Vesti-novosti-obavestenja

I EU i USA se stiti od Brazila ili Ukrajine pa zasto mi ne bismo trebali da se stitimo ?
Nemoze se porediti govedina koja se gaji u Brazilu sa GMO hranom i nasa govedina , ista prica sa secerom od trske . ( pod uslovom da MK nije uvalio GM repu u Srbiju )
 
Slusate li vi radio "fokus"?? neverovatno kako im jos nisu zabranili emitovanje!
2mf1b8g.jpg


Jede se to kod nas ooodavno, ali niko nam ne prica o tome! :zli: :zli: :zli: :zli:
Post je spojen: [time]среда, 12. јануар 2011. 07:15:47 CST[/time]
_________________________________________________
x2q6bs.jpg
 
Ja ih slusam u kolima jer svaki dan putujem, pre podne emituju program.
Post je spojen: [time]1294838554[/time]
_________________________________________________
Na onim virslama dole je znak codex alimentarius.
 
@ toshiba
Hvala, nisam znao za codex-alimentarius. Pa zar je moguce da nas i na taj nacin unistavaju?
 
Ja sam postavio clanak o MK komercu i uvozu GMO semena u rubrici dekalb hibrida ali oni prosisali bez komentara ::lose:: ::lose:: ::lose::
Post je spojen: [time]1294848674[/time]
_________________________________________________
 
Procitao sam linkove koje si postavio .
Zakoni Srbije su jasno definisani ali se ministri i tuzilastva ne mare mnogo za nase zdravlje i buducnost nase drzave i nase dece.

Vi ratari takodje necete da cujete kada neko kaze da Monsanto ili Pioneer , Du Pont ili BASF samo donose zlo vasoj zemlji / njivi.

Svi gledaju samo trenutni profit a tvrdim da ako bi se krenulo u organsku proizvodnju da bi profit bio veci , uz malo vise rada a manje hemije :)
 
Sigurno ima. Vise me nista ne moze iznenaditi. Pa zar je moguce da tako nesto ide u legalnu prodaju? Ovamo velika briga za svoj narod, a dozvoljavaju tajkunima i ostaloj bagri da nas slobodno truju.
 
Ne samo matijevic proizvode nego kada budem kupovao i ostale ima da otvorim cetvoro oci, a i ovima mojima u kuci ima da skrenem paznju. :cao:

Tekstovi o codex alimentarius izbrisani, jer već postoje u novootvorenoj temi.
 
@ toshiba
Ne znam da li je greska da kodex treba da stupi u upotrebu 31.12 2009 god. Najverovatnije da jeste, inace onda nemamo sta da sprecavamo.
 
Nazad
Vrh