Vesti o poljoprivredi ( Saša Dragin )

Na žalost akciza je vladin mehanizam za punjenje budžeta,moraju i penzioneri da imaju primanja o romima i njihovim socijalnim primanjima da ne pričam...itd.
Veruj ta akciza pogađa i druge grane industrije.
Mogli bi refakciju za naftu da povećaju s obzirom da i oni poljoprivrednici koji nemaju pravoa na subvenciju po ha imaju na refakciju.
 
Sviđa mi se predlog da se digne refakcija na 100 litara po hektaru jer bi to bilo već nešto približno onom što se u praksi i troši.To bi trebali odraditi direktno na pumpama stim da nam iz trezora svima(napominjem -svima registrovanim gazdinstvima)daju potvrde o površini zemlje i da naftu kupuješ po toj subvencionisanoj ceni dok ne ispuniš svoju kvotu.
 
talianu cena nafte pri izlasku iz rafinerije 42din litra sve ostalo takse i akcize ko uzima to ti ili ja'' Da je drzava bar malo zainteresovana za poljoprivredu dala bi polj proizvodjacima-seljacima naftu po 50din litru i to bi bio pravi potez i a mi bi bili uvereni da je drzava uz nas i da ih stvarno interesuje poljoprivreda,ovako oni su tu samo kad se izvozi kukuruz zito trljaju ruke i pricaju koliki su prihod ostvarili a gde su sad kad mi lomimo prste seme,djubre,nafta itd . Sad nemogu da se sloze idogovore,ali uskoro ce zetva i evo ponovo njih sa osmehom na licu.
 
kifler je napisao(la):
talianu cena nafte pri izlasku iz rafinerije 42din litra sve ostalo takse i akcize ko uzima to ti ili ja'' Da je drzava bar malo zainteresovana za poljoprivredu dala bi polj proizvodjacima-seljacima naftu po 50din litru i to bi bio pravi potez i a mi bi bili uvereni da je drzava uz nas i da ih stvarno interesuje poljoprivreda,ovako oni su tu samo kad se izvozi kukuruz zito trljaju ruke i pricaju koliki su prihod ostvarili a gde su sad kad mi lomimo prste seme,djubre,nafta itd . Sad nemogu da se sloze idogovore,ali uskoro ce zetva i evo ponovo njih sa osmehom na licu.
U potpunosti te podrzavam ::svaka cast::. Drzava uopste nema strategiju za razvoj poljoprivrede, rade od danas do sutra.
 
Šta je Dragin uradio da neutrališe "greške svojih prethodnika".
Koliko su u evrima bile subvencije kada su svi dobijali do 1ooha a do 1o bez ikakvog uslovljavanja.Ti su ministri bili bolji od Dragina-oni su imali pare za sve a ovi nemaju.

Ministri koji su bili pre njega su obezbedili sva registrovana gazdinstva a i krediti su bili povoljniji su lošiji od ministra koji je obezbedio 10% gazdinstava i krediti su daleko nepovoljniji.

Ovo su činjenice koje se ne mogu pobiti.
 
nikada ni jedan clan partije ni ja ni otac ni deda ni pradeda za dalje ne znam.ne zelim da komentarisem uopste stavove ljudi koji kazu ,, e kakvi su bili oni ,, to je glupost ako mi ne mozemo da trazimo bolje onda nek potonemo, a ovi sto su zadovoljni svaki im cast i ja sam zadovoljan jer sam moje borovnice prodao i inostranstvo i to za super cenu ali tu je problem vecine vas(uopste problem srba sto je vazno da je meni dobro a za komsiju a nek mu crkne krava e svaka cast) sto gledate samo SEBE.vi iz vojvodine (nisam za to da se dele ljudi po mestu gde zive vec po tome kakvi su ljudi) ste u princiu dobro prosli ove godine jer je tako kako je na svetskom a i nasem trzistu (poplave manje zasejano ) pa ste postigli dobru cenu i ja zelim da tako bude uvek(mislim na dobru cenu) a sta ce biti ako bude obrnuto pa u svetu padnu cene ratarskih proizvoda ko ce vas onda zastiti?vi pricate neke stvari koje vam se serviraju reko tv-a pa izgleda kao da zivimo u danskoj ali ljudi vi ste po malo egoisti jer ni zamisliti ne mozete kako zive oni koji imaju 4 krave i 2h zemlje a i to su ljudi koji se bave poljorivredom a nemaju pravo ni na subvencije ni na podsticaje o cemu mi pricamo .ne znam ko je tu naipsao ,, a on se bori rotiv tajfuna,, to je toliko smesno da mi dodje da placem .ko se bori protiv tajkuna, kako on sme da pomene ime jednog kostica ili miskovica ili viktorije gruP kada ste ga culi KRAJ PRICE.ne sme iz pprostog razloga jer su ti oni koji finansiraju njegovu stranku .za mene je borba kad covek izadje u medije i otvoreno kaze ja sam protiv tog i tog jer radi to i to a ne sve uvijeno ,,protiv tajkuna,, a ti misli ko je jer ni ime ne sme da im pomene.inace nisam za ovu vlast a bio sam i uvideo sam da sam pogresio ali cu se i protiv svake naredne boriti dok ne dodje prava po meri naroda.lepo je cuti od kolega koji kazu da se kuuju nova kola novi traktori a sta ce te sa jugom srbije gde ce se uskoro uvesti kazani i po selima , ne treba misliti samo o svojoj sreci jer nicija do zore nije gorela.pozzzz(inace koliko je para dobijeno od EU mnogo je manje uradjeno nego ranije kad nije bilo tih para)
 
Svima koji brane Dragina, da kažem;1. Ako je vama dobro ne znači da je i ostalima
2.Da je dobar ministar i važan faktor u stranci imali bi veći budžet,a ne najmanji od svih okolo država ili već šta su
3.Za njega bi svi bili ''ravnopravni'' čak i oni što imaju samo jednu kravu........
4. Utvrdjeno je mnogo nepravilnosti u radu ministarstva...u svim sektorima
5.Nastavilo se sa praksom da ministarstvo ''kupuje udruženja i asocijacija
Ne pripadam ni jednoj stranci.....nikada :cao: :ppozdrav:
 
Dragin se hvata za slamku,skupljane poene kod sitnih poljoprivrednika!proziva tajkune koji se mnogo ne obaziru na njegovo laprdanje i nastavljaju da rade sto su i pre radili!
 
Krediti su ti sad nepovoljni? :haha: :haha: :haha: Pa stvarno si onda loš ekonomista.Voleo bih da vidim kad su bili povoljniji nego sad?

A koliki je buđet bio ranijih godina a koliki je poslednje dve tri god.?

I ovde niko ne brani Dragina već se iznose konkretne činjenice

Ni ja nisam član ni jedne partije niti asocijacije :cao:
Post je spojen: [time]1298058454[/time]
_________________________________________________
Zoran0230 je napisao(la):
Šta je Dragin uradio da neutrališe "greške svojih prethodnika".
Koliko su u evrima bile subvencije kada su svi dobijali do 1ooha a do 1o bez ikakvog uslovljavanja.Ti su ministri bili bolji od Dragina-oni su imali pare za sve a ovi nemaju.

Ministri koji su bili pre njega su obezbedili sva registrovana gazdinstva a i krediti su bili povoljniji su lošiji od ministra koji je obezbedio 10% gazdinstava i krediti su daleko nepovoljniji.

Ovo su činjenice koje se ne mogu pobiti.
 
Svima koji su protiv Dragina da kažem:
1.Ako vama ne valja ne znači da svima ne valja
2.Budžet ne kroji Dragin već sveopšta situacija u državi,a svi znamo gde nam je mesto u odnosu na komšije(većinu)
3.Za njega su svi ravnopravni stim što se neki uslovi moraju ispoštovati kao i u ostalim državama kojima se težimo približiti.
4.Ništa od nepravilnosti u Draginovom radu nije utvrđeno a kamoli dokazano.Tu postoji cela birokratska vojska ,a on i da hoće(nije dužan) ne može svaki papir pročitati.
5.Kao što je svako od nas ili priklonjen trenutnom ministru ili nije isto je i sa udruženjima.Udruženja nisu merilo javnog glasa seljaka-bar ne još.
Jedan vid odgovora Stivu.
 
Pa, koliki je procenat vas kojima valja?Da niste možda u većini :haha:
Kako Dinkić može da skroji sebi budžet ili Dačić
O ravnopravnosti...više neću.....
Pa nije dokazano ali nije ni da nije bilo zloupotreba
Da , udruženja jesu merilo odnosa ...na žalost,a ne odnos svih poljoprivrednika ,ti kao da živiš u Draginom kabinetu :sta:
 
zrenjaninac,nisam spomenuo budžet nego ko je više dao SVIM poljoprivrednicima -izračunaj pa ćeš videti da to nisu male pare.
ja sam 2007 digao kredit na 3000E(na 3 godine) sa 6% kamate a sada :sta:

Ja možda jesam loš ekonomista pa mi odgovori da li u nekoj banci ima ovakav kredit-dobro bi mi došao
 
diklofen i zrenjaninac samo izadjite na neki poljo forum hrvata pa da vidite kolike su subvencije i podsticaji i posto je nafta, pa tek onda imate pravo da pricate neke stvari koje nemaju veze sa stvarnoscu.u razgovoru sa hrvatskim i slovenackim (bivsim min polj) kada sam ih pitao da li su kod vas uslovljene subvencije i podsticaji poljorivrednim osiguranjem oni su rekli NE.I JEDNA KATASTROFALNA STVAR U VASEM GLEDISTU JE KAKO JE BILO PRE.pa koga zanima kako je bilo pre?hocemo sada da se vratimo u vreme kralja ili kameno doba ,dajte da vidimo sta ce biti sutra.niko ne spori da nijje samo dragin kriv vec apsolutno cela vlada jer nije imala sluha da podrzi poljorivrednika. a to sto ste dobili dobili ste zahvaljujuci donacijama a sta ce biti sada kada vise nema donacija i kada pocnu da se vracaju krediti i kada nam uvedu ukidanje carina na poljorivredne proizvode pa cu vas pitati ko ce vam onda biti kriv,,,,,svi znaju da kazu sta se dobija od EU a niko ne kaze sta cemo izgubiti kad ti za par godina dodje stranac i pokupuje zemlju koju si ti mogao da kupis za 4000eu a on je otkupi svu po 10000 pa cemo biti sluge na svojo zemlji.vreme ce pokazati ko je bio dobar a ko los mozda cete i gdina dragina pricati isto kao za milosavljevica jer iz iste tikve vodu piju.pozzzz
 
Dačić je potpredsednik vlade kao i Dinkić,a Dragin nije.Oni učestvuju u stvaranju budžeta ,a Dragin ne.Niko nije kriv dok se suprotno ne dokaže.Asocijacije i udruženja ovakva kakva jesu su merilo naše nemoći i neadekvatnosti da se odgovori državi.Malo je procentualno ljudi u tim udruženjima.Nisam kod njega u kabinetu niti ga znam lično.Da sam kojim slučajem u kabinetu neke stvari bih sigurno izmenio.Ali veruj da sa nekim mojim izmenama opet neki ne bi bili zadovoljni kao i sa ovim što Dragin radi.
Subvencije su im srazmerno veće kao i plate i sve ostalo.Kao što se ja ne mogu meriti sa gazdama od 100+ hektara ne može ni naša država sa Hrvatima.Uporedi nas sa Rumunijom koja je u EU pa ćeš videti da i ne stojimo toliko loše.
 
diklofen i zrenjaninac samo izadjite na neki poljo forum hrvata pa da vidite kolike su subvencije i podsticaji i posto je nafta, pa tek onda imate pravo da pricate neke stvari koje nemaju veze sa stvarnoscu.u razgovoru sa hrvatskim i slovenackim (bivsim min polj) kada sam ih pitao da li su kod vas uslovljene subvencije i podsticaji poljorivrednim osiguranjem oni su rekli NE.I JEDNA KATASTROFALNA STVAR U VASEM GLEDISTU JE KAKO JE BILO PRE.pa koga zanima kako je bilo pre?hocemo sada da se vratimo u vreme kralja ili kameno doba ,dajte da vidimo sta ce biti sutra.niko ne spori da nijje samo dragin kriv vec apsolutno cela vlada jer nije imala sluha da podrzi poljorivrednika. a to sto ste dobili dobili ste zahvaljujuci donacijama a sta ce biti sada kada vise nema donacija i kada pocnu da se vracaju krediti i kada nam uvedu ukidanje carina na poljorivredne proizvode pa cu vas pitati ko ce vam onda biti kriv,,,,,svi znaju da kazu sta se dobija od EU a niko ne kaze sta cemo izgubiti kad ti za par godina dodje stranac i pokupuje zemlju koju si ti mogao da kupis za 4000eu a on je otkupi svu po 10000 pa cemo biti sluge na svojo zemlji.vreme ce pokazati ko je bio dobar a ko los mozda cete i gdina dragina pricati isto kao za milosavljevica jer iz iste tikve vodu piju.pozzzz
 
Podržavam stavove Provca,ja nisam član ni jedne stranke ali imam zamerku a to je širenje asocije u krajeve gde nisu zastupljeni ne bi li se što više omasovili i pokušati doneti bolje dane poljoprivredi
 
Ljudi mislim da je teme otiišla u pogrešnom smer.
Nisam video da je neko napisa "da ja podržavam Dragina i njegovu politiku"
Verovatno je bolji od predhodnika ali koliko....?
Svaki dinar koji dođe do paora je dragocen pa makar i "socijalna pomoć" od 14000din po ha.
Sama pomisao da je budžet poljoprivrede oko 2,8% budžeta republike Srbije je pogubna.
Pitam vas ja jel Dragin kriv što nam je budžet samo toliki??
Ne kriva je cela vlada .
Zamislite da je budžet 7% ,lako je biti dobar ministar kad je Kasa puna.
:cao:
 
Zoran0230 je napisao(la):
zrenjaninac,nisam spomenuo budžet nego ko je više dao SVIM poljoprivrednicima -izračunaj pa ćeš videti da to nisu male pare.
ja sam 2007 digao kredit na 3000E(na 3 godine) sa 6% kamate a sada :sta:

Ja možda jesam loš ekonomista pa mi odgovori da li u nekoj banci ima ovakav kredit-dobro bi mi došao
Nija nisam član ni jedne stranke titi sam ikad bio nitiću ikad biti !
Zorane imaš sada kredit za 5 % kamete nevezano za evro kredit kolko ja znam u iznosu do 900 hiljada dinara za kupovinu repromaterijala u poljoprivredi i imaš u Prokredit Banci za kupovinu većinu mehanizacije 0% kamata što je po menini najpovoljnije od svih kredita do sada .
 
Nazad
Vrh