po extra xranu, neverovatna genetika ,ali bas neverovatna....izgleda deki da sam pokupio kajmak tvog desetogodisnjeg rada :) jos samo malo da sam imao srece,kao sto nisam ....,zato mi je krivo sto mi vojvodjanin pobrisa slike a ljudi nisu uspeli svi da vide kako izgledaju jagnjad od 10 dana,mesec i 2 meseca,no dobro nisam ljut nisam mogao da ovarisem da ubacim slike kako treba pa znam da nije dozvoljeno.pozz drugari i drago mi da je sa prvim suncem ozivela tema i da se Deki vratio,...samo pisite i kacite slike

---------- Poruka napisana u 16:42 ---------- Prethodna poruka je at 16:40 ----------

a ja cu kaciti kad savladam tehniku,izvinjavam se jos jednom zbog nacina na koji sam kacio slike
 
Dejane26::vadjenje_repe::gde si do sad,e sad je vec zanimljivije,samo malo da se razgibas.dobro dosao
 
Poslednja izmena:
Dejane sa srećom povratak! Samo da znaš ovaj tvoj potpis je u međuvremenu prevaziđen. U Bosni se pojavila nova linija vlašićke pramenke koja šiša virtenberga kako u veličini kilaži tako i u prirastu.
 
Nije bas tanak kao sto se cini na slici ali mislim da ce se dobro popuniti kad bude malo stao sa rastom kroz neki mesec mislim da je ova trenutna mana razlog njegovog brzog napredovanja jer je u grupi u kojoj je bio bio najmladji a najveci.
 
Ovo je sasvim u tipu rase. Kilaža i prirast su svakako odlični za uzrast. Taj ko ga je odgajio sigurno odlično hrani svoje ovce. Dali ova nabavka znači povratak držanju virtemberga u čistoj rasi? Ako da dali je to zbog toga što si nezadovoljan melezima sa drugim rasama koje si nabavljao?
 
Nazad
Vrh