Vesti o poljoprivredi ( Saša Dragin )

najveca laz koja se pojavila u vezi odlazeceg gdina ministra je: da su ga podrzali seljacka udruzenja i asocijacije. A TO NIJE TACNO .tacno jeste da su ga podrzali oni koji su morali da ga podrze jer su se verovatno uplasili da ce ako dodoje nova vlast to morati da VRATE.ti koji su se pojavili ako su se uopste i pojavili kao oni koji ga podrzavaju to govore u svoje ima a ne u ime onih koje zastuaju jer oni to i ne znaju a i ne znaju sta su sve dobili da bi ga podrzali.inace svi ti koji su ga podrzali mogu stati u jedan djacki autobus, a koliko je poljo u srbiji.jedan odgovor za Diklofena. tebi je ocigledno lepo u poljopprivredi i tako i treba da bude a da li znas kako je lepo onima u sumadiji gde im se mleko otkupljuje po 16 din. e da to znas drugacije bi reagovao a jos da znas da su ga ti sto su ga podrzali dobili traktore i prikljucne masine za DZABE a mnogi ne mogu ni kredit ni subvencije da ostvare a kamoli da dobiju podsticajna sredstva tako da mi i to tvoje odobravanje ministarskih poteza u borbi za boljeg seljaka smrdi .pozzzz
 
de,de.....

od ovoga moze da dodje i bolji i gori

ako bude bolji dobro je, ako bude gori jos ce lakse da se smakne

najgora varijanta je da ostane stari, jer cim se neko ulezi na jednoj poziciji to nije dobro ni za njega ni za okolinu :cao:
 
nervira me i sama pomisao da takav covek moze da izjavi da ga ceka mesto na fakultetu,, sta da predaje , ,,kako unistiti poljop proizvodnju u jednoj polj zemlji smesno zato nam tako i jeste.on covek lepo kaze da nikada nece dobiti pare oni u lakovanim cipelama ,, a ja se pitam a ko odlucuje o tim parama nego ljudi u dzipovima ,lakovanim cipelama ,bosovim odelima, tamnim naocarima. ja sam ih tako video i doziveo (ministra i njegove pomocnike )
 
sme sme sto da ne mi se ne krijemo i ne ljubimo nikome ruke, a sve ovo sto sam napisao stojim iza toga i to mogu javno da kazem pred bogom i svima jer je doticni min gdin dragin pred nama 9 rekao gdinu Brani mijatovicu iz Bogatica,, jesam ti dao traktor da ne pravis asocijaciju ,, na sta je ovaj rekao a niste mi dali prikljucne masine. e sada je taj gdin dobio i prikljucne masine i izbacen je iz asocijacije poljorivrednika srbije. e sada takvi podrzavaju dragina.hoces jos primera ili ti je ovo dosta da znas ko ga podrzava a ko ne? inace ja sam ponosni clan jedine i prave seljacke asocijacije koja u svom clanstvu nema ljude koji ne mogu da pogledaju u oci bilo kome u ovoj drzavi. a to udruzenje je ASOCIJACIJA POLJORIVREDNIKA SRBIJE koja je davno ukazivala na sve goruce probleme u polj. ali je to smetalo svima u min polj a to im se sada obija o glavu.njima trebaju ljudi iz titovog doba koji ce samo da tapsu a kada ga pitas sto ti tapses a on kaze jebiga tako svi rade.
 
Niko od vas što ste za smenu ministras Dragina niste mi odgovorilili koji njegov predhodnik je bio boli ministar poljoprivrede od njega ? Ali razumem poljoprivrednike koji se bave stočarstvom a su nezadovoljni jer imaju opravdan razlog i moramo se nadati ta će stanje u stočarstvu da se popravi a već se bar malo i popravlja, ali ko se bavi ratarstvom a nije trenutno zadovoljan taj nikad i neće biti zadovoljan i netreba ni da se bavi poloprivredom jer poloprivreda nije grana gde može čovek da se obogati na brzinu (osim ako nekrade) već dugogotičnim radom.
 
Provac mene ne interesuje u kom si udruženju ,podržavam te u većini izjava ali me "interesuje" u kojoj si stranci jer si prilično nastrojen protiv vladajuće koalicije.
Naravno odgovor ne moraš poslati zato je pod navodnicima.
Voleo bi da ovde ljudi pišu sa stanovništva jednog paora a ne aktiviste neke partije. :cao:

Mikulaš pa ti iz posta u post insistiraš" koji je predhodnik bio bolji?" ,jesi li se zapitao da li može doći neko bolji i od predhodnika i od sadašnjeg ministra!
 
@provac Hteo bih od tebe da čujem konkretne mere koje nisu valjale poslednje dve tri god. i šta bi po tebi trebalo i kako bi trebalo voditi poljoprivredu u ovoj situaciji u kojoj se nalazi država. Konkretno što se mene tiče da me neshvatiš pogrešno jesam za to da je vlada RS trebala više da ulaže u poljoprivredu ali da je Dragin loš ministar ne mogu da se složim u potpunosti poznavajući predhodnike koji su vodili poljoprivredu i mere koje smo dobro zapamtili i ruku na srce kad se osvrnem u kraju u kome živim a poljoprivredni je vidim napredak ind.polj.proizvođača na desetine novih traktora priključnih mašina novih automobila i nijedan ha zemlje koji izače u oglase ne ponovi se dvapu a da je tako loše složićeš se samnom bilo bi zemlje i keri na rep a to ti je jedini konkretan pokazatelj stanja u poljoprivredi tj u ratarstvu. :cao:
 
Izgleda je čovek dobar aktivista opozicije pa samo kudi one koji su bar "nešto" pozitivno uradili za poljoprivredu Srbije.Ne znaš ti izgleda Bivšeg ministra Milosavljevića...... bio bi ti Dragin"savršen". :cao:
 
NAJINTERESANTNIJE PITANJE sto neizlaze uredbe lepo pa da vidimo sta su radili prethodne godine kada su rekli jos cemo bolje unaprediti uredbe a ono nista neizlazi nego se cuti a mi nabavljamo seme,vestak a kad bude jun/jul mozda cemo onda dobiti tamo za postrnu setvu uredbe . Pa da su normalni vec bi sve znali u januaru/februaru prosle godine set za ratarstvo je u ovo vreme izasao a sad kada pitas nista se nezna pomocnici izjavljuju ko sta stigne a da ih posle pitas sto nije tako rekli bi nije do nas pa dajte vec jednom iznesite uredbe da se sve zna a ne danas vinogradarstvo sutra ce pcelarstvo sve samo ne ratarstvo :zli: :zli: :zli: :zli: :zli:
 
Provac evo ti Dragin na RTS 1 :cao:
Post je spojen: [time]1298051046[/time]
_________________________________________________
Ideklecin,stavi po koji zarez i tačku ovako u dahu kako pišeš rečenica gubi smisao.
U pravu si uredba je izašla 13 feb. ako se ne varam sada kasni 5 dana ::namigivanje::
 
Misliš da to samo do Dragina zavisi?Ja nisam rekao da sam zadovoljan sa radom celokupne vlade RS i znam da od boljeg ima bolji ali mi se više ne kocka i ne bih želo da tražim preko leba pogaču.I ja bih voleo da su urebe donešene zar ne čuješ da se smanjuje vlada ::namigivanje:: a ni Dinkić prošle godine nije bio ovako aktuelan kao sada :D
 
Ja bas i ne vidim neki veliki napredak individualnih polj. proizvodjaca, sve je to jako malo. Vecina novih traktora i masina se uzima na kredit, sa evrom se nikad ne zna sta ce biti, pasu samim tim i krediti rizicni, gorivo je nenormalno skupo, a tek ovogodisnje cene vestackog djubriva su strasne, mnogi nece moci ni da ga kupe. Stocarstvo su unistili, a sad kao uvozom junica i premijom od 5 dinara pokusavaju da isprave krivu Drinu. Da su o tome ranije mislili ne bismo bili u ovakvoj situaciji. Velika su ulaganja, prihodi mali. A sto se tice donosenja uredbi, po njima se vidi koliko ih zanima poljoprivreda. Mozda nisam u pravu, ali to je moje misljenje... :ppozdrav:
 
Ministarstvo: Potpis Dragina na dokumentu je falsifikat
18. februar 2011. | 16:46 | Izvor: Beta
BEOGRAD -

Ministarstvo poljoprivrede Srbije saopštilo je da je podnelo krivičnu prijavu protiv NN lica zbog falsifikata sa potpisom ministra poljoprivrede Saše Dragina.

U saopštenju se navodi da je falsifikovani dokument sa navodnim potpisom Dragina poslat na adrese beogradskih medijskih kuća.

O tom slučaju obavešten je direktor policije Milorad Veljović.

Radi se, kako je navedeno u saopštenju, o "zlonamernom falsifikatu, smišljenom da diskredituje rad Ministarstva poljoprivrede i ministra Dragina".

"Ovakav dopis predstavlja nastavak medijske hajke na ministra Dragina kome su, kao što je javnosti poznato, i zbog dosledne borbe protiv tajkunskih lobija u poljoprivredi nedavno upućivane i pretnje smrću zbog kojih je policija već morala da reaguje", ističe Ministarstvo poljoprivrede.
 
Da uzima se na kredit, ali kredit koji je subvencionisan od strane ministarstva .Da se uzimaju na klasičan bankaski kredit veruj da ne bi bilo ni 5% novih traktora.
Što se tiče stočarstva tu te apsolutno podržavam.
A što se tiče cene nafte to ne treba ni polemisati znamo od čega zavisi cena nafte ,nema naša vlada a kamo li ministarstvo bilo kakvog uticaja na cenu nafte. :cao:
 
To si u pravu da min poljoprivrede nema veze, ali vlada ima oni podizu akcize na gorivo stalno. Cilj mi je bio da kazem kolika su sredstva koja treba uloziti u poljoprivrednu proizvodnju, a nafta je jedan od glavnih. A cena djubriva je takodje ogromna, pa kako da povecam proizvodnju kad ne znam da li cu moci i da ga kupim. Oni daju povracaj na sve to, ali prvo treba imati novca pa ulozitiiz svog dzepa, pa tek onda sacekati povracaj
 
Nazad
Vrh