Vesti o poljoprivredi ( Saša Dragin )

Pošten i častan čovek ...ne može da bude političar...bar ne dugo!!!!Politika ga iskvari....to ti je kao kad upadneš u loše društvo,ili se pokvariš ili odeš iz tog društva....birajte sami...na volju..
 
ode ministar ima u svim novinama a mi seljaci cekajte uredbe kazu bice iste kao i prosle godine pa sto ih onda lepo ne izdaju da se vide nego mi nabavljamo vestak seme a oni cekaju hoce izaci uredbe kada bude postrna setva :zli: :zli: :zli:
 
Mislim da uopšte nije bitno kakav sam "političar" jel delimo istu muku .
Ovde sam sa vama kolega i na tome neka ostane.Priču sam krenuo ako se sećaš gdina Radeta Nadlačkog koji je "proteran" sa ovog forumua a uvek je svima izašao u susret.Politika je bila pozadina! Da nam se ne ponovi.
 
Талиану,
подржавам те. Ово није политички него пољопривредни форум и пољопривреда је оно око чега се овде окупљамо.Ја лично познајем неке од политичара, неки су и посланици у Скупштини Србије, једна је у скупштини Војводине и не могу рећи да су генерално политичари искварени људи, јер о онима које ја познајем могу рећи само најбоље. Заправо јесу лоши, али главешине, а не ви који сте да кажем оперативци, људи з акоје се једва и зна, или се не зна уопште да сте политички ангажовани. Проблем је што ви такви, од оних "горе" у странци не можете испливати, па се после неког времена заиста сведе на то да или се искварите па напредујете или се једноставно повучете из активне политике.

off topic
 
dejan 77 je napisao(la):
u pravu ste za dulicku pocela je mnogo da se pojavljuje na tv,nesto tu smrdi?
Ma cuj smrdi....Pa brate ovo zaudara da se cuje i u okolnim drzavama.Sad svi nesto stali sa ponudama za izvoz robe kad videli da se "klima" vlada. :udri: ::lose::
 
Pa jel neko zna pouzdano dal ce se pojaviti nov ministar ili ce ostaviti starog?
 
To mi lici kao igra macke i misa imamo nemamo ministra ,samo da ne bude to kao neka maska da bi se narod zbunio evo polovina februara a oni nista ne pominju koliko ce biti subvencije,ima li povracaj za mehanizaciju nista ne pominju sad kao neka frka oko smene ministra a na kraju micemo izvuci deblji kraj i ostati bez to malo podsticaja.
 
Nema tu ni macke ni misa , sad se oni vataju za fotelje i sto DEBLJE plate pa kad to bude obecavaju , ZVAZDE I GALAKSIJE do izbora i posle ku... ne rade . Gospodine talianu JAKO REDAK je onaj politicar koji drukcije radi i gleda interes naroda da bolje zivi kad je njegov dep pun , takvima ja bih ljubio i ruke i obraz ali licno mislim da nebi punu poljubaca podelio . Pripadate medu njih onda vas sa najvecim postovanjem pozdravljam :ppozdrav: mimo tome kojoj stanki pripadate i oped mogu samo naglasiti da je ovo moje misljenje jer nazalost takva su iskustva i to ne samo kodnas nego u svetu . :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Ljudi u nasoj vladi su ljudi iz naroda.Ovo sto nam se dogadja nam samo pokazuje kakvi smo ljudi.I tako ce nam biti sve dok se ne promenimo. Moramo zeleti svima bolje ne samo sebi
 
Pricao ja danas sa jednim dedom,sto mi dade 4h da mu radim za dz,samo da se ne parlozi.na temu poljoprivrede,vlasti...i kaze on meni "Hrani sito 'kuče',a ne gladno "
 
diklofen mora da ti je dobro valjo kad ga tako branis sigurno spadas u tzv grupu profi seljak pa ti je valjo neki zesci povracaj za kupljeni traktor ili masinu ili da i dalje vi manjina samo dobijate subvencije a mi ostali da propadamo nego sto smo mi takav narod po sistemu vazno da je meni dobar a sto je u celini uprpastio srpsko stocartvo a i ratarstvo nema veze,da on ne da bre polje privrednom penzoneru pravo na subveciju da utamani 100000 hiljda krava a sad hoce da uvozi junice na vracku PII bruka ga izjela
Post je spojen: [time]1297641498[/time]
_________________________________________________
kod mene u selu valjda samo pet sest ljudi ostvaruje subvenciju 14000 poha i to ovi sto rade preko 50 jutara a ostali corak ili sam finansiraj ili batali e to je ta politika
 
Nisam profi seljak i ne znam šta to znači.Subvenciju dobijam ,a od povraćaja sam ostvario dva puta koliko sam i konkurisao.To su bile male pare,oko 100000 za sejalicu i 20000 za prskalicu.To sam ostvario u proteklih pet godina,a ne sve prošle ili pretprošle godine.
Ja dosta stvari radim po prethodnom iskustvu pa tako i sad znam da nije dobar momenat da se menja ministar niti drma vlada.Prethodni ministri su bili mnogo,mnogo gori u svim pogledima od Dragina.Jedno zajedničko za sve njih je da oni odlučuju vrlo malo i da sa novcem iz budžeta koji doslovno dobiju ne mogu namiriti sve nas u svim pogledima.Kada bi znao da će na njegovo mesto doći neko bolji ko će moći da diktira svoje uslove i da ga u tome slušaju ja bih se složio za smenu Dragina.Ali verovatnoća da se to desi ,je ravna tome da Zivica kaže da Case nije dobar traktor,znači nikakva.
I naravno da moram gledati sebe kao i svaki drugi normalni domaćin.Meni je bitna moja porodica i njen napredak koji je prioritet svakom od nas.Ja sam otvoren i iskren i neću pisati ono što ne mislim da je tako.
 
Možda nije odgovarajuća tema ali moram napisati:
Rusi kupuju jumuce,pretežno steone i neke koje nisu (u pitanju je crni holštajn),mislim da steonost ne sme biti veća od 5 meseci (zbog karantina) i plaćaju od jutore između 1200 i 1250E,preko račona po srednjem kursu-20% odmah a 80% prilikom utovara.
To će izgleda biti te što su nama namenuli
 
@Diklofen Slazem se sa tobom u potpunosti.Samo bih dodao da nismo mi regisrovani zbog toga sto smo veliki nego sto ne radimo nigde na zalost pa ovo je jedina stvar gde mozes da nesto dobijes i platis penziono od subvencije.Ko ima srecu pa je zaposljen taj ne mora da se bavi poljoprivredom.Neka prepusti nama koji ne mozemo da biramo.Svima pozdrav. :ppozdrav:
 
manemoj e zato sto smo takav narod tako i prolazimo daj meni a vi ostali ko vas ... jel mislite da to sto subvecionise vas 15 posto ce unaprediti prinose ne nego daj uvek pravi neke razlike,zbog ovoga zbog onoga ,citam kako je ova sanja bugarski pocela da brani ministra a do juce ga pljuvala e ali ministar je obeco po 25000 po umaticenom grlu pa nasa sanja promenila pesmu jer su njena grla verovatno umaticena kao da moja grla ne daju mleko i nisu registrovana i pregledana ali daj ubij maloga i ubedi ga da je to za njegovo dobro ,e pa gospodo zato smo dosli dovde i zasluzili smo sve sto nas je snaslo bruka i sramota.sad me vise ne cudi sto su komunisti posle rata pocistili sve lici mi da bi to moglo da se ponovi ,daj pomazi bogate a vi mali crknite e pa videcemo za pocetak ds sigurno nece vuse dobiti moj i glas moje porodice a i mnogih prijatelja,kunicara stavili za ministra poljeprivrede pi

Najbolje da se predstavite ovde: http://poljoinfo.com/index.php?topic=2.4260
 
Nazad
Vrh