Višnja

Kako ga koristiš? Prskaš zemlju oko visanja ili neki drugi nacin?
 
Sa cime da tretiram visnje protiv ovih vasi?
13234969_10201785054265175_683946758_o.jpg
[/URL][/IMG]
 
Bilo koji insekticid će ih uništiti, možeš nešto na bazi acetamiprida, hlorpirifosa, deltametrina....
 
Da li neko zna koja je to sorta visnje stize mi na berbu u roku od par dana? Kao reper kad stize da kazem da u istom vocnjaku skoro pa obrah burlat.
 
Prije sat vremena bio grad.
Oštećeno preko polovine plodova, nije obaralo sa drveta ali su oštećenja vidljiva.
Da li ima koristi prskati sutra protiv truleži pošto je danas kiša?
 
E, pa zemljace.....sta reci...uzas....Ono sto je sada problem jesu ulazne rane na ostecenim plodovima koje mogu prouzrokovati moniliju f....najbolje bi bilo da je moguce maknuti ostecene plodove, ali znam da je to nemoguca misija....dakle, posto se bavis intenzivnom proizvodnjom,a do berbe imas jos vremena, onda je izbor Teldor. Bice to skupa investicija, ali sada valja zastititi za naredne godine....zelim Ti puno srece, odnosno svima nama....:)
 
Danas idem Signum i Nordox oštećenja su koliko se vidi mala, ali evo vidićemo.
Sreća je sto kod nas visnja kasni berba je tek za 20 dana.
Ovo su slike od juče 15 min posle grada pa me interesuje vaše mišljenje.






 
Varovatno ce ponegde da pokaze ostecenja, ali rekao bih da nece biti strasno. Ne brini, kad visnja prerodi umeju da traze dlaku u jajetu, kad bude nestasica kao ove godine sve guraju u prvu klasu, barem je tako bivalo u Nisu i okolini
 
Šteta velika. Pogotovo što znam da tebi dosta znači kvalitet a ne samo masa.
Ja sam prošle godine imao malo grada ali mnogo ranije i malo slabije samo sa zapadne strane tako je vetar duvao. pratio sam ali na kraju se nije poznavalo. e sad da li su one oštećene opale ili su bile baš male pa su se zalečile neznam ni sam. Ali ovo tvoje je baš kasno i ima dobrih oštećenja...
Pretpostavljam da su unutra i ispod lišća malo bolje ali to je problem sve birati posle šta je dobro a šta ne
 
A ovaj "matori" što vesla bi mogao na Drinu na splavarenje...Srećan rad domaćine!!! Odlično izgleda!!!
 
Nekada sam i ja imao takvu frezu samo što sam ja napravio i klupicu da onaj ko pomera frezuu sedi,evo iskopah slike sa kompa mada je ovde već bila u procesu ugradnje pumpe i klipa za pomeranje
lURc3kn.jpg
CFAN0H5.jpg
 
Nazad
Vrh