Vesti o poljoprivredi ( Saša Dragin )

sasa dragin je svojim nacinom subvencionosanja ucinio da skoci cena zemlji i arendi tako da se vecina subvencija prelije arendasima u dzep,covek je redak umetnik sto god on pomaze to sve vise propada pogledamo ratarstvo prosecni prinosi opali , stocarstvo u nogdaunu,pitam jeli on to radi namerno ili je stvarno toliko nesposoban,ne bi me iznenadilo da ovi na zapadu misle ,sasa ist gut to njima odgovara moje licno mosljenje da bi njegov rad i trosenje para trebalo detaljno pregledati ne deluje mi bas preposteno :nono:
 
[ftp=ftp://[/ftp]
Dragin: Smenjuju me bogataši
IZVOR: BETA, TANJUG
Čuprija -- Ministar poljoprivrede Saša Dragin kaže da ga "smenjuju ljudi koji sede po kancelarijama i koji se voze u automobilima skupljim od moga stana".


"Na čast im, kako žanješ tako ti se vraća", rekao je Dragin.

"Ja sam od 14. godine u poljoprivredi, a već sam rekao da mi ministarska stolica nije srasla za leđa. Profesor sam na Poljoprivrednom fakultetu, i imam nameru da se i dalje bavim poljoprivredom“‚ rekao je Dragin.

On je izjavio da „hranu ne proizvode ljudi u lak cipelama već seljaci“ , i da subvencije iz budžeta države neće dobijati samo pet najbogatijih ljudi u državi dok je on ministar.

Dragin je rekao da će novac iz državnog budžeta dobiti seoski domaćini i njima će država pomoći i ponuditi sve što može da se poljoprivredna poroizvodnja razvija.

„Ove godine su cene poljoprivrednih proizvoda dobre, dao Bog da budu još bolje, ali računamo i na to da pritisnemo preradjivačku industriju da ušuri i zarade ne budu toliko veliki", kazao je ministar.

„Ukoliko uspemo da proizvedemo dobru letinu, po dobroj ceni, i da obuzdamo prerađivače, narod u Srbiji će imati dovoljno kvalitetne hrane po pristupačnim cenama“‚ ocenio je ministar i naglasio da "niko ne može da ucenjuje državu veštačkim nestašicama, ni na bilo koji drugi način".

Ministar poljoprivrede Srbije Saša Dragin kaže da su dodatna sredstva u ovogodišnjem agrarnom budžetu, od dve milijarde dinara, usmerena na revitalizaciju mlečnog govedarstva i stočarstva. "Tako će se sada premija isplaćivati kvartalno, po litru isporučenog mleka u iznosu od pet dinara", rekao je Dragin.
 
До сада је било минимум 5 УМАТИЧЕНИХ крава по газдинству, али веруј ми, траже сваку зачкољицу дати одбију субвецију. Мени, нпр, нису признали једну краву ове године, а прошле јесу,која је купљена на фарми у Забели, па је имала шестоцифрени ХБ број, а по Војводини су петоцифрени, па им је било сумљиво(!?), а нпр њеној ћерки нико није правио проблем!- просто матична књиге у Војводини и ужој Србији нису на истом месту, а они као да су на другом крају света и не сарађују !!!
 
sandbarst je napisao(la):
sasa dragin je svojim nacinom subvencionosanja ucinio da skoci cena zemlji i arendi tako da se vecina subvencija prelije arendasima u dzep,covek je redak umetnik sto god on pomaze to sve vise propada pogledamo ratarstvo prosecni prinosi opali , stocarstvo u nogdaunu,pitam jeli on to radi namerno ili je stvarno toliko nesposoban,ne bi me iznenadilo da ovi na zapadu misle ,sasa ist gut to njima odgovara moje licno mosljenje da bi njegov rad i trosenje para trebalo detaljno pregledati ne deluje mi bas preposteno :nono:
Gospodine Sanbarst dali ste vi normalni i svesni šta pišete ! Način na koji Ministar Dragin subvencioniše Poljoprivrednu projizvodnju a pogotovo ratarstvo je najpošteniji i najrealniji, a srectva su plasirana na pravo mesto, jer nikad nije posejano toliko veštačkog đjubriva kao u poslednje dve godine,i nije tačno da je proizvodnja u ratarsvu opala već je porasla. A što se tiče arende to smo mi ratari podigli cene arende u međusobnom prepucavanju, ali Ministarstvo je jasno stavilo do znanja kome subvencije pripadaju i svako mora da ih opravda računima a kolko ja znam onaj što zemlju proda u arendu račune za veštačko,seme i naftu nema.
I molim vas navedite mi jednog ministra poljoprivrede koji je bio pre Dragina a koji je po vama bio sposobniji i pošteniji ::namigivanje::
 
da li neko zna kada ce izaci uredbe za ratarstvo i da li ce izaci i za subvenciju sitne mehanizacije :sta:
 
idklecin je napisao(la):
da li neko zna kada ce izaci uredbe za ratarstvo i da li ce izaci i za subvenciju sitne mehanizacije :sta:
Ako dođe do smene Ministra sve uredbe će izaći iduće godine ili 2013 :haha: a do tada ::lose:: zatišie sa subvencijama .
 
de reci mi mikulas u cemu je porasto prinos ,to mozda kod vas 10% sto dobijate subvencije,nikad tako nece srbija dici poljeprivredu,tebi je dobro asta mislis da si ti na drugoj strani koju bi onda pesmu pevo zbog takvih bi voleo da nista ne dobijete pa da vidim majstore malo direkt iz dzepa finansiraj ko imi ,a sad ste se u... ako smene ministra nece biti uredbi pa vec uracunate pare vise u vazduhu
 
sandbarst je napisao(la):
de reci mi mikulas u cemu je porasto prinos ,to mozda kod vas 10% sto dobijate subvencije,nikad tako nece srbija dici poljeprivredu,tebi je dobro asta mislis da si ti na drugoj strani koju bi onda pesmu pevo zbog takvih bi voleo da nista ne dobijete pa da vidim majstore malo direkt iz dzepa finansiraj ko imi ,a sad ste se u... ako smene ministra nece biti uredbi pa vec uracunate pare vise u vazduhu
A iz kojeg dzepa ti finansiras, ako kod tebe propada poljoprivreda? Prinos je porastao zato sto su u zadnje 2-3 god cene normalnije pa se zaradjuje vise, a kad se zaradjuje vise onda se vise i ulaze u proizvodnju...
 
stalno bre nesto izmisljaju ako ovo onda ono ako ovo onda onosto rece onaj malopre jedne godine mu priznali broj krave druge godine ne ili daj pio ili spremi racune bre koda smo najgori kriminalci i debili tako nas ministar punih usta izadje i kaze ,kako daje subvencije 14000 po ha,nema veze sto te subvencije dobija samo 15%poljprivrednika sa 15%poljeprivreda srbije se nece nikad dici samo pojedinci na racun svih nas isto tako za kravedaje sad cujem 25000 po umaticenom grlu zato sto zna da takvih ima 5-10% vec sam to iranije pominjo to su potezi koji eto lice da se daju subvecije a u stvari se nasa poljeprivreda a pogotovo stocarstvo nalazi u sve gorem stanju sto se tice krava da je dao po svakoj kravi 5000 i 5 din premije danas bi bilo 800000 hiljda krava i mleko bi imali za izvoz ali to nije interestreba uvoziti mleko sa alpa i iz bosne hrvatske, malo zelenea svinje iz makedonije i one sto im je izaso rok sa zapada da ne duzim vise ne volim kad neko brani los rad zbog svog sitnosopstvenickog intersa ne moram nista da dobijem al bi voleo dragina da ne vidim nikad vise u zivotu
Post je spojen: [time]1297984699[/time]
_________________________________________________
ja iz svog a ti mikulas od svih nas sto placamo porez jedino ako ne mislis dati dragin daje iz svog dzepa a o zaradi mi nemoj pricati mozda prosle godine kukuruz i suncocret i to kako kod koga i zato sto nisu imali vremena da nas presvuku kao za zito ,komentari su ti zalosni
 
Pojavljuješ se samo u ovoj temi(ne primetih te u nekim stručnim) i tu se praviš nekim ombusmanom ili ti zaštitnikom seljačkih prava.Shvati da Ti nisi korespodentan da govoriš u ime svih nas sa ovog foruma sem samo u svoje lično.U svakom komentaru prozivaš po nekog člana foruma ,a to nije kulturno niti za hvalu.Znači prvo sredi sebe da bi drugi mogli poštovati tvoje komentare kao i samog Tebe.
 
A iz kojeg dzepa ti finansiras, ako kod tebe propada poljoprivreda? Prinos je porastao zato sto su u zadnje 2-3 god cene normalnije pa se zaradjuje vise, a kad se zaradjuje vise onda se vise i ulaze u proizvodnju...

Boki ne bih se složio sa tobom.ipak prošle godine cena kukuruza nije bila neka a za povećanje prinosa (ako je ta konstatacija tačna)-najviše moramo zahvaliti prvo dragom Bogu a tek onda nama,možemo mi uložiti koliko hoćemo ako vreme ne posluži odosmo u ofsajd.

Morao bih da stanem jednim delom na stranu sandbarsta,on je koliko vidim novi član i verovatno jedan od mnogih NE dobitnika podsticaja od države pa su mu takvi i komentari ( znam šta će biti u sledećim postovima) ali je potpuno u pravu.

Niko od nas nije bio bolji kada je došao na forum :ppozdrav:
 
ajd da iznesem i ja svoje misljenje...

moram ipak reci da ljudi koji se bave poljoprivredom profesionalno - zive cisto od poljoprivrede, nemaju drugih prihoda ipak zasluzuju sve moguce subvencije, pomoci, podsticaje jer su podneli najveci teret kada toga nije bilo i dovedeni su u finansijski ocajan polozaj i ne bi bilo fer izjednaciti njih i ljude kojima je poljoprivreda dodatni prihod, pogotovo uz sva ova uslovljavanja koja postoje i stimulacije kojima drzave u okruzenju stimulisu svoje proizvodjace kako bi ostali u bransi kojom se bave, jer ipak je proizvodnja hrane strateska proizvodnja u svakoj zemlji

covek koji se poljoprivredom bavi kao dodatnim poslom ipak znaci ima drugi izvor prihoda odakle tu svoju proizvodnju moze da potpomogne, lakse moze da pregrmi padove cena, da se preorjentise na drugu proizvodnju itd..
ali ako zeli da se bavi poljoprivredom drzava bi trebala na neki nacin da mu izadje u susret ako joj je strateski cilj podizanje poljoprivredne proizvodnje u obimu - ali ne kroz subvencije vec time sto ce cene poljoprivrednih proizvoda biti u odgovarajucem paritetu u odnosu na impute u poljoprivredi da bi svako mogao da zna koliko ce imati zarade po jedinici proizvoda i na taj nacin odluciti u kojem obimu ce se odredjenim poslom baviti
 
sandbarst dali si mislio 50000 po grlu ili ovih 5000 kao sto si napisao ako je kako si napisao onda si pravi za unapredjenje stocarstva
 
Čika Jovo,ja Boga mi sa 20000 i te kako mogu da pospešim proizvodnju (pod uslovom da nešto pretekne a imam 17000 za gas i 13000 za struju) a meni država ne daje te pare nego treba da ih zaradim-tu je neka osnovna razlika
Moram ponoviti po hiljaditi put da su oni to uradili baš da bi se mi svađali,Doći će vreme i to brzo da će te morati pričati drugačije.

Onaj što ima 100-inak jutari poje ovih mojih 20000 za jedan obrok a da ne pričam za one od hiljadu jutari jer njima najviše trebaju subvencije da bi nas jednostavno zbrisali

Sviđalo se to nekome ili ne tzv.hobisti su nosioci poljoprivredne proizvodnje u zemlji Srbiji
 
jeste ali kad onaj pukne on je puko skroz, a ti opet mozes da se cupas :ppozdrav:

cititram samog sebe :

ali ako zeli da se bavi poljoprivredom drzava bi trebala na neki nacin da mu izadje u susret ako joj je strateski cilj podizanje poljoprivredne proizvodnje u obimu - ali ne kroz subvencije vec time sto ce cene poljoprivrednih proizvoda biti u odgovarajucem paritetu u odnosu na impute u poljoprivredi da bi svako mogao da zna koliko ce imati zarade po jedinici proizvoda i na taj nacin odluciti u kojem obimu ce se odredjenim poslom baviti
 
Nazad
Vrh