Višnja

danas sam bio u vocnjaku. lepo su olistale. na par sam nasao neke bele crve koji su pojeli malo lisca. i neke paukove. mislio sam da to oprskam sa mankogalom i abastate-om jer se ovde dosta pominju a ja iskreno nemam pojma. recite mi da li smem da ih pomesam pa to odradim odjednom ili moram u dva prskanja? ako mora u dva prskanja, koji preparat ide prvo i koliko vremena treba da prodje dok ne oprskam i sa drugim? i sto rece jedan kolega pre par postova, sta bih ja bez ovog foruma!
 
Mozes abasate i mankogal i neki insekticid (konzul ili nerelle-d ili neki treci, bilo koji ce ti resiti probleme ), naravno izmesaj sve.
 
Imam pitanje oko prskanja u fazi razvijanja ploda u fazi graska, da li je dovoljno imakt +dimetogal ili dodavati jos neko sredstvo za tresnjinu muvu protiv ubusavanja, sta znam? Pozdrav

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Za trešnjinu muvu je rano, mada bi je dimetogal skinuo i da je ima. Međutim ja Dimetoate ne koristim posle precvetavanja, sada možeš uz fungicid za zaštitu lista da dodaš Nurelle D, koji ima 2 aktivne materije, od kojih je jedan hlorpirifost i koji će skinuti gusenice i ostalu gamad koja već gamiže po listu. U narednom tretmanu za oko 15 dana može Decis ili Afinex, gde se obično ciljaju vaši, a tešnjina muva napada plod kad omekša, a to je kad počne da crveni,a toga neće biti još podosta.
 
Umesto Afineksa dobar izbor je Vizard, Stoktonov acetamipird, koji je jeftiniji malko. I Galenika ima pandan Decisu, sad ne mogu ime da se setim, ali pitajte u apoteci. Nurel D pandan je Galenika Konzul koji koristimo 3-4 godine vec. Jako dobar preparat u svakom usevu.
 
Umesto Afineksa dobar izbor je Vizard, Stoktonov acetamipird, koji je jeftiniji malko. I Galenika ima pandan Decisu, sad ne mogu ime da se setim, ali pitajte u apoteci. Nurel D pandan je Galenika Konzul koji koristimo 3-4 godine vec. Jako dobar preparat u svakom usevu.

Pandan Decisu je Galenikin Polux. Juce sam kupio pakovanje od 200ml i platio 550 din. Toliko kosta Decis od 100ml.
 
Jeli koristio neko delfan plus u visnjama, kod nas je bio jutros mraz pa sam narucio pakovanje da probam. Nije bio jak mraz da li ce napraviti stetu ne znam
alex.bundalo@
 
Naravno da ne morate koristiti originalan Decis, bitna je aktivna materija. Ja uzimam hemiju u agromarketu, po veleprodajnim cenama na Poljopr, gazdinstvo i plaćam preko računa. Jutros mi je baš stigao Nurelle D, Poliram i Tečni Calcium. Sve je osetno jeftinije nego u apoteci ili ako se poredi originalni proizvod od Bayera, Basf, ili sl.
 
jh7nm9.jpg
 
Kod mene je preklani mraz odnio sigurno 2/3 roda. Evo slika malo su stare ali ne daj Bože da se ponovi:





Juče je bilo 0° ali koliko sam primjetio nije bilo stete, najavljena je mogućnost ponovo za utorak, odnosno ponedeljak utorak.
 
Nazad
Vrh