Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
I kaze moj kolega Entuzijasta ja ga potopim sa slikama, pa vidis ti ovo moj druze, jbg prva liga dodje i osvoji kup dok mi igramo lace, jednostavno postavio nas tamo gde nam je mesto :) Covek ne da je potopio nas dvojicu i nase slike nego i citavu temu o ovcarstvu. Mislim da ove slike ostavljaju bez daha i zagrizene antivirtembergase.
Svaka cast Miljko
 
za kvicoje@ zadnja tura jaganjaca koja je zalucena pre mesec i po dana je osim nekoliko muskih rasprodata a njihove majke su se pre tri nedelje parile. Prva grupa pocinje sa jagnjenjem krajem decembra, druga u februaru i treca u aprilu.
za mirkopozega@ desi se da ovnovi po nekad skoce jedan na drugog ali ni jedan nije ostao sjagnjast do sad heheh
malo se salim, ne znam kako si to zakljucio ali na svim slikama gde se nalazi ovan u stadu je uvek cista rasa osim mladih dviski gde nema ovna i ovnova gde su svi oni koji trenutno nista ne rade zajedno
 
Hej momci nisam mislio nista lose samo to da su u boksu idf i w zajedno,ishitren zakljucak jer nisam procenjivao sta je sa desne strane idf na drugoj slici po redu,dal je nastran ili su u pitanju zenke zato sam bio iznenadjen,IZVINJAVAM SE AKO SE NEKO NASAO UVREDJEN I TEBI SIKA
 
ma nemas potrebe da se izvinjavas, ja vidim da je u zadnje vreme nekako zaostrena situacija medju forumasima ali to nije razlog da se za svaku sitnicu neko treba pravdati. Slika moze samo donekle da docara pravu situaciju zato su ponekad i potrebna dodatna objasnjenja.
pozdrav
 
odusevljavame ovakve slike sa vase farme miljkovici,grla u kondicioji,mlad priplod,vodjenje racuna o ishrani,kondiciji,higijene i sve ostale stvari,nemam reci iako nedrzim nijednu od ovih rasa,SVAKA CAST,pozdrav
 
11122011034.jpg

11122011036.jpg

11122011038.jpg

Evo mog skromnog stada...
 
svaka cast drugari bili ste vredni svidja mi se sto smo digli temu kao i pre neki mesec,svaka cast Miljko grla su u fulu,reci mi samo da li su vase ovce skorije sisane
 
ovce su osisane po drugi pu pocetkom oktobra. To radimo zbog higijene, ali najvise zbog klime u stali u toku zime. Naime ovce koje imaju "puno runo" znaci od proleca, mnogo vise vodene pare proizvode pa je i vlaznost vazduha mnogo visa u zatvorenim ili poluzatvorenim objektima. Svi znamo da ovcama a ni jaganjcima ne odgovara visoka vlaznost ali zato bakterijama koje se mnogo bolje razmnozavaju. To smo probali pre tri godine i to radimo sada kao preventivnu meru. Donkele i sam izgled zivotinja je po meni lepsi ali to je manje bitna stvar
 
Nazad
Vrh