Višnja

Sto chorus aktivna materija ciprodinil??? EM je najskuplji em mu je karenca 7 dana... Bolje da uzmes fungicid cija je aktivna materija Tebukonazol ili prohrolaz ili boskalid + piraklostrobin (Signum fungicid) ima duzu karencu i ne moras na 7 dana da letis po visnjaru... Cilj ti je sa manje goriva i manje puta prskanja bolju i duzu zastitu... Ove dve materije koje sam naveo imaju Acord Galenika Fitofarmacija i MIrage AgroChemicals...
Chorus 7 radnih dana karenca,
Signum 14 radnih dana karenca,
Acord 21 radni dan karenca,
Mirage 45 EC radna karenca obezbedjena vremenom primene.
Pa odlucite cime cete prskati....

Ako je karenca 7 radnih dana racuna li se tu 7 radnih dana kod privatnika (svih 7 dana u nedelji) ili u drzavnim sluzbama gde se subota i nedelja ne rade :sta:

Chorus 50 wg ima karencu 14 dana u visnji
 
Poslednja izmena:
Kako ko zeli neka prska... Dan je dan, bilo u privatnom i drustvenom sektoru... Voce ne zna za subotu i nedelju, kao sto rad sa kravama muzarama nema sad cu da je muzem sad necu...KOd mene jednom su ljudi iz sela rekli oni za praznik ne rade, i tu godinu monilija uradila svoje, sledece godine nit pominju praznike niti je monilije bilo...
 
Mislim da ove godine nece biti monilije zbog vremenskih prilika, celo cvetanje i precvetavanje ce biti po suncu tako da bilo koji preparat protiv nje zavrsava posao
 
Sto chorus aktivna materija ciprodinil??? EM je najskuplji em mu je karenca 7 dana... Bolje da uzmes fungicid cija je aktivna materija Tebukonazol ili prohrolaz ili boskalid + piraklostrobin (Signum fungicid) ima duzu karencu i ne moras na 7 dana da letis po visnjaru... Cilj ti je sa manje goriva i manje puta prskanja bolju i duzu zastitu... Ove dve materije koje sam naveo imaju Acord Galenika Fitofarmacija i MIrage AgroChemicals...
Chorus 7 radnih dana karenca,
Signum 14 radnih dana karenca,
Acord 21 radni dan karenca,
Mirage 45 EC radna karenca obezbedjena vremenom primene.
Pa odlucite cime cete prskati....

Nesto si pomesao. Termin radna karenca oznacava vreme za koje ne bi trebalo da se ulazi u vocnjak da se nesto radi.
Termin karenca oznacava vreme od prskanja do bezbedne konzumacije ploda i koliko ja znam on nema veze sa vremenom koliko je biljka zasticena od napada patogena. Na primer za moniliju ako pada kisa vocka je zasticena 2 dana plus moze zaustaviti bolest u narednih 48h ako se bolest pojavi. Sve ipak zavisi i od temperature kao i duzine kvasenja. Ako je suvo i bez kise prakticno nema ni opasnosti od monilije.
 
Mozda Slobo, ja karencu gledam kao zastitu voca, jer se kod mene tako pokazala, mozda je kod svih vas drugacije... Nazalost, ne mogu raditi kao kod svih vas jer mi je vocnjak gde sam i ja... Duza karenca duza zastita = to je moje iskustvo... DOk sam recimo prskao sa sredstvima koji imaju 7 dana karencu monilije bilo za izvoz, sada kako prskam sa Acord-om recimo, nemam problema cak i ako kisa deset puta pada pa ugreje sunce... Monilije jednostavno nema... DA li je tada sredstvo bilo u pitanju ili ne, suvise sam mali da bih eksperimentisao. CInjenica je da kod mene tako to ide, pogresno ili ne tako je... Radna karenca oznacava vreme za koje ne bi trebao da se ulazi u vocnjak da se nesto radi, pod tim se podrazumeva i prskanje. Radna karenca sluzi i da se zna do kada je vocka zasticena. Kada krene prskanje prvo pa drugo pa trece, sem toga drugog posla nema u vocnjacima ( PRskao voce ili travu u njemu i to je rad..) Mozda gresim, ali po meni svako sredstvo koje ne stiti duze od 15 dana vockicu i njene polodove, zahteva dodatno angazovanje dodatno trosenje novca dodatno trosenje goriva, jer nije svejedno da li visnju prskas 7 10 ili 5 puta.... Po meni opet kazem, sto manje prskanja sto duza zastita usteda novca je velika... Chorus sa tom karencom najskuplji na trzistu za koji znam, a Akord ili MIrage pa cak i Signum daleko jeftiniji i bolji... Opet mozda gresim ali to je moje iskustvo, ne morate ga uvaziti niti eksperimentisati -necu se ocesati uvredjenim ni malo :osmeh:

- - - - - - - - - -

Izvinjavam se za dupli post na pocetku recenice mislio sam da karencu gledam kao vremenski interval zastite voca...
 
Bilo bi lepo kad bi recimo signum stitio vocke od monilije 14 dana. Jednom isprskas kajsije i gotovo. Ipak iskustvo ljudi ove godine je da su prskali kajsije i po 4 puta pa se ipak pojavila monilija. Vremenski uslovi su bili kljucni.
A sta da tek kazem za akord 21 dan. Pa svi bi koristili samo njega kad bi zastita toliko trajala. Nisam ga koristio ali nema sanse da je tako. Mozda kod tebe ima manje prisutnih patogena koji izazivaju zarazu pa treba manje zastite. Ako je tako imas srece.
 
Mozda SLobo, ne znam... DO sada nisam imao frku sa fungicidima koji imaju duzu karencu za razliku od fungicida sa kratkom karencom... Kajsiju ne gajim pa ne znam mozda su ljudi zaksnili za prvo prskanje pa se pojavila monilija tako da drugo i trece nema nekog efekta. Ja da mogu vecinsko voce bih sadio kajsije, ali nazalost i ovu jednu ispred kuce koja imam rodi 1 u 5 godina jer je mraz obere... Recimo kada je normalna godina ja tri puta oprskam to jedno drvo i rodi dosta, samo da nije problem mraza sigurno bi najzastupljenija bila kajsija...
Razlicita su iskustva, a mozda i ima manje patogena sto ti kazes, jer sve oko mene je voce i svi prskaju mozda i to ima efekta...
 
Ja ne razmisljam o fungicidima od kad sam poceo da koristim Mirage...
Bio je reci o nekoj aktivnoj materiji koja ostaje u plodu, jel moze nako ko zna o cemu se radi da napise nesto o tome...
 
Mirage® 45 EC je fungicid sa protektivnim i kurativnim delovanjem.


Aktivna materija:
prohloraz 450 g/l


Formulacija:
koncentrat za emulziju-EC


Karenca:
35 dana za pšenicu i ječam, obezbeđena vremenom primene za višnju



 
Naravno da je Mirage fungicid, mislio sam da ne razmisljam o drugim FUNGICIDIMA...
 
Ljudi da ne bude zabune. Karenca je vreme koje mora da prodje od tretiranja do berbe. Radna karenca je vreme koje treba da prodje od tretiranja do ulaska radnika u parcelu. I to je to. Ne mesajte babe i zabe

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Mislim da cu uzeti Kubik Plus. A jel ide sad neka prihrana? Isao sam sa Bormax u prvom prskanju. Jel opet da ubacim njega ili ne mora nista?
 
Ljudi da ne bude zabune. Karenca je vreme koje mora da prodje od tretiranja do berbe. Radna karenca je vreme koje treba da prodje od tretiranja do ulaska radnika u parcelu. I to je to. Ne mesajte babe i zabe

Послато са U8815 користећи Тапаток 2

Aj molim te drugarski pojasni malo to sto si napisao za radnu karencu... Ako sam te dobro razumeo rekao si da je radna karenca vreme koje treba da prodje od tretiranja do ulaska radnika u parcelu... Da li to znaci da je opasno po zivot radnika ako udje u oprskan vocnjak u tom periodu?? Drugo, da li znaci da je voce koje si prskao zasticeno taj period??? Ta definicija je sirok pojam vreme koje treba da prodje od ulaska radnika u parcelu... Deluje ovako na prvi pogled pogubno po zivot svakog ko udje u vremenu karence... Meni to tako deluje Nebojsa , znaci cisto drugarski objasni molim te:osmeh:
 
Program zastite visnje...


ht66id.jpg
 
Nazad
Vrh