Vesti o poljoprivredi ( Saša Dragin )

Mikulaš pa ti iz posta u post insistiraš" koji je predhodnik bio bolji?" ,jesi li se zapitao da li može doći neko bolji i od predhodnika i od sadašnjeg ministra!
[/quote]
U potpunosti se slažem sa tobom da bi bilo bole trebalo da dođe boli od Dragina ali ja trenutno bolek nevidim a kolega Zrenjaninac je u pravu što kaže da poučeni starim iskustvom nebi trebali da se kockamo :D
Post je spojen: [time]1298062598[/time]
_________________________________________________
pocerina je napisao(la):
Jesi siguran da je 0% kamata?
Sto posto :D
 
Zoran0230 je napisao(la):
zrenjaninac,nisam spomenuo budžet nego ko je više dao SVIM poljoprivrednicima -izračunaj pa ćeš videti da to nisu male pare.
ja sam 2007 digao kredit na 3000E(na 3 godine) sa 6% kamate a sada :sta:

Ja možda jesam loš ekonomista pa mi odgovori da li u nekoj banci ima ovakav kredit-dobro bi mi došao
Ko ti je dao i za koju namenu?
 
mikulaš je napisao(la):
Zorane imaš sada kredit za 5 % kamete nevezano za evro kredit kolko ja znam u iznosu do 900 hiljada dinara za kupovinu repromaterijala u poljoprivredi i imaš u Prokredit Banci za kupovinu većinu mehanizacije 0% kamata što je po menini najpovoljnije od svih kredita do sada .
Evo jedno glupo pitanje(ako pitanja mogu biti glupa)ja kao nosilac svog reg. gazdinstva.
Sta treba da imam da bi mogao podici takav kredit za kupovinu repromaterijala?
 
Prošlo godine je bilo potrebno kopije fiskalnih računa za bilo šta što se tiče poljoprivrede u iznosu tražene sume kredita (računi za veštačko,seme ,naftu,rezervne delove, ulje ...) ili predračun za neku od navedenih roba stim što banka ako prikažeš predračun uplaćuje pare na račun firme koja je izdala predračun.
 
Imenjače-uzeo sam kod Ćorića prikolicu za rasturanje stajnjaka (polovnu)-preko profakture
Za mene je ovo velika novina od 0% kamate,jedino znam da su kratkoročni bili sa 5% kamate ali je tako bilo od početka registrovanja gazdinstava
 
To što je davao Ćorić preko Prokredit banke nema nikakve veze ni sa ministrom, ni sa ministarstvom, to je bio njihov medjusobni dogovor.
 
Zoran0230 je napisao(la):
Imenjače-uzeo sam kod Ćorića prikolicu za rasturanje stajnjaka (polovnu)-preko profakture
Za mene je ovo velika novina od 0% kamate,jedino znam da su kratkoročni bili sa 5% kamate ali je tako bilo od početka registrovanja gazdinstava
Za koju sve mehanizaciju se odobravaju kredite neznam ali znam jer u tom kreditu od 0% kamate na 5god učestvuje Banka Min.poljoprivrede i firma koja prodaje mehanizaciju. Znam da je u pitanju mehanizacija iz Agropanonke,Agrovojvojvodine ,Res trejda,Alnexa...
I to važi samo za novu mehanizaciju !
 
A da li ti slučajno ne treba i PIO-ja bih uzeo novu kosačicu ako moju prodam i još jednu muzilicu
 
ma koji sam crni hobista osto sam bez posla pre pet godina radim 11 jutara zemlje i drzim 6 krava bre zivim od toga i on mi uskrati subvencije jer na taj mali posed nemogu da mu odvojim za pioi koliko nas je takvih cudi me da centralna srbija se nije zesce pobunila tamo je jos vise usitnjeno ispuvo se narod pa ga mozes j......Ako sad ga ne smene mislim da ce na izborima dobiti odgovor ,niko nije napravio takvu diskriminaciju u poljeprivredi i uopste u drustvu kao on i sto je najgore ne na dobrobit poljeprivrede nego naprotiv na dobrobit jedne uske grupe ljudi poput zorza i diklofena kojima odgovara sto gore to bolje za njih vi bre i od mojih para radite zemlju i drzite mi predavanja
Post je spojen: [time]1298113262[/time]
_________________________________________________
:zli: :nono: :udri:
 
Ti bi pod hitno trebao ostaviti prst na čelo i zapitati se malo oko svojih komentara. ::lose::
Ne bih da ti odgovorim kako bi trebalo da ne bih bio banovan i ostao bez prava na učestvovanje u daljem radu foruma.
 
sandbarst je napisao(la):
ma koji sam crni hobista osto sam bez posla pre pet godina radim 11 jutara zemlje i drzim 6 krava bre zivim od toga i on mi uskrati subvencije jer na taj mali posed nemogu da mu odvojim za pioi koliko nas je takvih cudi me da centralna srbija se nije zesce pobunila tamo je jos vise usitnjeno ispuvo se narod pa ga mozes j......Ako sad ga ne smene mislim da ce na izborima dobiti odgovor ,niko nije napravio takvu diskriminaciju u poljeprivredi i uopste u drustvu kao on i sto je najgore ne na dobrobit poljeprivrede nego naprotiv na dobrobit jedne uske grupe ljudi poput zorza i diklofena kojima odgovara sto gore to bolje za njih vi bre i od mojih para radite zemlju i drzite mi predavanja
Post je spojen: [time]1298088062[/time]
_________________________________________________
:zli: :nono: :udri:
[/qu-ote]
Potpuno te razumem,i kod nas u zdravstvu ti više radno mesto nije sigurno-evo meni podmeću klipove samo da te uhvate na cake ne bi li smanjiki broj ljudstva-u DZ.
Ja imam 5 krava i nepunih 20 jutari zemlje i već 2 godine sam finansiram proizvodnju i kako godine prolaze sve teže sastavljam krajeve i nisam zadovoljan kompletnom vladom a ne samo Draginom.
-Pogledaj šta dotični teraju od traktora i odmah će ti sve biti jasno koji tip poljoprivrednika nas razume a koji ne (čast izuzecima)
 
ti diklofen odredi se jesi li bunovan ili banalan,,ako si banalan sta mislis kako bi ja mogao biti banalan znam ja takve imam ih u selu uzeli bi ceo atar da mogu ja bi im i dao al onda da izive sami u selu ko na salasu to je bre pohlepa nevidjena nadigli cenu zemlji i arendi oru utrine i pasnjake odoravaju od komsija da ne verujese to je uspeh naseg ministra
 
zorane 0230 da ti kazem vec duze vreme ne smem da stavlam na papir da li imam racunicu ili nemam nego majka ima penziju od 17000 pa nisam duzan za struju plin leb i onda mi dodju ovi sto dobijaju po 14000 evra na sto ha da sole pamet
 
Pa eto baš uporedi ko šta tera.Oba moja traktora su stara preko 25 godina kao i većina priključne mehanizacije.Kad pogledam Stiva ja mu zavidim na novom Rusu, setvospremaču....Ja sam se počeo obnavljati u poslednje dve godine i to je pokazatelj da mi je bolje nego pre tog vremena.To što neko ima nov traktor ili mašine nije pokazatelj da on poznaje Dragina ili nekog iz vlasti i da je do toga došao na taj način.Čak eto i pojedinci koji su kupili brdo novih mašina su protiv Dragina.A znate što?Zato što hoće još više i još bolje kao i svaki ali svaki normalan čovek.Ono najgore što čovek sam sebi može uraditi je da tera inat sam preko svojih leđa.
I ja sam ostao bez posla pre mesec dana i sada mi je jedini izvor prihoda poljoprivreda.Koristiću svaki podsticaj,subvenciju ili kredit koji budem mogao.Sve to ako ne uzmem ja uzeće neko drugi ,a moja porodica i ja od toga nećemo imati koristi.Nikada nisam radio protiv sebe niti mi je to praksa kao što je izgleda pojedincima.
 
Nazad
Vrh