Vesti o poljoprivredi ( Saša Dragin )

Sandbarst kao što ja gledam sebe ,isto tako i ti radiš, samo smo u različitim situacija.Do toga nismo doveli ni Ti ni Ja.Glupo je sad prepucavati se,a kamoli kriviti jedni druge kao što ti radiš tj. pokušavaš.
Ako smo već kod toga da kao narod loše prolazimo zato što gledamo samo sebe(misleći se pojedinačno),mislim da nije tako.Meni se čini da u tvom komentaru ima bolji kontekst zbog kojeg tako prolazimo:"crkla mi je krava ali je dobro da je crkla i komšiji".Pa šta smo tebi krivi nas 15% koji dobijamo subvencije i premije?Jesmo li to mi uzeli od tebe na bilo koji način?Mi smo ih dobili tj. nama su ih dali.Misliš li da bi ih Ti dobio da ih recimo ja izgubim?Ako ćemo po nekom redu i ljudskom pravilu i treba se znati neki red ko šta dobija ili treba da dobije.
E ,a o tom redu bi se moglo dosta pisati.....
 
Ako odmah ne prekinete svađu, na temu ide katanac.

Sandbarst, imate temu za predstavljanje, pa najpre tamo nešto napišite.
 
@sadbarst Zbog takvih kao sto si ti mi na ovom forumu nemozemo da razgovaramo o temi nego povuces razgovor u :off_topic: Ptijavi se ako hoces subvenciju, a ne hteo bi na dve stolice da sedis.Nezelim vise sa takvima da cetujem zbog postenih poljoprivrednika. :udri:
 
prekidam zbog opomene a i muka mi je od takvih
Post je spojen: [time]1297685327[/time]
_________________________________________________
::lose::
Post je spojen: [time]1297716697[/time]
_________________________________________________
diklofen je napisao(la):
Pa to malo je mnogo više nego što su prethodni ministri odradili.
Bar nije zabranio izvoz ili dao nekome 2000000 evra bespovratno.To dali je sam sebe obezbedio nije naše da komentarišemo jer sa sigurnošću ne znamo ali i bio bi glup da to nije uradio.
Ko se sem njega suprostavio monopolu i pojedinim tajkunima?
[/quodao jete] daoje i te kako covek iz mog sela radi dosta zemlje vredan je i nema tu sta reci,kupio je novi dzondir traktori dobio povracaj 30 posto i kupio i nova kola ne zameram ja ni to ali u situaciji kad je samo 15 %poljprivrednika i zemljista subvencionisano mozda je malo nezgodno a
 
Pa Draginu je možda i bolje da se sam povuče jer kad uvidi kome je on sve ministar možda mu pozli.
 
Stvarno mi nije jasno zasto se neki postavljaju kao da su ljudi koji dobijaju subvenije krivi? Pa to je odluka ministarstva - budite ljuti na njih. Diklofen je potpuno u pravu - nikome "subvencionisani" ne uzimaju novac, nego ministar. Na njega se ljutite, s pravom. Mi smo ovde na forumu da izmenjamo iskustva, informacije, kako bi lakse radili u poljoprivredi, a sve ostalo ne bi trebalo da se ovde raspravlja i desava. Jesmo mi kivni na mnogo toga u drustvu, ali dajte da , kao sto kazem da ovde diskutujemo bez medjusobnog vredjanja, da dajemo savete jedni drugima o mnogo toga (pa izmedju ostalog kako dobiti subvencije, cak i ako nisi PIO osiguranik - sto je vrlo jednostavno uraditi), da se ujedinjujemo, da kazemo jedni drugima kakva iskustva imamo sa agrohemijom i jos 100 stvari .
 
Pa valjda je očigledno, da su sve začkoljice oko prava na subvencije, smišljene da nam se zagorča život, te da što manji broj ljudi stekne uslov na iste. Dakle, sredstva se izdvoje iz budžeta, objavi se na sva zvona kako se silne pare daju seljacima, a veći deo tih para završi u džepovima garniture na vlasti i njihovih podrepaša. Nama seljacima naravno bace koske da se otimamo oko njih :zli: :zli: :zli:.
 
Sramota jeste što je samo 75000 gazdinstava ostvarilo uslov za subvencije.To što je PIO preko poljoprivrede uslov je jedan vid ucene da se uplaćuje isti.Ako već nema para za sve trebalo se naći neki drugi kriterijum za ostvarivanje prava.
Ali kako god da su odradili uvek bi se neka grupa našla oštećena ili nezadovoljna.Pa zar se mi ratari ne osećamo oštećeni što su subvencije nama ostale iste a stočarima povećane za 100%.Ako se sagleda realno šta je glavni izvozni brend Srbije mislim da se vidi da je ratarstvo u prva dva mesta.Gde se nalazi tu stočarstvo tj. njegovi proizvodi i prerađevine i u kojem obimu.Mnogo stvari nije logično ali se mi zbog toga ne bi trebali međusobno gložiti i napadati.
Pa zar bi trebala biti ista subvencija za nas iz Banata,kod kojih se teško radi zemlja sa malim prinosima na kraju,i recimo Bačke gde se sve mnogo lakše radi i sa daleko boljim rezultatima na kraju.Voleo bih da neko uporedi inpute u proizvodnju u Banatu sa Bačkom i Sremom na naravno prosečnom zemljištu za te regione.
Kao što seljak nije seljak ni njiva nije njiva.
 
e druze vidis da umes pravilno da razmaisljas nista vise nemam da dodam od toga sto si napiso
 
Diklofen,ti možda nas hobiste ne razumeš.Ne krivimo mi vas što ste ostvarili subvencije i niste vi krivi što mi ne dobijamo ali način na koji nas napadate,tu je problem.malo stanite na loptu jer je vlasti ostala samo još ta kost koju mi treba da vratimo njima pa neka je oni glođu.
što se dubvencija za stočarstvo tiče:
-veliki broj nije dobio ni za prošlu godinu
-Mleku je cena ispod svake kritike
-jako mali broj ima prava na podsticaje
-na kraju morate priznati(govorim ratarima)-ipak je to robovski posao,zato su mnogi koji imaju uslova prešli na ratarstvo
 
Apsolutno je stočarstvo jedan robovski i veoma težak posao.Za razliku od čistog ratarstva to je mnogo teže i bez slobodnih dana.Ja sam to samo naveo kao primer jer je priča o tome trenutno aktuelna.Nadam se da će se tako shvatiti i deo o Banatu,Bačkoj i Sremu.
 
Sa stocarstvo danas mozes samo da propadnes.Jako nezahvalan posao radis kao konj a zarada minus
 
izgleda da cirkus jos ne odlazi iz grada ode samo klovn sa dugackim jezikom i 1000 e u deonicama [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ZL6mwivA54k[/youtube]
 
Stocarstvo je na izdisaju sve oci su uprte samo u ratarstvo, sledeci ministar koji dodje trebao bi da napravi razliku izmedju srema banata ratara stocara vocara itd, a evo i primera da bi se posejao 1h psenice sa dobrom mehanizacijom treba 2 sata rada-kod krava nema subota nedelja nova godina uskrs niti jedan slobodan dan-subvencije 2010 ratar 14000 stocar 12500 od toga polj stanica uzela 2500 po kom -ratari zadovoljni -nisam dobio subvencije jos uvek . ove godine obecano stocaru 25000 po grlu ratarima ista suma i to sad ne valja koska je bacena i sad rezimo jedni na druge. stocarstvo se unistilo,dali ste mozda nekad pomislili sta ako ta nasa evropica jednog dana kaze kukuruz iz srbije ne moza da se izvozi,sta ce onda biti sa nama ratarima stoke nemamo da ga pojede .
 
Neće ni cene ratarskih proizvoda biti uvek ovakve.To stariji poljoprivrednici vrlo dobro znaju.
Te cene su da nam daju malo volje-vrlo dobro vuku konce.Neće svet ostati gladan bez našeg kukuruza.Nije svugde dobro rodio (zbog vremenskih uslova) pa su zato cene kakve jesu.zajebite berze-to ne važi za nas,zna se ko sa tim barata.
Ove godine će sigurno biti povećana proizvodnja kukuruza pa ako rodi cena mu sigurno neće biti ni blizu ove-čujemo se na jesen.
 
kifler u pravu si za setvu jednog he psenice treba oko 2h problem je samo u tome sto treba imati taj hektar a koliko ja znam taj hektar u evropi kosta od 50h ilj eur pa na dalje i nemoze se ni kupiti jer niko nece da proda
 
Pa dobro kod njih su bogati seljaci oni se godinama razvijaju imaju neku sansu da zive od toga u zivotu pa cim taj hektar kosta 50 hiljada znaci da vredi ta zemlja i taj farmer.Kod nas nisi smeo koliko se secam da imas vise od 10 hektara a oni ako su oduzeli tu zemlju trebali su jos onda da daju u zakup sitnim poljoprivrednicima pa bi danas sigurno druga prica bila.Da su razvili neku dobru strategiju na duzi rok sigurno ovako nebi bilo ko danas sto je ali...
 
Kad bi se ratarstvo gledalo samo na sejanje.Opet ste u :off_topic: jer ovo nije vest vec glupo naglabanje.Dajte nesto novo da se svadjate ko neke zene to smo videli da znate.A da date neke novine u poljoprivredi ili neku vest iz inostranstva :nono: Sad pitanje za one koji znaju nesto o demantima Sase Dragina za orineveru para u minpolj. za proslu godinu.
 
Nazad
Vrh