Višnja

Da vas pitam posto sam skorojevic,ove godine sam nasledio 1000 stabala oblacinske,berba je prosla kako je prosla,rod je bio vrhunski,cenu svi znamo..e sad da li bi trebao da je oprskam i sa cim? Bakrom ili?
 
Ljudi, prskajte cim oberete, cocomices jezivo brzo krenuo ove godine. U nedelju u visnjaru 3 lista, danas 20% zutih... a imao sam 2 preventivna prskanja od cocomicesa
 
Insekticid Zupa Deci aktivna materija DELTAMETRIN.
Da li mogu da ga koristim protiv grinja u visnji? Pise da je i akaricid.
 
Ako si ga vec kupio onda prskaj, kad pise da je i akaricid onda moze protiv grinja. Ako ga nisi kupio, od Akaricida bih ti preporucio Sanmite uvozi ga Agromarket i odlican je akaricid (provereno).
Ja sam ove godine protiv grinja koristio Galenikin Fobos, (u Sljivi) i zadovoljan sam ucinkom...
 
Jaoooo, ja zagubih pakovanje, cale kupio, isto aktivna materija Dodin, aj fabricki naziv ne znam... Zaustavio ekstra cocomices, kakav je bio pre mesec dana takav je i sad. Ako nadjem kutiju javljam
 
Silit..ja isao juce da prskam..steta 30 do 40 posto..zetva mi se oduzila pa nisam stigao ranije..sta da ocekujem dogodine? Hoce li stabla doci sebi na prolece?
 
Meni je list opao 90 posto jos pre dve nedelje. Koliku i kakvu stetu da ocekujem? Propustio sam zadnje prskanje i to mi je sad skola za drugi put.

Sent from my Trunk 1 using Tapatalk
 
Zavisi od vremenskih uslova koji slede. Ako se jesen prolongira, bude dosta padavina i toplo, moze doci do retrovegetacije tj da ove godine opet procvetaju. To osim ocigledne stete koja je da si bez roda sledece godine moze dovesti i do fatalnih posledica da ti se vocke smrznu jer nece spremne tj bez lista docekati zimu.

Nemoj ih zato niposto djubriti pre nego vidis u okolini da je opao list. Nemoj ih ni rezati ako ti je i to padalo na pamet jer i rezidba izaziva bujanje.
 
Vidim da je dosta i drugima opao skoro kao meni ali ima i onih koji su dobrom zastitom zastitili i imaju listove kao u prolece. Nije mi bitan rod, visnje su u 3oj godini sada, vazno da ne dodje do isusivanja stabla. Vi predlazete da ih u jesen i zimu ne rezem i djubrim? A plavo prskanje?

Sent from my Trunk 1 using Tapatalk
 
Predlažem i đubrenje i prskanje bakrom, kada u okolini opadne skoro sav list, rezidbu ne jer joj tad nije vreme već u martu mesecu.

Ne predlažem ništa što može izazvati bujnost a to je đubrenje pre nego opadne list, zalivanje i rezidba.
 
Predlažem i đubrenje i prskanje bakrom, kada u okolini opadne skoro sav list, rezidbu ne jer joj tad nije vreme već u martu mesecu.

Ne predlažem ništa što može izazvati bujnost a to je đubrenje pre nego opadne list, zalivanje i rezidba.
Hvala puno na odgovoru oktopod, brinem malo jer imam 600 komada u 3oj goda to nije bas malo, nije mi do roda sledece godine vazno je samo da ostanu zive :)

Sent from my Trunk 1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh