Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
vidite moramo se malo i posaliti,xaxaxa,pa rusi su i otkinuli nemce u drugom svetskom,...sto se tice love milladinovicu kuco potpuno si u pravu,dzaba sve ako neznas odabrati ,kaze ako neznas sta je dobro,znas sta je skupo :) mada kod nas to nije pravilo za kvalitet svi smo se makar po jednom dobro opekli, sto se tice muvanja ovce ne spominjite ni kao hobi,osim ako vam se nesvidja devojka pa ocete na siguran nacin da je otkacite,provereno
 
Haha Miladinovic oni malo salu na tvoj racun :) nek je ziva tasta ..slazem se stobom uzalud novcanik ako nemas oko i nezas sta trazis ..Moracu pohvaliti samo Forum POLJOINFO koji nam je omogucio mesto gde cemo mi mladi ili neiskusni uz ovoliko dobrog teskta uvek sta nauciti.
Drugo ovcari u srb nikada nisu bili pismeniji i u ovoj mogucnosti u kojoj smo mi sada razmenja znanja,potraznje,razmena grla,saveti .. to ce naravno doprineti svima nama u ovcarstvu..Posebno bih pohvalio pojedine osobe koje pored sve muke koje su spopale nase podrucje trude se da podignu nas nivo na neki moguci maximum.Necu imenovati ima tu predobrih odgajivaca u svim rasama tako da svako moze naci sebi ono sta zeli uz veliku literaturu.
Jos jedamput bih se zahvalio svima koji odgajaju rase i pored teske uslove uvoze grla pokusvaju neku cistinu u rasi da stvore koja kasnije i naravno stocarima koji koriste ovce za meso ide u veliki prilog ukrstanjem ..karakteristike tih krizanaca smo dovoljno procitali .
 
Od pre neko vece :) Za sada 4 ovce se ojagnjile, 6 jagnjadi i to svi zenski
f2r6np.jpg
 
svaka cast naslutio sam ja desavanja,neka su korisni,....zenkice slute na povecanje stada
 
Hvala svima :ppozdrav:
Pa sada da ce biti nekog velikog povecanja stada ne verujem jer imam jos par ovaca da zamenim tako da ce mi u stadu najstarija ovca imati tri godine. Ove godine kao ni jedne mi ljudi traze priplodni materijal tako da ce nesto biti i prodato, ali krem odgoja ostaje u stadu.
 
Dobro vece virtemebergasi,vidim da ste bili vredni, takodje cestitke i sa moje starni mladim odgajivacima! Samo napred momci i rezultati nece izostati.Ja sam bio proteklog vikenda u Srbiji malo bratu pomogao oko pripreme stale za jagnjenje i razvrstavanja stada pa sam tom prilikom napravio i par slika. Slike ce uslediti sutra ili do kraja vikenda. Mi vec mesec i po dana hranimo silazom kukuruza tako da su se zivotinje bas privikle.Toliko za sad od mene a na sledecem javljanju ce biti i slikaPozdrav svima
 
tooo Miljko,a ja mislio da si nas napustio,jedva cekam tvoje slike nadam se i ostali i detaljnije da nam objasnis kako ste razvrstavali stado i kako teku pripreme za jagnjenje kod vas
 
Ovo je jedan isecak iz stada, ovce razlicite starosti i razlicitog stadijuma gradviditeta
25hpg5i.jpg


---------- Poruka napisana u 19:27 ---------- Prethodna poruka je at 19:25 ----------

e3pub.jpg

U prvom planu je W ovan star nesto manje od dve god a pozadi je IDF star 1,5 godina

---------- Poruka napisana u 19:30 ---------- Prethodna poruka je at 19:27 ----------

ovo je par mladih dviscica W starih 6,5 meseci i IDF starih oko 9 meseci
k0hxdh.jpg


---------- Poruka napisana u 19:31 ---------- Prethodna poruka je at 19:30 ----------

jedan od ovnova star 3 godine koji je pario oko 30 ovaca i sada je sa citavim stadom da eventualno proveri ako je neka promakla
sewvn6.jpg


---------- Poruka napisana u 19:33 ---------- Prethodna poruka je at 19:31 ----------

W ovce razlicitog stadijuma graviditeta na dorucku hehe
2labvy1.jpg


---------- Poruka napisana u 19:34 ---------- Prethodna poruka je at 19:33 ----------

jos jednom jedan W ovan sa druge slike
anls94.jpg


---------- Poruka napisana u 19:35 ---------- Prethodna poruka je at 19:34 ----------

jos jednom ovan u kontroli
euh4lz.jpg
 
Nazad
Vrh