Višnja

Freza je fiksna, pomeranje samo na polgama.
Slikacu kad opet odem u selo ako ne bude kasno.
 
Kolega da li bi mogao da mi posaljes jos koju sliku freze , da li je pomeranje samo na polugama traktora ili freza nije fiksna , pitanje i za ostale kolege koji su pravili ovakvu masinu
Naisao sam na ovu u telefonu... Slikao sam kad sam menjao kuciste lagera...

16hqkhf.jpg
[/IMG]
 
Nesko cim bude prilike prskaj odma. Ja sam imao iskustva sa gradom, a od prskanja bilo je rezultata.poz
Prije sat vremena bio grad.
Oštećeno preko polovine plodova, nije obaralo sa drveta ali su oštećenja vidljiva.
Da li ima koristi prskati sutra protiv truleži pošto je danas kiša?
 
Ljudi kakvo je zrenje kod vas u visnjarima? Kod mene prilicno neujednaceno. Na primer jedno stablo jos malo pa je skroz zrelo,a stablo pored njega plodovi tek poceli da menjaju boju.
 
Ista situacija i kod mene. Neka stabla su potpuno zrela, slobodno mogu da se beru odmah, a neka su jedva malo zarumenela...
 
Trebam da prskam mlade visnje protiv grinja. Imam Invert. Koliko da stavim na 10 l vode?,i da li da ubacujem jos neki insekticid protiv vasi ili ce invert resiti i to?Nigde ne pise koliko ide za visnju.
 
Poslednja izmena:
Evo slika moje višnje. U pitanju je Šumadinka. Sađena je pretprošle godine u jesen i sad im je druga vegetacija, i u odnosu na oblačinku su ipak dosta bujnije i naprednije. Inače podloga je Magriva. Ove godine u boljim stablima ima po otprilike 2kg roda, a u slabijim po 0.5-1kg. Naredne godine, kada im bude 3. godina imaju potencijal za 3-5kg, s tim da se to naravno ne zna do branja, ali govorim o potencijalu sorte i podloge.





 
Zicaprom, da li stvarno u drugoj godini moze da da vise od 1 kg u proseku? Ja imam Erdi botermo u trecoj godini i prosle godine mi je dala 40 gr u proseku a najbolja stabla oko 200 gr.
Ove godine normalno daleko vise ali ne mogu da procenim. Inace zasad mi je u dobrom stanju, redovno odrzavan, orezivan, djubren. Znam da je Sumadinka rodnija ali bas toliko...
 
Ja mislim da ovde ima bar 1 kg, a u mnogim ima i više ali je to manje bitno. Evo jedne slike i u cvetu. Inače višnja je sad u drugoj godini. Evo slika i kad je sađena, s tim što se sve ove prevremene grane moraju skinuti, jer cveta odmah u proleće nakon sadnje, pa je velika verovatnoca da ce se osušiti. Da sam imao kap po kap i da ostavim veći deo prevremenih grana sad bi to bila još veca stabla. Pritom treba znati da šumadinka daje plodove peko 20mm u prečniku koji su skoro 3 puta teži od oblačinke, tako da njeni plodovi dosta više teže u branju.

 
Trebam da prskam mlade visnje protiv grinja. Imam Invert. Koliko da stavim na 10 l vode?,i da li da ubacujem jos neki insekticid protiv vasi ili ce invert resiti i to?Nigde ne pise koliko ide za visnju.

On je za jabuku i krusku, ali mislim da ide 0.7l 1000litra vode, ili ako dobro racunam 7mililitra na 10 litra vode...
 
Nazad
Vrh