Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
1z6qirb.jpg


---------- Poruka napisana u 00:27 ---------- Prethodna poruka je at 00:22 ----------

grickaju mladice,kao da im fali nesto
ip9qpz.jpg


---------- Poruka napisana u 00:29 ---------- Prethodna poruka je at 00:27 ----------

dosta je bilo unutra
2yljjm9.jpg


---------- Poruka napisana u 00:31 ---------- Prethodna poruka je at 00:29 ----------

149nvp2.jpg
 
jos da ukrstis za nekom tovnom rasom ( zna se koja je najbolja ) i onda moze i u izvoz
 
ma Slavis se samo zeza vjerovatno ako ima daljei bolje od ovog

---------- Poruka napisana u 13:27 ---------- Prethodna poruka je at 13:26 ----------

a koju rasu Slavis podrazumjevas kad kazes zna se koja je najbolje
 
hvala drugari na lepoj reci,Petrovo ovce su sjagnjene i prva treba da se jagnji za 2,5 meseca,ostale su sjagnjene tu oko mesec dana nemaju jos vimena,tako izgledaju kad su zasusene,Bato sto se tice raznja to mozemo i proveriti ako naidjes nekad,...neznam sto nam se sarbanac ljuti,ja sam postavio slike sto kaze Petrovo da malo uzivamo,prodiskutujemo,ja bi takodje voleo da ostane na nasoj temi i da prati nas rad u gajenju w rase,voleo bi da cujem i njegovo misljenje o mojim ovcama,Slavis sto se tice ukrstanja sa nekom tovnom rasom,nisam razmisljao o tome,planirao sam da ih drzim u cistoj rasi jer volim w..,mada nikad se nezna,jer ja sam ovde pre svega da bi naucio nesto vise o ovcama i prosirio svoja znanja,volim da cujem svaciji savet i kritiku,posebno ako su dobronamerni.Voleo bi da vidim i sta se desava u vasim stadima drage kolege,pa jos kad bi svi ubacili po koju sliku da se druzimo i razmenjujemo iskustva.Nadam se da ste se obradovali mojim slikama,posto par dana nismo bili aktivni,da sam vas malo razdrmao,jer to mi je bio cilj.pozz
 
ja sam u komentarisanju veskovog stada bio cinican sa razlogom zato sto je njegovo stado vrunsko i primer kako treba da se pravilno uzgajaju ovce. posto mu je stado u tipu rase ne da mu ne treba terminalac nego mora ga popravljati iskljucivo jos kvalitetnijim ovnovima w rase da bi imao jos bolje stado i naravno mogao da uvecava stado. ako bi koristio neku drugu rasu ne bi mogao da siri stado a sto se tice mesnatosti nista ne bi popravio zancajnije. terminalac ima smisla samo za dosta ovaca cija jagnjad nisu mesnata i ako zelis da proizvodis konzumnu jagnjad.vesko siguran sam ima za prioritet prvo uvecanje stada.
 
krecu od 11 decembra i do kraja januara treba da bude gotovo izuzev nekoliko njih koje se parilo ponovo
 
Nazad
Vrh