Višnja

I kod mene u Svrljigu je mraz obrao niže voćnjake uz Timok. Ja sam na brdu pa do mene nije stigao, sve je Ok, ali ovo svakako nije u dobro za voćku, jer su ovo šokovi za nju. Ne mora da znači da će biti posledica, ali bi bilo dobro odraditi jedan tretman sa aminokiselinama da se malo ublaže stresovi po biljku.
Sa druge strane, danas smo ubili prvih nekoliko žilogriza, koji rade po velikoj vrućini.
inače odgovor za Vasovca:, Agromarket daje reg. polj. gazd. da kupuju direktno od njih i da plaćaju preko računa, mada cene nisu baš kao za apoteke, jer oni na količinu dobijaju veći rabat, ali je opet malo bolje raditi direktno sa njima.
 
Kako kupuješ?Naručuješ telefonom pa ti šalju brzom poštom ili?Daj nešto od cena da uporedimo
 
Ja sam isto naručio ali preko jedne poljoapoteke koja saražuje sa njima za 7 dana su mi isporučili sve (25 stavki),ne bi bilo loše da uporedimo cene.:off_topic:
 
slike.php
[/URL] [/IMG]

Prve tri su kalem od marta ove godine a druge tri od marta prosle, sve na stalno mesto, moj pocetnicki rucni rad, bicei nekog roda malo. Sumadinka.
 
Kod mene na oblacinskoj visnji se pojavile neke crvene fleke na plodovima,ne svim ali ima dosta..ssta to moze biti?
 
Sremac@ ja mislim da ti plodovi menjaju boju, tj po meni ovako bez slike ... Ako je jedna strana recimo zelena a druga vuce na crvenu onda je to to... Ako imas mogucnosti slikaj da vidimo...
 
Kod mene na Banstolu isti problemi,ludački cvetalo,nenormalno pčela imao,posle toga 90 procenata ploda pocrvenelo i otpalo.Kod trešnje slično.Možda loša kiša?
 
pred kretanje vegetacije izvadio sam oblacinsku bila stara mozda oko 20-25 godina,ostao koren u zemlji i kao reakcija na ,,jacu"rezidbu koren pustio mnogo izdanaka,e sad ostavio sam ih da ih odksolujem samo me zanima da li iz jednog mesta gde izbijaju da ostavim samo 1 ili moze vise mozda 2 ili cak 3????kako cu podeliti koren s obzirom kolikomoze da se razvije za 1 godinu???
evo i slike http://prntscr.com/azfx6u
 
Kada je pravo vreme za rasturanje djubriva u visnji... pocetnik sam pada pitam vas iskusne za savet. Inace, bacio sam 8:16:24 u decembru, mali ruske 16:16:16 u februaru i KAN pre 15 dana. Da li sam nesto pogresio? mozda je kan trebalo ranije???
 
Visnja je ponela kako treba, ali nece izneti rod kako treba. Vec ste naveli sve probleme zbog kojih je ove godine tako. Moje pitanje je da li ima svrhe sada baciti neko vestacko djubrivo (i koje?) u cilju povecanja kvaliteta(krupnoće) ploda?
 
Uzo sam impakt i kraft sad za prskanje, da li da ubacujem jos nesto posto su visnje pocele da menjaju boju?

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Impakt (ako mislis na impakt25) nije registrovan za upotrebu u vocarstvu. Dobar je i koristim ga za mlado voce kad nema plodova. Umesto impakta Ubaci Mankogal i Dional, kraft je OK...
 
Za vikend se malo radilo po voćnjaku. Nije bilo velike trave već je prskano i košeno ali bolje na vrema kad se odradi


Rod nije loš, nije nešto ekstra ali ne žalim se. Na slikama se nešto i ne vidi lepo ali ponelo je solidno kada se zadignu grane.
Srećom za sada nisam imao nikakve štete nadam se da će tako i ostati
 
Nazad
Vrh