Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
vmukad.jpg

23ljhis.jpg

f2uc93.jpg

s2clds.jpg

fx5r8y.jpg
 
Bato uvek moras da me potopis kad ubacim slike :ppozdrav:
Samo sam ispostovao ono da ovna ne treba pustati pre 12 meseci da pari :p :riba:
R, je pario samo ove sto se prvi put jagnje, ostale je pario R i po neku mladi W, da se ne trosi prerano :cool:
Eno mu sad sve su njegove neka bira :haha:
Nisam ja kriv sto moje moraju da se pare sa 7 meseci ::novac::
 
entuzijasta i bato,lepe ovce ,entuzijasta dobro si i ucinio sto ga nisi pustao ranije,nisam ni ja,moramo slusati iskusnije igrace,...xaxa cu Dekija,sta kazes sa cveta na cvet a ovaj nek se tovi..xaxa,imam pitanje i za bata i za entuzijastu,da li u ove jesenje dane ovce kod vas idu u setnju ili imaju napravljene neke ispuste,da li im cesto dodavate novi sloj slame,da li ih odvajate u vreme kada se jagnje posebno
 
sve pohvale kolegama entuzijasta i bato,samo napred,lepo ovo izgleda i dabogda sirili na mlogo vise,samo napred!!!!!!!
 
Bato uvek moras da me potopis kad ubacim slike :ppozdrav:
Ma daj druze mi smo ti slicni sa kvalitetom, druga liga, u prvoj je Miljko i Deki nekada, druga liga smo ti, Vesko i ja :) Izvinjavam se ako sam nekoga izostavio a aktivan je na temi :osmeh:
entuzijasta i bato,lepe ovce ,entuzijasta dobro si i ucinio sto ga nisi pustao ranije,nisam ni ja,moramo slusati iskusnije igrace,...xaxa cu Dekija,sta kazes sa cveta na cvet a ovaj nek se tovi..xaxa,imam pitanje i za bata i za entuzijastu,da li u ove jesenje dane ovce kod vas idu u setnju ili imaju napravljene neke ispuste,da li im cesto dodavate novi sloj slame,da li ih odvajate u vreme kada se jagnje posebno
Vesko druze samo ispust, slami trenutno ne dodajem jer ostane otpad od kukuruzovine i sojine slame i to im je dovoljno, nije jos hladno vreme. Odvajam kada trebaju da se jagnje, trenutno ih je pet odvojeno, tri su se vec ojagnjile :osmeh: nazalost jagnjad nisam uspeo slikati jer ih je nemoguce uhvatiti u kadar pravi su djavoli :haha:
Hvala svima trudim se :))
1z4v0jt.jpg

2mws26h.jpg


Sutra ako stignem iz lova oticu cu kod strica da slikam jednog starijeg ovna kog takodje koristimo u priplodu.
 
Samo pravilna ishrana i bice u najmanju ruku kao ovaj ovan, konkretno on nije forsiran sa ishranom dok je bio u porastu, dosta vremena je proveo na samoj pasi bez dodatka koncentrata, rano je usao u priplod, sa nekih 9,5-10 meseci jer sam bio primoran na to inace bh ostao bz jedne ture jagnjenja. Ovako je se sasvim solidno razvio, a sto je najvaznije daje dobru jagnjad.
 
xaxa kao sto kaze sika razbucali su nas romanovci :) lep ovnic Bato,sto se tice prve lige,Deki nekada,Miljko nam nepise nista odavno,spadosmo na tu drugu ligu al smo nemocni bez tih nasih najacih igraca,..prica se prica da rusi dolaze :)
 
Hahah ma najbolje bih bilo da ovaca nikako nema, da se uopste ne spominju, zato je Deki prodao stado, sve mi nesto mirise na zenidbu.
A sto se tice Romanovaca mogu imati vise napisanih strana na forumu ali da nas stignu u stvarnom svetu, pogotovu ovim tempom kojim idu gde je svakome puno da da 100 eura za jagnje, mislim da ce nam jos dugo, dugo gledati ledja. Jednom recju ljudi ako hocete kvalitet i dobre rezultate otvorite novcanik, ugledajte se na Miladinovica koji je ove godine dao brdo para za kvalitetan priplodni materijal Sjenicke.
Malo smo off ali je dobro da je tema malo ozivela :cool:
 
Nazad
Vrh